Startuj z nami | Dodaj do ulubionych | POCZTA
Środa 27 Sierpnia 2014 Imieniny: Cezarego, Małgorzaty, Moniki     osób on-line [2]


Z powodu budowy nowych dróg w Wałbrzychu wiele ogródków działkowych musiało zostać opuszczonych. Mimo braku opieki nadal rosną tu owoce i kwiaty. Sfotografowane w okolicy Piaskowej Góry na nowo budowanym odcinku obwodnicy.
fot. M. Szafirski

infoEXPRESS

poznaj SUDETY

wstecz strona główna
9 Kwietnia 2013, 21:20 | Nauka

Drzwi otwarte w Zespole Szkół im. M. Skłodowskiej-Curie w Szczawnie-Zdroju

To szkoła przyjazna i ciekawa – tak o Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczawnie Zdroju - mówili gimnazjaliści z klas trzecich z Wałbrzycha i powiatu, którzy przyszli 5 kwietnia na spotkanie z okazji „Drzwi Otwartych Szkoły”. Do nauki w tej placówce, która jest szkołą o bogatych tradycjach, zachęcali w tym dniu nie tylko nauczyciele, ale też jej uczniowie.

Zespół szkół tworzą: Technikum Zawodowe - o specjalności Technik Ochrony Środowiska oraz Liceum Ogólnokształcące z klasami ogólnymi i cieszącą się dużym powodzeniem klasą muzyczno-teatralną. W nowym roku szkolnym 2013/2014 szkoła zaproponowała też uczniom liceum naukę w: klasie medycznej z promocją zdrowia oraz klasie turystyczno-fotograficznej.

Dla gimnazjalistów, obok materiałów informacyjnych w postaci ulotki, przygotowano prezentacje i pokazy w gabinetach przedmiotowych. I tak w pracowni chemicznej przeprowadzano eksperymenty chemiczne, które nie tylko zachęcały do nauki tego przedmiotu, ale też umożliwiły zaprezentowanie uczniom możliwości, jakie daje nauka w tym laboratorium. W sali muzycznej swoje umiejętności prezentowali młodszym kolegom i koleżankom uczniowie klasy muzyczno-teatralnej liceum oraz jedynej w naszym regionie szkolnej orkiestry dętej Ceramik Band. Przygotowana została obszerna wystawa prac plastycznych malarskich i fotograficznych uczniów. Były też pokazy pomocy medycznej pod fachowym okiem specjalistów z GOPR, co budziło uwagę i miało zachęcić młodzież do zainteresowania nauką w klasie medycznej z promocją zdrowia.
- Zapraszamy serdecznie do naszej szkoły wszystkich gimnazjalistów z Wałbrzycha i okolic czekamy na was – mówiła dyrektor Zespołu Szkół Oriana Darowska-Malta. Ucieszyła się wysoką frekwencją i zachęcała tych wszystkich uczniów, którzy nie zdążyli przyjechać - do oglądania strony internetowej szkoły, gdzie zainteresowani znajdą również wszystkie potrzebne informacje.
- Jeszcze się zastanawiam, ale już wiem, że podoba mi się ta szkoła – mówił Radek Raczak z gimnazjum Jedlinie -Zdroju. Zainteresował mnie kierunek turystyczno- fotograficzny, gdyż od dawna interesuję się turystyką i fotografią. Podoba mi się też to, że w szkole istnieje orkiestra dęta. Uczęszczałem do szkoły muzycznej i grą w szkolnej orkiestrze też jestem zainteresowany.. Decyzji o wyborze szkoły jeszcze nie podjąłem, ale ta szkoła wdaje mi się spełniać moje oczekiwania – dodał.
W czasie, kiedy szkołę odwiedzali gimnazjaliści jej uczniowie byli w kinie gdzie przygotowano z myślą o nich specjalny pokaz filmowy. Nie wszyscy, bo spora grupa uczniów pomagała też w organizacji i przeprowadzeniu drzwi otwartych szkoły. Z czego, co zaznaczyła - Iwona Czech – wywiązali się znakomicie.

Źródło: szczawno-zdroj.pl


Przeczytany [430] Dodaj komentarz


KOMENTARZE:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Twoje Sudety nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Redakcja portalu zastrzega, że w komentarzach i opiniach nie mogą znaleźć się treści reklamujące przedsiębiorców, ich działalność lub oferowane przez nich towary i usługi; nie mogą się też znaleźć treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające zasady współżycia społecznego, naruszające prawa Redakcji lub innych osób - w przypadku pojawienia sie takich opinii będą one przeredagowane, ich treść skrócona lub usunięta.
Nie Przegap!
OGŁOSZENIA


S O N D A
Czy otwarcie Aqua-Zdroju w Wałbrzychu będzie strzałem w 10?
TAK
NIE
NIE WIEM
głosów: [37] opinii: [0]

Wiadomości // region

:: Czy w dzielnicy Gaj powstanie instalacja do przetwarzania odpadów komunalnych?
Od kilku tygodni mieszkańcy dzielnic Gaj zbierają podpisy, które mają zablokować planowaną w ich sąsiedztwie budowę instalacji do przetwarzania odpadów. Gmina Wałbrzych, która ma być inwestorem, mówi o konieczności takiej budowy i zapewnia o jej bezpieczeństwie dla ludzi i środowiska.

:: Stowarzyszenie Młodzi Demokraci szykuje wyprawki szkolne
Młodzi Demokraci w całym kraju zainicjowali akcję „PODARUJ ZESZYT”. Wałbrzyskie Stowarzyszenie również przyłączyło się do tej szczytnej inicjatywy.

:: Konkurs dla Pracodawców
Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zaprasza Pracodawców do wzięcia udziału w konkursie mającym na celu tworzenie dobrego klimatu dla rodzin w Polsce.
Do udziału w konkursie zaproszone są firmy i instytucje, które funkcjonują na rynku przynajmniej 12 miesięcy przed dniem zgłoszenia w sektorach prywatnym i publicznym oraz organizacje pozarządowe działające w Polsce. Mogą wziąć w nim udział firmy i instytucje, które zatrudniają pracowników na podstawie umowy o pracę.

:: Najpiękniej Ukwiecone Miasto
Kamienna Góra bierze udział w plebiscycie Terra Flower Power – Najpiękniej Ukwiecone Miasto w Polsce. Prezentacja zdjęć dekoracji kwiatowych z naszego miasta znajduje się TUTAJ, a głosować można za pośrednictwem facebooka do 31 sierpnia.

:: SPADA LICZBA BEZROBOTNYCH. CZY SĄ POWODY DO ZADOWOLENIA?
Według najnowszych danych z wojewódzkiej rady zatrudnienia, liczba bezrobotnych zarejestrowanych w powiatowych urzędach pracy na Dolnym Śląsku w końcu czerwca 2014 roku wynosiła 134.510 osób i była niższa niż przed miesiącem o blisko 6 tysięcy osób. Czy mamy jednak powody do optymizmu? – komentarz Tadeusza Choczaja, eksperta rynku pracy, wiceprezesa Dolnośląskich Pracodawców.


Archiwum

Szukaj w newsach:
Szukaj po czasie emisji:
Sierpień 2014
Po Wt Sr Cz Pi So Ni
123
456 7 8910
11121314151617
18 19 2021222324
25 26 2728293031


Copyright Twoje Sudety © 2004 | Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie lub jakiekolwiek inne powielanie i wykorzystywanie wszelkich materiałów zamieszczonych w serwisie - bez zgody redakcji - wzbronione. Kontakt: redakcja@twoje-sudety.pl
Kontakt w sprawie reklam na serwisie

polityka oczami kobiet - bank zdjęć - doradca biznesowy play - karpacz atrakcje - ebok pgnig - szkolenie bhp wrocław