Startuj z nami | Dodaj do ulubionych | POCZTA
Czwartek 24 Kwietnia 2014 Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego     osób on-line [2]


W Sudetach spotkać można dziko żyjące owce Muflony - Ovis mussimon - mające charakterystyczny wygląd. Najlepiej czują się w górskim terenie, Książański Park Krajobrazowy oferuje im wspaniałe warunki życia. Tu młody, przeciągający się muflon, który wstał z krótkiej, popołudniowej drzemki.
fot. M. Szafirski

infoEXPRESS

poznaj SUDETY

wstecz strona główna
28 Lipca 2006, 09:55 | Aktualności

Pomóżmy Grzegorzowi

Syn znanego wałbrzyskiego dziennikarza i poety Romana Gilety jest chory na białaczkę. Wiadomość o tym poruszyła nie tylko całe środowisko dziennikarskie, ale także wielu mieszkańców Wałbrzycha. Grzegorz Gileta potrzebuje krwi i pieniędzy na kosztowne leczenie. Liczymy na pomoc naszych Czytelników!
Grzegorz Gileta ma zaledwie 31 lat. Jest żonaty i ma troje wspaniałych dzieci. Straszna choroba, która toczy jego organizm, wyszła na jaw kilkanaście dni temu. Według lekarzy, Grzegorz ma jedną z najcięższych odmian śmiercionośnej białaczki. Przy badaniu okazało się, że aż 70 procent komórek krwi jest zarażona. Tymczasem, żeby rozpocząć terapię, trzeba zdecydowanie obniżyć to stężenie. Do tego niezbędna jest krew i to w bardzo dużych ilościach. Grzesiek ma już założone specjalne konto krwi w Wałbrzyskiej Stacji Krwiodawstwa. Oznacza to, że gdy każda osoba oddająca krew powie, że to dla Grzegorza Gilety, to krew trafi właśnie do niego (bez względu na grupę krwi).


Oprócz tego Grzegorz ma założone konto bankowe, na które można przekazywać sumy niezbędne do sfinansowania jego leczenia: 28 1500 1764 1017 6017 0867 0000. Ostatnio koledzy Grzesia z wałbrzyskiej fabryki Toyoty oddawali dla niego krew, za co w jego imieniu dziękujemy. Jednocześnie zwracamy się z gorącym apelem do naszych niezawodnych Czytelników o pomoc w uratowaniu życia Grzegorza. Liczy się każda kropla krwi i każda złotówka wpłacona na jego konto. Z góry z serca dziękujemy!

(RAD) [30 minut]


Przeczytany [580] Dodaj komentarz


KOMENTARZE:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Twoje Sudety nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Redakcja portalu zastrzega, że w komentarzach i opiniach nie mogą znaleźć się treści reklamujące przedsiębiorców, ich działalność lub oferowane przez nich towary i usługi; nie mogą się też znaleźć treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające zasady współżycia społecznego, naruszające prawa Redakcji lub innych osób - w przypadku pojawienia sie takich opinii będą one przeredagowane, ich treść skrócona lub usunięta.
Nie Przegap!
OGŁOSZENIA


S O N D A
Czy otwarcie Aqua-Zdroju w Wałbrzychu będzie strzałem w 10?
TAK
NIE
NIE WIEM
głosów: [32] opinii: [0]

Wiadomości // region

:: Strategia Zrównoważonego Rozwoju Miasta Wałbrzych do 2020 r.
Prezydent Miasta Wałbrzycha, Roman Szełemej, zaprasza mieszkańców do udziału w konsultacjach strategicznych kierunków rozwoju miasta sformułowanych w ramach prac nad Strategią Zrównoważonego Rozwoju Wałbrzycha do 2020 roku, które odbywać się będą od 11 do 25 kwietnia 2014 r.

:: Kolejne zezwolenie dla Electrolux w Świdnicy
Minimum 11 mln zł zainwestuje w rozwój zakładu koncern Electrolux. W świdnickim zakładzie pracę znajdzie minimum 30 dodatkowych osób. W czwartek, 3 kwietnia w wałbrzyskim Zamku Książ wręczono zezwolenia na prowadzenie działalności w WSSE „Invest-Park”, wśród firm był świdnicki inwestor.

:: Głuszyca - Wyniki konsultacji w sprawie linii Nr 5
4 kwietnia 2014 r. Biuro Rady Miejskiej otrzymało od Burmistrz Głuszycy sprawozdanie wraz z protokołem zespołu konsultacyjnego w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych dt. przekazania przez Gminę Głuszyca zadania publicznego w zakresie lokalnego transportu na terenie Gminy Głuszyca Miastu Wałbrzych i zawarciu w tej sprawie porozumienia międzygminnego.

:: Marszałek Cezary Przybylski w Wałbrzychu
Marszałek Cezary Przybylski i członek zarządu województwa dr Jerzy Tutaj wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami gmin należących do Aglomeracji Wałbrzyskiej, które odbyło się w Aqua Zdroju. Celem spotkania były była współpraca z samorządem województwa.

:: Zmiany w budżecie Świebodzic
Jedną z najważniejszych uchwał LI sesji Rady Miejskiej Świebodzic była zmiana w budżecie gminy na 2014 rok. Dzięki zwiększeniu się dochodów gminy (m. In. z tytułu odzyskanego za 2009 rok podatku VAT w wysokości ponad 77 tys. zł oraz wpłynięcia dotacji i subwencji państwowych), dzięki temu dodatkowe pieniądze przeznaczono na zwiększenie wydatków oświatowych i innych wydatków inwestycyjnych, a także bieżących.


Archiwum

Szukaj w newsach:
Szukaj po czasie emisji:
Kwiecień 2014
Po Wt Sr Cz Pi So Ni
12 3 456
7 8910111213
14 15 1617 18 1920
21 22 23 24 252627
282930


Copyright Twoje Sudety © 2004 | Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie lub jakiekolwiek inne powielanie i wykorzystywanie wszelkich materiałów zamieszczonych w serwisie - bez zgody redakcji - wzbronione. Kontakt: redakcja@twoje-sudety.pl
Kontakt w sprawie reklam na serwisie

polityka oczami kobiet - bank zdjęć - doradca biznesowy play - karpacz atrakcje - ebok pgnig - szkolenie bhp wrocław