Kijanki przeobra¿aj± siê w ¿aby w wodzie. Pocz±tkowo zupe³nie nie podobne do ¿ab, z czasem wyrastaj± im odnó¿a z b³on± p³awn± i odpada ogon. Na zdjêciu kijanka ju¿ z odnó¿ami, ale jeszcze z ogonem. Spotkane na trasie Wa³brzych- Szczawno Zdrój. 
fot. M. Szafirski
infoEXPRESS






poznaj SUDETY
|
21 Maja 2019, 15:47 | Zdrowie
Seniorzy z Jedliny Zdrój mog± czuæ siê bezpieczniej
Szesnastu jedliñskich Seniorów zosta³o objêtych programem rocznej opieki telemedycznej. Seniorzy odebrali wczoraj z r±k Burmistrza Leszka Orpla „Bransoletki ¯ycia”. Spotkanie odby³o siê w Pawilonie Zdrojowym.
„Bransoletki ¯ycia” to niewielkie, wodoodporne, proste w obs³udze urz±dzenia przypominaj±ce zegarek. S± wyposa¿one w czujnik têtna, modu³ GPS oraz przycisk SOS. Umo¿liwiaj± monitorowanie stanu zdrowia i szybk± reakcjê w przypadku zagro¿enia ¿ycia pacjentów. Pacjent, który poczuje siê ¼le, mo¿e w ka¿dej chwili nacisn±æ alarmowy „Przycisk SOS”, ³±cz±cy go automatycznie z Centrum Zdalnej Opieki Medycznej iMed24, gdzie ca³odobowo przez siedem dni w tygodniu wykwalifikowani specjali¶ci monitoruj± dane medyczne i w ka¿dej chwili s± gotowi wezwaæ pomoc. Natomiast w przypadkach, gdy pacjent nie mo¿e samodzielnie skorzystaæ z systemu powiadamiania o zagro¿eniu mo¿liwie jest zdalne zlokalizowanie jego po³o¿enia i skierowanie do niego odpowiednich s³u¿b.
Objêcie jedliñskich Seniorów opiek± telemedyczn± i wyposa¿enie ich w „Bransoletki ¯ycia” by³o mo¿liwe dziêki umowie podpisanej 18 kwietnia br. pomiêdzy Gmin± Jedlina-Zdrój a firm± Comarch Healthcare. Te najnowocze¶niejsze rozwi±zania s± dobitnym ¶wiadectwem zarówno innowacyjno¶ci samorz±du – to pierwszy tego typu projekt na Dolnym ¦l±sku, jak równie¿ troski i dba³o¶ci o bezpieczeñstwo Mieszkañców. Wyposa¿enie Seniorów w „Bransoletki ¯ycia” to jeden z elementów programu „Active Senior”, który koordynuje O¶rodek Pomocy Spo³ecznej w Jedlinie-Zdroju. Mieszkañcy bêd± korzystaæ z us³ug teleopieki zupe³nie bezp³atnie przez okres 12 miesiêcy.
– Bardzo zale¿y nam na bezpieczeñstwie naszych Seniorów. Realizacja tego przedsiêwziêcia znakomicie wpisuje siê w strategiê dzia³añ gminy na rzecz osób starszych. Dlatego zdecydowali¶my siê na zakup „Bransoletek ¯ycia” oraz uruchomienie ca³odobowej zdalnej opieki medycznej. Jeste¶my przekonani, ¿e te innowacyjne rozwi±zania podnios± komfort ¿ycia mieszkañców – powiedzia³ Leszek Orpel, Burmistrz Jedliny-Zdroju.
¬ród³o: jedlinazdroj.eu
KOMENTARZE:
Publikowane komentarze s± prywatnymi opiniami u¿ytkowników portalu. Redakcja portalu Twoje Sudety nie ponosi odpowiedzialno¶ci za tre¶æ opinii.
Redakcja portalu zastrzega, ¿e w komentarzach i opiniach nie
mog± znale¼æ siê tre¶ci reklamuj±ce przedsiêbiorców, ich dzia³alno¶æ lub
oferowane przez nich towary i us³ugi; nie mog± siê te¿ znale¼æ tre¶ci
zabronione przez prawo, wulgarne, obra¼liwie, naruszaj±ce zasady wspó³¿ycia
spo³ecznego, naruszaj±ce prawa Redakcji lub innych osób - w przypadku
pojawienia sie takich opinii bêd± one przeredagowane, ich tre¶æ skrócona lub usuniêta.
|

Nie Przegap!
OG£OSZENIA
S O N D A

Wiadomo¶ci // region
:: W Dzier¿oniowie skrzynka na listy do Miko³aja ju¿ czeka
Przed wej¶ciem do dzier¿oniowskiego ratusza ponownie stanê³a czerwona skrzynka na listy do ¦wiêtego Miko³aja. To ju¿ tradycja, dziêki której najm³odsi mieszkañcy mog± wys³aæ swoje listy prosto na ko³o podbiegunowe – do samego Rovaniemi, ¶wiatowej stolicy ¶wi±tecznej poczty.
:: Miasto wyznaczy³o lokale zastêpcze dla dzieci z remontowanych przedszkoli
Wszystkie dzieci z przedszkoli nr 1, 6 i 15 w ¦widnicy bêd± mog³y kontynuowaæ zajêcia w bezpiecznych lokalach zastêpczych. To efekt zakoñczonego procesu wyboru tymczasowych siedzib, który poprzedzi rozpoczêcie d³ugo oczekiwanych remontów placówek. Prace modernizacyjne o warto¶ci 16,5 mln z³ bêd± najwiêksz± inwestycj± w historii ¶widnickich przedszkoli.
:: Spotkanie z bielawskim Mistrzem Polski w breakingu
20.XI.2025 r. w bielawskim Urzêdzie Miejskim odby³o siê spotkanie z 17-letnim mieszkañcem naszego miasta - Miko³ajem MIKI Kaczmarkiem, który wywalczy³ tytu³ Mistrza Polski BREAKING 2025 w kategorii BBOYS 1vs1 16 - 18 lat. Zawody rozegrane zosta³y w Warszawie w dniu 25.X.2025 r. Wziêli w nich udzia³ zwyciêzcy eliminacji strefowych, które wcze¶niej rozegrane zosta³y dla województw Polski Pó³nocno-Wschodniej, a nastêpnie dla regionów z Po³udnia i Zachodu naszego kraju. Bielawianin nie mia³ sobie równych tak¿e i na tym etapie rywalizacji.
:: Lobbing w UE - przestrzenie wp³ywu i skuteczne metody dzia³ania dla biznesu
Spotkanie ma charakter online i odbêdzie siê z wykorzystaniem platformy MsTeams.
:: Skwer im. Eleni w Bielawie zmienia swoje oblicze
W pierwszej po³owie listopada 2025 r. rozpoczêto roboty budowlane, zwi±zane ze zmian± parametrów technicznych ci±gów komunikacyjnych, ³±cz±cych bielawskie ulice Wolno¶ci oraz 3 Maja. Przebiegaj± one w poprzek Skweru im. Eleni, który powsta³ w naszym mie¶cie w 2020 r. w ramach Bielawskiego Bud¿etu Obywatelskiego.
Archiwum
Szukaj w newsach:
Szukaj po czasie emisji:
| Listopad 2025 |
| Po |
Wt |
Sr |
Cz |
Pi |
So |
Ni |
| | | | | 1 | 2 |
| 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
| 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 |
| 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 |
| 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 |
| | | | | | |
|