¯ar³oczna g±sienica na przekwitniêtych konwaliach. W lesie nie brak po¿ywienia nawet dla g±sienic, te korzystaj± z dobrodziejstwa, a z czasem przeobra¿aj± siê w piêknego motyla... 
fot. M. Szafirski
infoEXPRESS






poznaj SUDETY
|
7 Maja 2006, 23:19 | FOTOrelacja
Kuzaj i Szczepaniak zwyciêzcami Elmotu!
 | | foto: Marcin Jagiellicz
|
– Postaramy siê jak najlepiej wykonaæ swoj± pracê – mówi³ przed startem do 34. Rajdu Elmot-Remy, II eliminacji MP, krakowski kierowca Leszek Kuzaj j. Mistrz kraju (razem z wa³brzyskim pilotem Maciejem Szczepaniakiem) nie mia³ sobie równych i pewnie – na trasach wokó³ ¦widnicy – siêgn±³ po zwyciêstwo.
Na drugim miejscu do mety dotarli Tomasz Kuchar i Jakub Gerber a na trzecim Tomasz Czopik i £ukasz Wroñski. Zwyciêzc± klasy Super 1600 zosta³ Micha³ Ko¶ciuszko pilotowany przez Jaros³awa Barana. Ich start by³ jednocze¶nie debiutem Suzuki Swift na polskich trasach.
W ci±gu dwóch dni rywalizacji rozegrano 12 odcinków specjalnych (dwa zosta³y odwo³ane). Kuzaj wygra³ 10 z nich, po jednym zwyciêstwie zanotowali Tomasz Czopik, Maciej Lubiak i Tomasz Kuchar (ex aequo pierwszy na OS 9).
Klasyfikacja generalna:
1. Leszek Kuzaj, Maciej Szczepaniak (subaru impreza) – 1:48.06,5;
2. Tomasz Kuchar, Jakub Gerber (subaru impreza) – strata 1.12,5; 3. Tomasz Czopik, £ukasz Wroñski (mitsubishi lancer Evo 9) – 1.34,5; 4. Maciej Lubiak, Maciej Wis³awski (mitsubishi lancer Evo 9) – 2.02,7;
5. Micha³ Ko¶ciuszko, Jaros³aw Baran (suzuki swift S1600) – 2.27,5.
(im) - S³owo Polskie Gazeta Wroc³awska
 | | foto: Marcin Jagiellicz |
 | | foto: Marcin Jagiellicz |
 | | foto: Marcin Jagiellicz |
 | | foto: Marcin Jagiellicz |
 | | foto: Marcin Jagiellicz |
 | | foto: Marcin Jagiellicz |
 | | foto: Marcin Jagiellicz |
 | | foto: Marcin Jagiellicz |
 | | foto: Marcin Jagiellicz |
¼ród³o: http://www.rajdelmot.pl
KOMENTARZE:
8 Maja 2006, 11:54 Autor: hmmm no dobra foty z rajdu sa, a czy moze ktos z szanownej redakcji byl na MTB w Ksiazu i rowniez przygotowuje relacje??
8 Maja 2006, 12:11 Autor: krzysiek hmmmm a co to na mtb ogl±daæ nic ciekawego tam niema
8 Maja 2006, 22:59 Autor: {szanovna redakcya} niestety, mimo szczerey sympatii do MTB, z przyczyn obiektyvnych nie uda³o siê do3eæ do Ksi±¿a, zatem fotorelacyi ... nie bêdzie.
10 Maja 2006, 00:27 Autor: Bu³u¶ I znów mieli¶my teatr jednego aktora, bezb³êdna jazda leszka, zas³u¿one zwyciêstwo, niezwykle ciekawa walka w pucharze peugota... gratuluje zawodnikom i dziekuje kibicom za dobr± atmosfere !! a teraz ... POLSKI :DD
Publikowane komentarze s± prywatnymi opiniami u¿ytkowników portalu. Redakcja portalu Twoje Sudety nie ponosi odpowiedzialno¶ci za tre¶æ opinii.
Redakcja portalu zastrzega, ¿e w komentarzach i opiniach nie
mog± znale¼æ siê tre¶ci reklamuj±ce przedsiêbiorców, ich dzia³alno¶æ lub
oferowane przez nich towary i us³ugi; nie mog± siê te¿ znale¼æ tre¶ci
zabronione przez prawo, wulgarne, obra¼liwie, naruszaj±ce zasady wspó³¿ycia
spo³ecznego, naruszaj±ce prawa Redakcji lub innych osób - w przypadku
pojawienia sie takich opinii bêd± one przeredagowane, ich tre¶æ skrócona lub usuniêta.
|

Nie Przegap!
OG£OSZENIA
S O N D A

Wiadomo¶ci // region
:: 42. edycja Biegu Krasnali ju¿ 24 stycznia 2026 r.
Szykujcie czapki, rêkawiczki i mnóstwo u¶miechu, bo ju¿ w sobotê - 24 stycznia, Czarny Bór zamieni siê w arenê prawdziwego zimowego ¶wiêta rado¶ci i sportu! Przed nami 42. Narciarski Bieg Krasnali – jedno z najstarszych i najbardziej lubianych wydarzeñ narciarsko-biegowych dla dzieci na Dolnym ¦l±sku.
:: Og³oszono nabór na stypendium sportowe za osi±gniêcia w roku 2025
Urz±d Miasta Jedlina-Zdrój informuje o naborze wniosków o stypendia sportowe za osi±gniêcia uzyskane w 2025 roku. ¦wiadczenia bêd± przyznawane na okres 10 miesiêcy. Termin sk³adania wniosków: do 2 lutego 2026 r.
:: Zmiany na przeje¼dzie kolejowo-drogowym w Jugowicach
Informujemy, ¿e na przeje¼dzie kolejowo-drogowym w Jugowicach, w km 73,094 linii kolejowej nr 266 ¦widnica Kraszowice – Jedlina-Zdrój, nast±pi³a zmiana kategorii przejazdu z „D” na „C”.
:: Zaproszenie dla Pracodawców do organizacji sta¿y dla osób bezrobotnych
Powiatowy Urz±d Pracy w Wa³brzychu, jako Partner projektu pn. „W aktywno¶ci Nasza si³a”, zaprasza Pracodawców do wspó³pracy w zakresie organizacji sta¿y dla osób bezrobotnych.
:: Spotkanie autorskie w Kamiennej Górze
Muzeum Tajemnic i Eksploracji oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Kamiennej Górze zapraszaj± na spotkanie autorskie po¶wiêcone ksi±¿ce „Kroniki odkrywców. Kulisy badania tajemnic historii”.
Archiwum
Szukaj w newsach:
Szukaj po czasie emisji:
| Styczeñ 2026 |
| Po |
Wt |
Sr |
Cz |
Pi |
So |
Ni |
| | | 1 | 2 | 3 | 4 |
| 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
| 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
| 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
| 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
|