Startuj z nami | Dodaj do ulubionych | POCZTA
Wtorek 21 Października 2014 Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza     osób on-line [2]


Oczennicowate motyle górskie występują w Sudetach w wielu odmianach. Różnice te polegają głównie na wzorach na skrzydłach.
fot. M. Szafirski

infoEXPRESS

poznaj SUDETY

wstecz strona główna
28 Lipca 2006, 09:55 | Aktualności

Pomóżmy Grzegorzowi

Syn znanego wałbrzyskiego dziennikarza i poety Romana Gilety jest chory na białaczkę. Wiadomość o tym poruszyła nie tylko całe środowisko dziennikarskie, ale także wielu mieszkańców Wałbrzycha. Grzegorz Gileta potrzebuje krwi i pieniędzy na kosztowne leczenie. Liczymy na pomoc naszych Czytelników!
Grzegorz Gileta ma zaledwie 31 lat. Jest żonaty i ma troje wspaniałych dzieci. Straszna choroba, która toczy jego organizm, wyszła na jaw kilkanaście dni temu. Według lekarzy, Grzegorz ma jedną z najcięższych odmian śmiercionośnej białaczki. Przy badaniu okazało się, że aż 70 procent komórek krwi jest zarażona. Tymczasem, żeby rozpocząć terapię, trzeba zdecydowanie obniżyć to stężenie. Do tego niezbędna jest krew i to w bardzo dużych ilościach. Grzesiek ma już założone specjalne konto krwi w Wałbrzyskiej Stacji Krwiodawstwa. Oznacza to, że gdy każda osoba oddająca krew powie, że to dla Grzegorza Gilety, to krew trafi właśnie do niego (bez względu na grupę krwi).


Oprócz tego Grzegorz ma założone konto bankowe, na które można przekazywać sumy niezbędne do sfinansowania jego leczenia: 28 1500 1764 1017 6017 0867 0000. Ostatnio koledzy Grzesia z wałbrzyskiej fabryki Toyoty oddawali dla niego krew, za co w jego imieniu dziękujemy. Jednocześnie zwracamy się z gorącym apelem do naszych niezawodnych Czytelników o pomoc w uratowaniu życia Grzegorza. Liczy się każda kropla krwi i każda złotówka wpłacona na jego konto. Z góry z serca dziękujemy!

(RAD) [30 minut]


Przeczytany [623] Dodaj komentarz


KOMENTARZE:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Twoje Sudety nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Redakcja portalu zastrzega, że w komentarzach i opiniach nie mogą znaleźć się treści reklamujące przedsiębiorców, ich działalność lub oferowane przez nich towary i usługi; nie mogą się też znaleźć treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające zasady współżycia społecznego, naruszające prawa Redakcji lub innych osób - w przypadku pojawienia sie takich opinii będą one przeredagowane, ich treść skrócona lub usunięta.
Nie Przegap!
OGŁOSZENIA


S O N D A
Czy otwarcie Aqua-Zdroju w Wałbrzychu będzie strzałem w 10?
TAK
NIE
NIE WIEM
głosów: [41] opinii: [0]

Wiadomości // region

:: WARSZTATY MICROSOFT I DOLNOŚLĄSKICH PRACODAWCÓW DLA SAMORZĄDÓW I FIRM
Co zrobić, by urzędy oraz instytucje im podległe, były bardziej nowoczesne i przyjazne obywatelom? Jakie narzędzia informatyczne mogą w tym pomóc? Czy można jednocześnie sprawić, by gminy i firmy wprowadzały innowacyjne rozwiązania i ograniczały koszty funkcjonowania urzędu?

:: BANK ŚWIATOWY BADA INNOWACYJNOŚĆ DOLNOŚLĄSKICH FIRM
Które firmy na Dolnym Śląsku można uznać za innowacyjne, jakie obszary lokalnej gospodarki mogą rozwijać się dzięki innowacyjnym rozwiązaniom oraz jak i jakie innowacje warto wspierać ? - na te m.in. pytania mają odpowiedzieć badania prowadzone przez Bank Światowy na Dolnym Śląsku, a aktywnie uczestniczą w nim Dolnośląscy Pracodawcy.

:: Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie
Urząd Stanu Cywilnego w Kamiennej Górze informuje. Pary małżeńskie, które w 2015 r. będą obchodziły 50 rocznicę zawarcia związku małżeńskiego i zainteresowane są zorganizowaniem uroczystości połączonej z wręczeniem medali od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej proszone są o zgłoszenie się do Urzędu Stanu Cywilnego w Kamiennej Górze (Urząd Miasta, Pl. Grunwaldzki 1, pokój 104) z dowodami osobistymi. Na medale oczekuje się od 3 do 6 miesięcy, w związku z tym prosimy o odpowiednio wcześniejsze zgłoszenie. Można zgłosić również pary z wyższym stażem małżeńskim, które dotychczas medali nie otrzymały.

:: SPOTKANIE Z MINISTREM MĘCINĄ ORAZ PRZEDSTAWICIELEM MINISTERSTWA INFRASTRUKTURY I ROZWOJU
Dwie wizyty przedstawicieli ministerstw planowane są na przyszły tydzień we Wrocławiu. W poniedziałek stolicę Dolnego Śląska odwiedzi Paweł Chorąży, dyrektor Departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju. W środę w posiedzeniu WKDS weźmie udział Jacek P. Męcina, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej. W obu uczestniczyć będą przedstawiciele Dolnośląskich Pracodawców.

:: Szkolenia komputerowe
Zapraszamy na cykl w pełni bezpłatnych szkoleń w ramach projektu „ECDL START dla dolnośląskich kadr!”.


Archiwum

Szukaj w newsach:
Szukaj po czasie emisji:
Październik 2014
Po Wt Sr Cz Pi So Ni
1 2 345
6 7 89 10 1112
13 14 15 16 17 1819
20 21 2223242526
2728293031


Copyright Twoje Sudety © 2004 | Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie lub jakiekolwiek inne powielanie i wykorzystywanie wszelkich materiałów zamieszczonych w serwisie - bez zgody redakcji - wzbronione. Kontakt: redakcja@twoje-sudety.pl
Kontakt w sprawie reklam na serwisie

polityka oczami kobiet - bank zdjęć - doradca biznesowy play - karpacz atrakcje - ebok pgnig - szkolenie bhp wrocław