Startuj z nami | Dodaj do ulubionych | POCZTA
Wtorek 21 Października 2014 Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza     osób on-line [5]


Rododendrony mają wiele odmian, ich kwiaty maja różne kształty, kolory i zapachy. Na zdjęciu żółta odmiana rosnąca w Szczawnie Zdroju.
fot. M. Szafirski

infoEXPRESS

poznaj SUDETY

wstecz strona główna
9 Kwietnia 2013, 21:20 | Nauka

Drzwi otwarte w Zespole Szkół im. M. Skłodowskiej-Curie w Szczawnie-Zdroju

To szkoła przyjazna i ciekawa – tak o Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczawnie Zdroju - mówili gimnazjaliści z klas trzecich z Wałbrzycha i powiatu, którzy przyszli 5 kwietnia na spotkanie z okazji „Drzwi Otwartych Szkoły”. Do nauki w tej placówce, która jest szkołą o bogatych tradycjach, zachęcali w tym dniu nie tylko nauczyciele, ale też jej uczniowie.

Zespół szkół tworzą: Technikum Zawodowe - o specjalności Technik Ochrony Środowiska oraz Liceum Ogólnokształcące z klasami ogólnymi i cieszącą się dużym powodzeniem klasą muzyczno-teatralną. W nowym roku szkolnym 2013/2014 szkoła zaproponowała też uczniom liceum naukę w: klasie medycznej z promocją zdrowia oraz klasie turystyczno-fotograficznej.

Dla gimnazjalistów, obok materiałów informacyjnych w postaci ulotki, przygotowano prezentacje i pokazy w gabinetach przedmiotowych. I tak w pracowni chemicznej przeprowadzano eksperymenty chemiczne, które nie tylko zachęcały do nauki tego przedmiotu, ale też umożliwiły zaprezentowanie uczniom możliwości, jakie daje nauka w tym laboratorium. W sali muzycznej swoje umiejętności prezentowali młodszym kolegom i koleżankom uczniowie klasy muzyczno-teatralnej liceum oraz jedynej w naszym regionie szkolnej orkiestry dętej Ceramik Band. Przygotowana została obszerna wystawa prac plastycznych malarskich i fotograficznych uczniów. Były też pokazy pomocy medycznej pod fachowym okiem specjalistów z GOPR, co budziło uwagę i miało zachęcić młodzież do zainteresowania nauką w klasie medycznej z promocją zdrowia.
- Zapraszamy serdecznie do naszej szkoły wszystkich gimnazjalistów z Wałbrzycha i okolic czekamy na was – mówiła dyrektor Zespołu Szkół Oriana Darowska-Malta. Ucieszyła się wysoką frekwencją i zachęcała tych wszystkich uczniów, którzy nie zdążyli przyjechać - do oglądania strony internetowej szkoły, gdzie zainteresowani znajdą również wszystkie potrzebne informacje.
- Jeszcze się zastanawiam, ale już wiem, że podoba mi się ta szkoła – mówił Radek Raczak z gimnazjum Jedlinie -Zdroju. Zainteresował mnie kierunek turystyczno- fotograficzny, gdyż od dawna interesuję się turystyką i fotografią. Podoba mi się też to, że w szkole istnieje orkiestra dęta. Uczęszczałem do szkoły muzycznej i grą w szkolnej orkiestrze też jestem zainteresowany.. Decyzji o wyborze szkoły jeszcze nie podjąłem, ale ta szkoła wdaje mi się spełniać moje oczekiwania – dodał.
W czasie, kiedy szkołę odwiedzali gimnazjaliści jej uczniowie byli w kinie gdzie przygotowano z myślą o nich specjalny pokaz filmowy. Nie wszyscy, bo spora grupa uczniów pomagała też w organizacji i przeprowadzeniu drzwi otwartych szkoły. Z czego, co zaznaczyła - Iwona Czech – wywiązali się znakomicie.

Źródło: szczawno-zdroj.pl


Przeczytany [466] Dodaj komentarz


KOMENTARZE:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Twoje Sudety nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Redakcja portalu zastrzega, że w komentarzach i opiniach nie mogą znaleźć się treści reklamujące przedsiębiorców, ich działalność lub oferowane przez nich towary i usługi; nie mogą się też znaleźć treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające zasady współżycia społecznego, naruszające prawa Redakcji lub innych osób - w przypadku pojawienia sie takich opinii będą one przeredagowane, ich treść skrócona lub usunięta.
Nie Przegap!
OGŁOSZENIA


S O N D A
Czy otwarcie Aqua-Zdroju w Wałbrzychu będzie strzałem w 10?
TAK
NIE
NIE WIEM
głosów: [41] opinii: [0]

Wiadomości // region

:: Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie
Urząd Stanu Cywilnego w Kamiennej Górze informuje. Pary małżeńskie, które w 2015 r. będą obchodziły 50 rocznicę zawarcia związku małżeńskiego i zainteresowane są zorganizowaniem uroczystości połączonej z wręczeniem medali od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej proszone są o zgłoszenie się do Urzędu Stanu Cywilnego w Kamiennej Górze (Urząd Miasta, Pl. Grunwaldzki 1, pokój 104) z dowodami osobistymi. Na medale oczekuje się od 3 do 6 miesięcy, w związku z tym prosimy o odpowiednio wcześniejsze zgłoszenie. Można zgłosić również pary z wyższym stażem małżeńskim, które dotychczas medali nie otrzymały.

:: SPOTKANIE Z MINISTREM MĘCINĄ ORAZ PRZEDSTAWICIELEM MINISTERSTWA INFRASTRUKTURY I ROZWOJU
Dwie wizyty przedstawicieli ministerstw planowane są na przyszły tydzień we Wrocławiu. W poniedziałek stolicę Dolnego Śląska odwiedzi Paweł Chorąży, dyrektor Departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju. W środę w posiedzeniu WKDS weźmie udział Jacek P. Męcina, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej. W obu uczestniczyć będą przedstawiciele Dolnośląskich Pracodawców.

:: Szkolenia komputerowe
Zapraszamy na cykl w pełni bezpłatnych szkoleń w ramach projektu „ECDL START dla dolnośląskich kadr!”.

:: Mammobus w Kamiennej Górze
Już w najbliższy piątek, 10 października,. na parkingu sklepu „Intermarche” w Kamiennej Górze stacjonować będzie mammobus, w którym mieszkanki gminy będą mogły wykonać bezpłatne badanie mammograficzne, refundowane przez NFZ. Zachęcamy do skorzystania.

:: Polsko-czeski sportowy weekend w Wałbrzychu
W dniach 3-5 października 2014 r., Publiczne Gimnazjum nr 9 w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi gościło grupę 20 uczniów z czeskiej szkoły ZŠ Nový Hradec Králové. Sportowa wymiana szkolna odbyła się w ramach projektu, pn. „Sport bez granic”, który jest realizowany w partnerstwie pomiędzy Gminą Wałbrzych a Urzędem Miasta w Hradec Králové.


Archiwum

Szukaj w newsach:
Szukaj po czasie emisji:
Październik 2014
Po Wt Sr Cz Pi So Ni
1 2 345
6 7 89 10 1112
13 14 15 16 17 1819
20 212223242526
2728293031


Copyright Twoje Sudety © 2004 | Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie lub jakiekolwiek inne powielanie i wykorzystywanie wszelkich materiałów zamieszczonych w serwisie - bez zgody redakcji - wzbronione. Kontakt: redakcja@twoje-sudety.pl
Kontakt w sprawie reklam na serwisie

polityka oczami kobiet - bank zdjęć - doradca biznesowy play - karpacz atrakcje - ebok pgnig - szkolenie bhp wrocław