Startuj z nami | Dodaj do ulubionych
Czwartek 28 Stycznia 2021 Imieniny: Agnieszki, Kariny, Les³awa     os�b on-line [1]


Nierozkwitniety aster alpejski ro¶nie na opuszczonych ogródkach miêdzy Wa³brzychem a Szczawnem Zdrój.
fot. M. Szafirski

infoEXPRESS









poznaj SUDETY

wstecz strona g³ówna
15 Lutego 2009, 22:46 | Kultura

14 Forum Pismaków

Tegoroczna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Gazet Szkolnych o tytu³ Mistrza Pismaków, organizowana przez II LO w Wa³brzychu przebiega pod patronatem Fundacji Nowe Media z Warszawy, a w¶ród sponsorów nagród znale¼li siê – oprócz Fundacji, która sfinansowa³a dwudniowy pobyt laureatów w Wa³brzychu, warsztaty i nagrody – Marek Siwiec - wiceprzewodnicz±cy Parlamentu Europejskiego, Augustyn Skrêtkowicz Starosta Powiatu Wa³brzyskiego, Piotr Kruczkowski Prezydent Miasta Wa³brzycha, prof. dr. hab. Micha³ Iwaszkiewicz – rektor Wy¿szej Szko³y Umiejêtno¶ci Spo³ecznych w Poznaniu, Katarzyna Grochola – pisarka, Gabriela Pêcherzewska (Wa³brzych), z któr± kojarzymy wszyscy ¶wie¿utki chlebek ze smalcem – tradycjê corocznego Forum.
Jury konkursu to dr Katarzyna Bocheñska – W³ostowska (WSUS Poznañ) – przewodnicz±ca, dr Ma³gorzata Okupnik (Poznañ), Adrian Kaczmarek – sekretarz red. „Lo¿y” (Poznañ), Bianka Jaworska, Marcin Grudzieñ – Stowarzyszenie M³odych Dziennikarzy „Polis” (Warszawa), Pawe³ Sito – prezes Fundacji Nowe Media (Warszawa), Iwona Bucka (Wa³brzych).


Uczestnicy tegorocznej edycji nie bêd± mieli czasu na zwiedzanie Wa³brzycha, ale za to czeka ich w Teatrze Dramatycznym przedstawienie F. Dostojewskiego „Bia³e noce”, ciekawa debata z udzia³em korespondenta TVN 24 Paw³a Abramowicza na temat: Jak przebiæ siê z pozytywnym komunikatem w mediach?, warsztaty dziennikarskie, które poprowadz± równolegle: dr K. Bocheñska – W³ostowska i Adrian Kaczmarek, Dariusz Szplit (Co to s± qmamy?) i Pawe³ Sito oraz Bianka Jaworska i Marcin Grudzieñ, a tak¿e warsztaty pisarskie Katarzyny Grocholi. Wyk³ad o zbieraniu informacji w Internecie wyg³osi doc. dr Zdzis³aw Szkutnik – dziekan Wydzia³u Dziennikarstwa i Komunikacji Spo³ecznej WSUS w Poznaniu.

Czes³aw ¦piewa u¶wietni galê Forum, a w corocznej konferencji prasowej wyst±pi Go¶æ Specjalny o bardzo znanym nazwisku (czekamy na potwierdzenie). Spodziewamy siê przyjazdu ok. 100 osób z ca³ej Polski.

twoje-sudety.pl | El¿bieta Sura


Przeczytany [1735] Dodaj komentarz


KOMENTARZE:
Publikowane komentarze s± prywatnymi opiniami u¿ytkowników portalu. Redakcja portalu Twoje Sudety nie ponosi odpowiedzialno¶ci za tre¶æ opinii.

Redakcja portalu zastrzega, ¿e w komentarzach i opiniach nie mog± znale¼æ siê tre¶ci reklamuj±ce przedsiêbiorców, ich dzia³alno¶æ lub oferowane przez nich towary i us³ugi; nie mog± siê te¿ znale¼æ tre¶ci zabronione przez prawo, wulgarne, obra¼liwie, naruszaj±ce zasady wspó³¿ycia spo³ecznego, naruszaj±ce prawa Redakcji lub innych osób - w przypadku pojawienia sie takich opinii bêd± one przeredagowane, ich tre¶æ skrócona lub usuniêta.




Nie Przegap!
OG£OSZENIA


S O N D A
Co s±dzisz o obostrzeniach w zwi±zku z og³oszon± pandemi±?
S± przesadne, a¿ takiego wielkiego zagro¿enia przecie¿ nie ma 100.00%
Uwa¿am, ¿e wprowadzone przepisy s± uzasadnione i ka¿dy powinien siê do nich stosowaæ 0.00%
Nie mam zdania0.00%

Wiadomo¶ci // region

:: Kolejna pula ¶rodków na sport od Wa³brzyskiej Strefy
25 tysiêcy z³otych przekaza³a klubom sportowym Wa³brzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK”. Wsparcie otrzyma³o piêæ podmiotów dzia³aj±cych w Wa³brzychu, ¦widnicy i powiecie jaworskim.

:: Wa³brzych - Palmiarnia uratowana
Kolejna zabytkowa szklarnia w kompleksie wa³brzyskiej Palmiarni doczeka³a siê generalnego remontu. Tym razem nowe oszklenie i pe³n± renowacjê elementów kamiennych i metalowych przeprowadzono w obiekcie oznaczonym, jak siê okazuje, szczê¶liwym nr 13. Tym samym w ostatnich dwóch latach przeprowadzono prace remontowe w prawie po³owie historycznego za³o¿enia.

:: Dofinansowanie na zakup komputerów
Do 30 grudnia 2020 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski na dofinansowanie do zakupu komputera (stacjonarny lub laptop) wraz z potrzebnym oprogramowaniem.

:: G³uszyca: pojazd dla osób z niepe³nosprawno¶ciami
Gmina G³uszyca otrzyma³a dofinansowanie w wysoko¶ci 148 tys. z³ na zakup busa przystosowanego do przewozu osób z niepe³nosprawno¶ciami. Samochód wyposa¿ony bêdzie w ergonomiczne siedzenia, z zamontowanymi pasami bezpieczeñstwa, klimatyzacj±. W samochodzie bêdzie mo¿na w bezpieczny sposób zamocowaæ wózek inwalidzki wraz z pasem biodrowym. W ca³kowitej kwocie dofinansowania, która wynosi ponad 385 tys. z³ znajduje siê jeszcze dofinansowanie m.in. kosztów ubezpieczenia pojazdu, zakupu paliwa, wynagrodzenie pracy kierowcy, asystenta osób z niepe³nosprawno¶ciami oraz osoby do kontaktów z klientami.

:: Realizacja funduszy so³eckich w Gminie Walim na ostatniej prostej
Fundusz so³ecki to ¶rodki wyodrêbnione z bud¿etu gminy, zagwarantowane na realizacjê przedsiêwziêæ s³u¿±cych poprawie ¿ycia mieszkañców. Gmina Walim ju¿ po raz kolejny zdecydowa³a siê na wydzielenie z bud¿etu gminy na 2020 r. funduszu so³eckiego, kieruj±c ¶rodki finansowe bezpo¶rednio do dyspozycji so³ectw gminnych.


Archiwum

Szukaj w newsach:
Szukaj po czasie emisji:
Styczeñ 2021
Po Wt Sr Cz Pi So Ni
123
4 5 678910
11121314 15 1617
1819 20 21222324
2526 27 28293031


Copyright Twoje Sudety © 2004 | Wszelkie prawa zastrze¿one. Kopiowanie lub jakiekolwiek inne powielanie i wykorzystywanie wszelkich materia³ów zamieszczonych w serwisie - bez zgody redakcji - wzbronione. Kontakt: redakcja@twoje-sudety.pl
Kontakt w sprawie reklam na serwisie

polityka oczami kobiet - doradca biznesowy play - zarz±dca nieruchomo¶ci warszawa - ruszt do grilla