Startuj z nami | Dodaj do ulubionych
Pi±tek 24 Pa¼dziernika 2025 Imieniny: Arety, Marty, Marcina     os�b on-line [1]


Komary Culicidae to rodzina muchówek. Znanych jest wiele gatunków tych owadów, lecz niewiele z nich ¿ywi siê krwi±. Oznacza to, ze nie dla ka¿dego komara jeste¶my celem... Komar na zdjêciu odpoczywa³ na ³±ce ko³o Che³mca.
fot. M. Szafirski

infoEXPRESS









poznaj SUDETY

wstecz strona g³ówna
17 Czerwca 2020, 10:25 | Aktualności

Robert Biedroñ w Wa³brzychu

Robert Biedroñ, kandydat Lewicy na prezydenta RP spotka³ siê w Wa³brzychu z przedstawicielami Lewicy, by³ymi górnikami, sympatykami, a tak¿e dziennikarzami. Spotkanie odby³o siê pod Pomnikiem Pamiêci Górnictwa Wa³brzyskiego przy Alei Wyzwolenia. Przyby³o na nie kilkadziesi±t osób.

– Wa³brzyscy górnicy odegrali bardzo znacz±c± rolê nie tylko w Wa³brzychu, to dziêki nim Polska ros³a w si³ê – mówi³ podczas spotkania Robert Biedroñ. Ich trud, ich ciê¿ka praca sprawi³y, ¿e polskie miasta, polski przemys³ przez ostatnie dziesiêciolecia odbudowywa³y siê. Górnicy to wielki skarb i Polski Ludowej, i III Rzeczpospolitej. Pod pomnikiem Pamiêci Górników Wa³brzyskich pragnê z³o¿yæ ho³d wszystkim górnikom.

Kandydat na prezydenta mówi³ tak¿e o czasie, kiedy bezrobocie w Wa³brzychu wynosi³o 35%, o tym jak dziêki wysi³kowi mieszkañców odbudowywano miasto po transformacji, przekszta³caj±c je w du¿y o¶rodek przemys³owo – turystyczny. Dziêkowa³ i górnikom, i mieszkañcom miasta za trud, nazywaj±c wszystkich bohaterami.

– Dali¶cie radê zostawieni czêsto sami sobie, bez pomocy ze strony pañstwa.

Robert Biedroñ wspomnia³ tak¿e o tera¼niejszych problemach zwi±zanych z kryzysem, który zaczyna dotykaæ Wa³brzych obecnie. Wspomina³ o zagro¿onych miejscach pracy w Aqua Zdroju i Porcelanie Krzysztof.

Odpowiadaj±c na pytania dziennikarzy, Robert Biedroñ potwierdzi³ gotowo¶æ udzia³u we wszystkich debatach telewizyjnych i radiowych. Zapytany czy we¼mie udzia³ tak¿e w wielkiej debacie, któr± proponuje Rafa³ Trzaskowski, wspó³produkowanej przez trzy stacje telewizyjne, podczas której pytania zadawaliby dziennikarze wszystkich trzech stacji, powiedzia³ m.in.: – Wezmê udzia³ w ka¿dej debacie, która bêdzie organizowana, poniewa¿ jestem wielkim zwolennikiem rozmowy. Tylko nie mo¿e byæ tak, bo ja rozumiem, ¿e czê¶ci± tego planu jest to, ¿eby nie odby³y siê pozosta³e debaty. Ja chcia³bym, ¿eby¶my mieli szansê debatowaæ w ró¿nych stacjach, przy ró¿nych okazjach, a bojê siê, ¿e Rafa³ Trzaskowski boi siê debatowania, boi siê tej konfrontacji, tego, ¿e oka¿e siê, ¿e „król jest nagi”. Nie pozwólcie Pañstwo na to, ¿eby skupiæ ca³± uwagê tylko na jednej debacie. To jest te¿ w interesie Pañstwa. Po to jest kampania, po to s± wybory prezydenckie, ¿eby¶my przy ró¿nych okazjach ze sob± rozmawiali. Wiem, ¿e i Polsat i TVN i TVP próbuj± organizowaæ debaty tak¿e przez swoje stacje i chcia³bym tam siê spotkaæ ze wszystkimi kandydatami i rozmawiaæ o przysz³o¶ci Polski. A jak bêdzie debata wspólna wszystkich stacji, to tak¿e trzeba tam byæ. Ale sprowadzenie ca³ej kampanii do jednej, jedynej debaty, w mojej ocenie jest tchórzostwem, jest nie fair wobec wyborców.

¬ród³o: 30minut.pl


Przeczytany [1345] Dodaj komentarz


KOMENTARZE:
Publikowane komentarze s± prywatnymi opiniami u¿ytkowników portalu. Redakcja portalu Twoje Sudety nie ponosi odpowiedzialno¶ci za tre¶æ opinii.

Redakcja portalu zastrzega, ¿e w komentarzach i opiniach nie mog± znale¼æ siê tre¶ci reklamuj±ce przedsiêbiorców, ich dzia³alno¶æ lub oferowane przez nich towary i us³ugi; nie mog± siê te¿ znale¼æ tre¶ci zabronione przez prawo, wulgarne, obra¼liwie, naruszaj±ce zasady wspó³¿ycia spo³ecznego, naruszaj±ce prawa Redakcji lub innych osób - w przypadku pojawienia sie takich opinii bêd± one przeredagowane, ich tre¶æ skrócona lub usuniêta.




Nie Przegap!
OG£OSZENIA


S O N D A
Co s±dzisz o obostrzeniach w zwi±zku z og³oszon± pandemi±?
S± przesadne, a¿ takiego wielkiego zagro¿enia przecie¿ nie ma 100.00%
Uwa¿am, ¿e wprowadzone przepisy s± uzasadnione i ka¿dy powinien siê do nich stosowaæ 0.00%
Nie mam zdania0.00%

Wiadomo¶ci // region

:: Kamienna Góra: g³osowanie nad projektami zg³oszonymi do Bud¿etu Obywatelskiego
30 wrze¶nia w Kamiennej Górze ruszy g³osowanie nad projektami zg³oszonymi do Bud¿etu Obywatelskiego 2026. Potrwa do 13 pa¼dziernika 2025 r. Dwa zakwalifikowane projekty to: zak±tek edukacyjno-sensoryczny w Szkole Podstawowej nr 1 im. ks. Jana Twardowskiego w Kamiennej Górze oraz zakup wodnego sprzêtu rekreacyjnego.

:: 75 lat dzia³alno¶ci LZS Sudety Dzieæmorowice
Przez 75 lat dzia³alno¶ci LZS Sudety by³ miejscem rozwoju sportowych pasji, przyja¼ni i powstawania niezapomnianych wspomnieñ. Dziêki zaanga¿owaniu zawodników, trenerów, dzia³aczy i kibiców klub trwa i zapisuje kolejne karty swojej historii.

:: Umowa na dom samopomocy podpisana
Miasto podpisa³o umowê na przekszta³cenie budynku po dawnej szkole przy ulicy Fredry w ¦rodowiskowy Dom Samopomocy. Obiekt zapewni wsparcie doros³ym osobom wymagaj±cym pomocy w samodzielnym funkcjonowaniu, a opiekunom umo¿liwi podjêcie pracy.

:: 1 pa¼dziernika 2025 r. rusza remont mostu w Grzêdach
Powiat Wa³brzyski informuje o planowanych pracach zwi±zanych z remontem obiektu mostowego w Grzêdach w ci±gu drogi powiatowej 3367D – przy posesji nr 51. Rozpoczêcie prac planowane jest 1 pa¼dziernika 2025 r. a zakoñczenie 31 grudnia 2025 r.

:: Wa³brzyski Bud¿et Obywatelski 2026 - G£OSOWANIE TRWA!
Od 1 do 30 wrze¶nia 2025 r. ka¿dy mieszkaniec Wa³brzycha (od 14. roku ¿ycia) mo¿e oddaæ swój g³os na wybrany projekt w ramach Wa³brzyskiego Bud¿etu Obywatelskiego.


Archiwum

Szukaj w newsach:
Szukaj po czasie emisji:
Pa¼dziernik 2025
Po Wt Sr Cz Pi So Ni
1 2345
6 789101112
13 141516171819
20 21 2223242526
2728293031


Copyright Twoje Sudety © 2004 | Wszelkie prawa zastrze¿one. Kopiowanie lub jakiekolwiek inne powielanie i wykorzystywanie wszelkich materia³ów zamieszczonych w serwisie - bez zgody redakcji - wzbronione. Kontakt: redakcja@twoje-sudety.pl
Kontakt w sprawie reklam na serwisie

polityka oczami kobiet - doradca biznesowy play - ceramika Boles³awiec kropka - dom seniora strzegom - minikoparka Legionowo