Ta piêkna ro¶lina o niebieskich, ma³ych kwiatkach ro¶nie niemal wszêdzie. Tu na zdjêciu gdzie¶ w okolicy góry Che³miec. 
fot. M. Szafirski
infoEXPRESS






poznaj SUDETY
|
6 Maja 2019, 14:45 | Informacje
Podró¿ do przesz³o¶ci z Rajdem Arado
W ¶rodê 1 maja w Karpaczu odby³a siê kolejna edycja Rajdu Arado – najwiêkszej imprezy militarnej o charakterze historyczno-edukacyjnym. Terenem dzia³añ rekonstrukcyjnych by³ deptak, na którym odby³a siê inscenizacja batalistyczna pt. „Aleja snajperów”, a publiczno¶æ wraz z rekonstruktorami przemieszcza³a siê na ca³ej jego d³ugo¶ci.
Przed inscenizacj± oraz po jej zakoñczeniu wszystkie pojazdy zabytkowe bior±ce w niej udzia³ oraz aktorzy/rekonstruktorzy w historycznym mundurach pozostali do dyspozycji publiczno¶ci w ramach tzw. otwartego muzeum techniki wojskowej.
Tegoroczna edycja Rajdu Arado to cykl widowisk i pokazów historycznych w okresie od 30 kwietnia do 5 maja. Na szlaku rajdowym znalaz³y siê: Wroc³aw, Kowary, Karpacz, Jelenia Góra, Osada ¦nie¿ka w £omnicy, Kamienna Góra, Lubawka, Wie¶nica i Strzegom.
Adresatem tegorocznej edycji Rajdu, który przemierza Dolny ¦l±sk s± odbiorcy reprezentuj±cy ka¿d± grupê wiekow±, zainteresowani nie tylko dziejami militarnymi regionu i Polski, ale tak¿e szeroko rozumian± turystyk± kulturow± oraz aktywnym spêdzaniem wolnego czasu.
Fotorelacja z wydarzenia: https://czadrow24.pl/rajd-arado-2019-karpacz-2#jp-carousel-82784
¬ród³o: karpacz.pl
KOMENTARZE:
Publikowane komentarze s± prywatnymi opiniami u¿ytkowników portalu. Redakcja portalu Twoje Sudety nie ponosi odpowiedzialno¶ci za tre¶æ opinii.
Redakcja portalu zastrzega, ¿e w komentarzach i opiniach nie
mog± znale¼æ siê tre¶ci reklamuj±ce przedsiêbiorców, ich dzia³alno¶æ lub
oferowane przez nich towary i us³ugi; nie mog± siê te¿ znale¼æ tre¶ci
zabronione przez prawo, wulgarne, obra¼liwie, naruszaj±ce zasady wspó³¿ycia
spo³ecznego, naruszaj±ce prawa Redakcji lub innych osób - w przypadku
pojawienia sie takich opinii bêd± one przeredagowane, ich tre¶æ skrócona lub usuniêta.
|

Nie Przegap!
OG£OSZENIA
S O N D A

Wiadomo¶ci // region
:: Umowa na termomodernizacjê budynku w Dzieæmorowicach podpisana
Dzi¶ w Urzêdzie Gminy Walim podpisana zosta³a umowa na realizacjê zadania pn. „Remont i docieplenie budynku mieszkalnego wielorodzinnego po³o¿onego przy ul. Bystrzyckiej 47 w Dzieæmorowicach".
:: Zatrudniasz m³odocianych? Zyskaj wsparcie i rozwijaj przysz³o¶æ swojej firmy!
Szukasz zmotywowanych, chêtnych do nauki m³odych ludzi, którzy wnios± ¶wie¿e spojrzenie do Twojej firmy? Zatrudnienie pracownika m³odocianego to ¶wietna inwestycja w przysz³o¶æ – zarówno jego, jak i Twoj±!
:: Podsumowanie Sudeckiej ¯ylety
Emocje ju¿ opad³y i przyszed³ czas na podsumowanie 18. Maratonu Pieszego Sudecka ¯yleta.
:: Kibicu, nie czekaj - zwiedzaj!
W czasie, gdy uczestnicy maratonu bêd± pokonywaæ wymagaj±c± trasê w terenie górskim, kibice i osoby towarzysz±ce nie musz± spêdzaæ tych godzin wy³±cznie na oczekiwaniu w strefie startu i mety. To dobry moment, aby wykorzystaæ pobyt w G³uszycy na poznanie lokalnych atrakcji turystycznych i rekreacyjnych.
:: Dotacja na termomodernizacjê szkó³ w G³uszycy
Mi³o nam poinformowaæ, ¿e Gmina G³uszyca pozyska³a 6 188 706 z³ dofinansowania na realizacjê przedsiêwziêcia pn. „Poprawa efektywno¶ci energetycznej szkó³ w G³uszycy”.
Archiwum
Szukaj w newsach:
Szukaj po czasie emisji:
| Luty 2026 |
| Po |
Wt |
Sr |
Cz |
Pi |
So |
Ni |
| | | | | | 1 | | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
| 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
| 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 |
| 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 |
|