Startuj z nami | Dodaj do ulubionych | POCZTA
Poniedziałek 21 Kwietnia 2014 Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy     osób on-line [1]


Turdus merula - drozdowate - to często spotykany, ale nie dostrzegany ptak, żyjący wokół nas w żywopłotach lub gęstych krzewach ozdobnych. Zamieszkuje także lasy i większe parki. Zdjęcie przedstawia zapatrzonego kosa, zrobione gdzieś w okolicy Wałbrzycha...
fot. M. Szafirski

infoEXPRESS

poznaj SUDETY

wstecz strona główna
9 Kwietnia 2013, 21:20 | Nauka

Drzwi otwarte w Zespole Szkół im. M. Skłodowskiej-Curie w Szczawnie-Zdroju

To szkoła przyjazna i ciekawa – tak o Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczawnie Zdroju - mówili gimnazjaliści z klas trzecich z Wałbrzycha i powiatu, którzy przyszli 5 kwietnia na spotkanie z okazji „Drzwi Otwartych Szkoły”. Do nauki w tej placówce, która jest szkołą o bogatych tradycjach, zachęcali w tym dniu nie tylko nauczyciele, ale też jej uczniowie.

Zespół szkół tworzą: Technikum Zawodowe - o specjalności Technik Ochrony Środowiska oraz Liceum Ogólnokształcące z klasami ogólnymi i cieszącą się dużym powodzeniem klasą muzyczno-teatralną. W nowym roku szkolnym 2013/2014 szkoła zaproponowała też uczniom liceum naukę w: klasie medycznej z promocją zdrowia oraz klasie turystyczno-fotograficznej.

Dla gimnazjalistów, obok materiałów informacyjnych w postaci ulotki, przygotowano prezentacje i pokazy w gabinetach przedmiotowych. I tak w pracowni chemicznej przeprowadzano eksperymenty chemiczne, które nie tylko zachęcały do nauki tego przedmiotu, ale też umożliwiły zaprezentowanie uczniom możliwości, jakie daje nauka w tym laboratorium. W sali muzycznej swoje umiejętności prezentowali młodszym kolegom i koleżankom uczniowie klasy muzyczno-teatralnej liceum oraz jedynej w naszym regionie szkolnej orkiestry dętej Ceramik Band. Przygotowana została obszerna wystawa prac plastycznych malarskich i fotograficznych uczniów. Były też pokazy pomocy medycznej pod fachowym okiem specjalistów z GOPR, co budziło uwagę i miało zachęcić młodzież do zainteresowania nauką w klasie medycznej z promocją zdrowia.
- Zapraszamy serdecznie do naszej szkoły wszystkich gimnazjalistów z Wałbrzycha i okolic czekamy na was – mówiła dyrektor Zespołu Szkół Oriana Darowska-Malta. Ucieszyła się wysoką frekwencją i zachęcała tych wszystkich uczniów, którzy nie zdążyli przyjechać - do oglądania strony internetowej szkoły, gdzie zainteresowani znajdą również wszystkie potrzebne informacje.
- Jeszcze się zastanawiam, ale już wiem, że podoba mi się ta szkoła – mówił Radek Raczak z gimnazjum Jedlinie -Zdroju. Zainteresował mnie kierunek turystyczno- fotograficzny, gdyż od dawna interesuję się turystyką i fotografią. Podoba mi się też to, że w szkole istnieje orkiestra dęta. Uczęszczałem do szkoły muzycznej i grą w szkolnej orkiestrze też jestem zainteresowany.. Decyzji o wyborze szkoły jeszcze nie podjąłem, ale ta szkoła wdaje mi się spełniać moje oczekiwania – dodał.
W czasie, kiedy szkołę odwiedzali gimnazjaliści jej uczniowie byli w kinie gdzie przygotowano z myślą o nich specjalny pokaz filmowy. Nie wszyscy, bo spora grupa uczniów pomagała też w organizacji i przeprowadzeniu drzwi otwartych szkoły. Z czego, co zaznaczyła - Iwona Czech – wywiązali się znakomicie.

Źródło: szczawno-zdroj.pl


Przeczytany [356] Dodaj komentarz


KOMENTARZE:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Twoje Sudety nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Redakcja portalu zastrzega, że w komentarzach i opiniach nie mogą znaleźć się treści reklamujące przedsiębiorców, ich działalność lub oferowane przez nich towary i usługi; nie mogą się też znaleźć treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające zasady współżycia społecznego, naruszające prawa Redakcji lub innych osób - w przypadku pojawienia sie takich opinii będą one przeredagowane, ich treść skrócona lub usunięta.
Nie Przegap!
OGŁOSZENIA


S O N D A
Czy otwarcie Aqua-Zdroju w Wałbrzychu będzie strzałem w 10?
TAK
NIE
NIE WIEM
głosów: [32] opinii: [0]

Wiadomości // region

:: Zmiany w budżecie Świebodzic
Jedną z najważniejszych uchwał LI sesji Rady Miejskiej Świebodzic była zmiana w budżecie gminy na 2014 rok. Dzięki zwiększeniu się dochodów gminy (m. In. z tytułu odzyskanego za 2009 rok podatku VAT w wysokości ponad 77 tys. zł oraz wpłynięcia dotacji i subwencji państwowych), dzięki temu dodatkowe pieniądze przeznaczono na zwiększenie wydatków oświatowych i innych wydatków inwestycyjnych, a także bieżących.

:: Nowoczesne rozwiązania HR dla biznesu
Praca tymczasowa a koszty rekrutacji, narzędzia wykorzystywane do rekrutacji najlepszych specjalistów oraz zatrudnienie pracowników ze Wschodu - to główne tematy kolejnego spotkania z cyklu „Nowoczesne rozwiązania HR dla biznesu", które odbędzie się 17 kwietnia br. we Wrocławiu.

:: INVEST-PARK gościł pracodawców
27 marca 2014 r. w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej „INVEST-PARK” odbyło się czwarte spotkanie Sudeckiego Klubu Pracodawców.

:: Centrum Przesiadkowe w Świdnicy – trwają intensywne prace.
Prace nad Centrum Przesiadkowym rozpoczęto w 2010 roku. Mieszkańcy Świdnicy od grudnia 2013 r. mogą korzystać z nowo oddanego do użytku budynku dworca kolejowego, jak i z bezpośrednich połączeń kolejowych do Wrocławia, które realizują Koleje Dolnośląskie.

:: Jedlina otrzyma pomoc w modernizacji dróg w ramach Narodowego programu przebudowy dróg lokalnych.
25 marca przez Radę Ministrów została podjęta uchwała w sprawie finansowania programu wieloletniego pod nazwą „Narodowy program przebudowy dróg lokalnych – Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój”. Dzięki tej decyzji, wniosek złożony przez Urząd Miasta Jedliny o dofinansowanie modernizacji dróg na terenie Jedliny-Zdroju będzie realizowany w 2014 roku.


Archiwum

Szukaj w newsach:
Szukaj po czasie emisji:
Kwiecień 2014
Po Wt Sr Cz Pi So Ni
12 3 456
7 8910111213
14 15 1617 18 1920
21222324252627
282930


Copyright Twoje Sudety © 2004 | Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie lub jakiekolwiek inne powielanie i wykorzystywanie wszelkich materiałów zamieszczonych w serwisie - bez zgody redakcji - wzbronione. Kontakt: redakcja@twoje-sudety.pl
Kontakt w sprawie reklam na serwisie

polityka oczami kobiet - bank zdjęć - doradca biznesowy play - karpacz atrakcje - ebok pgnig - szkolenie bhp wrocław