![]() |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Sobota 18 Lipca 2026 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Wiosn± wykluwaj± siê m³ode kaczki. Nie maja jeszcze piór i nie potrafi± lataæ. Jeszcze wiele przed nimi. Musz± do jesieni opanowaæ sztukê nawigacji aby wróciæ tu w przysz³ym roku. Widziane na Wzgórzu Gedymina.
![]() fot. M. Szafirski
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
6 Maja 2019, 14:54 | Turystyka
Spacerowy sezon wycieczkowy Szlakiem Wlastimila Hofmana rozpoczêty
Wlastimil Hofman – jeden z najwybitniejszych polskich malarzy XX wieku – przez ponad dwadzie¶cia lat by³ mieszkañcem Szklarskiej Porêby. Urodzi³ siê 27 kwietnia 1881 roku w Karlinie (dzi¶ dzielnica czeskiej Pragi) i dlatego by uczciæ tak znamienitego obywatela inny mieszkaniec Szklarskiej Porêby – Marian Cap – postanowi³ raz w roku, w rocznicê urodzin malarza organizowaæ wycieczki Szlakiem Hofmana. Do jego inicjatywy przy³±czy³ siê Urz±d Miasta oraz ró¿ne podmioty gospodarcze i osoby prywatne tworz±ce Kr±g Mi³o¶ników Artysty.
KOMENTARZE: Redakcja portalu zastrzega, ¿e w komentarzach i opiniach nie mog± znale¼æ siê tre¶ci reklamuj±ce przedsiêbiorców, ich dzia³alno¶æ lub oferowane przez nich towary i us³ugi; nie mog± siê te¿ znale¼æ tre¶ci zabronione przez prawo, wulgarne, obra¼liwie, naruszaj±ce zasady wspó³¿ycia spo³ecznego, naruszaj±ce prawa Redakcji lub innych osób - w przypadku pojawienia sie takich opinii bêd± one przeredagowane, ich tre¶æ skrócona lub usuniêta. |
![]()
![]()
:: XII Miêdzynarodowy Konkurs Tradycyjnego Powo¿enia
Elegancja, tradycja i majestatyczne konie w wyj±tkowej scenerii Zamku Ksi±¿ - tego po prostu nie mo¿na przegapiæ! Dziedziniec Honorowy Zamku Ksi±¿ wype³ni siê d¼wiêkiem kopyt, piêknem zabytkowych powozów i niezwyk³± atmosfer± Konkursu Tradycyjnego Powo¿enia. To wydarzenie, które zachwyca nie tylko mi³o¶ników koni, ale ka¿dego, kto ceni historiê, klasê i wyj±tkowe widowiska.
:: Wernisa¿ malarstwa Agnieszki Ka³uckiej w Walimiu
:: Rozporz±dzenie w sprawie zakazu korzystania z wody rzeki Bóbr
:: Porsche Parade 2026. Z Jeleniej Góry ku alpejskim prze³êczom
:: Otwarty konkurs ofert w ramach programu „Aktywni Seniorzy – ASY” na lata 2026–2030
Szukaj w newsach:
Szukaj po czasie emisji:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||