Startuj z nami | Dodaj do ulubionych | POCZTA
Sobota 23 Maja 2015 Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty     osób on-line [4]


A pająk krzyżak czatuje na ofiarę...
fot. M. Szafirski

infoEXPRESS

poznaj SUDETY

wstecz strona główna
9 Kwietnia 2013, 21:20 | Nauka

Drzwi otwarte w Zespole Szkół im. M. Skłodowskiej-Curie w Szczawnie-Zdroju

To szkoła przyjazna i ciekawa – tak o Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczawnie Zdroju - mówili gimnazjaliści z klas trzecich z Wałbrzycha i powiatu, którzy przyszli 5 kwietnia na spotkanie z okazji „Drzwi Otwartych Szkoły”. Do nauki w tej placówce, która jest szkołą o bogatych tradycjach, zachęcali w tym dniu nie tylko nauczyciele, ale też jej uczniowie.

Zespół szkół tworzą: Technikum Zawodowe - o specjalności Technik Ochrony Środowiska oraz Liceum Ogólnokształcące z klasami ogólnymi i cieszącą się dużym powodzeniem klasą muzyczno-teatralną. W nowym roku szkolnym 2013/2014 szkoła zaproponowała też uczniom liceum naukę w: klasie medycznej z promocją zdrowia oraz klasie turystyczno-fotograficznej.

Dla gimnazjalistów, obok materiałów informacyjnych w postaci ulotki, przygotowano prezentacje i pokazy w gabinetach przedmiotowych. I tak w pracowni chemicznej przeprowadzano eksperymenty chemiczne, które nie tylko zachęcały do nauki tego przedmiotu, ale też umożliwiły zaprezentowanie uczniom możliwości, jakie daje nauka w tym laboratorium. W sali muzycznej swoje umiejętności prezentowali młodszym kolegom i koleżankom uczniowie klasy muzyczno-teatralnej liceum oraz jedynej w naszym regionie szkolnej orkiestry dętej Ceramik Band. Przygotowana została obszerna wystawa prac plastycznych malarskich i fotograficznych uczniów. Były też pokazy pomocy medycznej pod fachowym okiem specjalistów z GOPR, co budziło uwagę i miało zachęcić młodzież do zainteresowania nauką w klasie medycznej z promocją zdrowia.
- Zapraszamy serdecznie do naszej szkoły wszystkich gimnazjalistów z Wałbrzycha i okolic czekamy na was – mówiła dyrektor Zespołu Szkół Oriana Darowska-Malta. Ucieszyła się wysoką frekwencją i zachęcała tych wszystkich uczniów, którzy nie zdążyli przyjechać - do oglądania strony internetowej szkoły, gdzie zainteresowani znajdą również wszystkie potrzebne informacje.
- Jeszcze się zastanawiam, ale już wiem, że podoba mi się ta szkoła – mówił Radek Raczak z gimnazjum Jedlinie -Zdroju. Zainteresował mnie kierunek turystyczno- fotograficzny, gdyż od dawna interesuję się turystyką i fotografią. Podoba mi się też to, że w szkole istnieje orkiestra dęta. Uczęszczałem do szkoły muzycznej i grą w szkolnej orkiestrze też jestem zainteresowany.. Decyzji o wyborze szkoły jeszcze nie podjąłem, ale ta szkoła wdaje mi się spełniać moje oczekiwania – dodał.
W czasie, kiedy szkołę odwiedzali gimnazjaliści jej uczniowie byli w kinie gdzie przygotowano z myślą o nich specjalny pokaz filmowy. Nie wszyscy, bo spora grupa uczniów pomagała też w organizacji i przeprowadzeniu drzwi otwartych szkoły. Z czego, co zaznaczyła - Iwona Czech – wywiązali się znakomicie.

Źródło: szczawno-zdroj.pl


Przeczytany [569] Dodaj komentarz


KOMENTARZE:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Twoje Sudety nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Redakcja portalu zastrzega, że w komentarzach i opiniach nie mogą znaleźć się treści reklamujące przedsiębiorców, ich działalność lub oferowane przez nich towary i usługi; nie mogą się też znaleźć treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie, naruszające zasady współżycia społecznego, naruszające prawa Redakcji lub innych osób - w przypadku pojawienia sie takich opinii będą one przeredagowane, ich treść skrócona lub usunięta.
Nie Przegap!
OGŁOSZENIA


S O N D A
Czy otwarcie Aqua-Zdroju w Wałbrzychu będzie strzałem w 10?
TAK
NIE
NIE WIEM
głosów: [63] opinii: [0]

Wiadomości // region

:: PUP Wałbrzych: Nabór wniosków na staż
Powiatowy Urząd Pracy w Wałbrzychu informuje, że z dniem 16.04.2015 r. rozpocznie się nabór wniosków na staż. Nabór trwać będzie do dnia 14.08.2015 r. Urząd zastrzega sobie możliwość skrócenia bądź wydłużenia terminu naboru wniosków w zależności od ilości ich wpływu.

:: Rusza kolejna edycja Wałbrzyskiego Budżetu Partycypacyjnego
Wałbrzyszanie mają do wydania 5 000 000 zł.
3 000 000 zł na projekty lokalne i 2 000 000 zł na projekty ogólnomiejskie.
Budżet partycypacyjny,
zwany również obywatelskim, to specjalnie wydzielona kwota z budżetu naszego miasta, o wydaniu której zdecydują sami mieszkańcy Wałbrzycha.

:: Kryterium Kolarskie – ulice zamknięte
Już 11 kwietnia na ulicach Dzierżoniowa zaroi się od cyklistów – wszystko za sprawą Międzynarodowego Kryterium Kolarskiego "Dzierżoniów 2015", które również i w tym roku jest I Eliminacją Mistrzostw Polski Kryterium. Na trasie wyścigu ulice zostaną zamknięte dla ruchu.

:: Balony nad Dzierżoniowem
W dniach 8-10 maja przyjazd na majówkę do pobliskiej Krzyżowej planuje środowisko balonowe z m.in. Polski, Niemiec, Czech, a także innych krajów Europy i USA.
Balloon Festival Krzyżowa 2015 to połączenie profesjonalnych zawodów z festiwalem balonowym. To pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Polsce. Organizatorami wydarzenia są Świdnicki Klub Balonowy, Dolnośląski Portal Gospodarczy Naszbiznes24.pl, powiat i gmina świdnica oraz burmistrz Dzierżoniowa.

:: Zostań opiekunem seniorów. Rusza rekrutacja!
W Polsce stopa bezrobocia wynosi 13,5%. Dla tych, którzy poszukują pracy interesującym kierunkiem może być opieka nad seniorami. W tym zawodzie, ze względu na duże zapotrzebowanie, zwłaszcza na rynku niemieckim, wciąż poszukiwani są pracownicy. Promedica24, lider usług opieki nad osobami starszymi w Polsce i za granicą prowadzi obecnie mobilną rekrutację.


Archiwum

Szukaj w newsach:
Szukaj po czasie emisji:
Maj 2015
Po Wt Sr Cz Pi So Ni
123
456 7 8910
111213 14 151617
18 19 2021 22 2324
25262728293031


Copyright Twoje Sudety © 2004 | Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie lub jakiekolwiek inne powielanie i wykorzystywanie wszelkich materiałów zamieszczonych w serwisie - bez zgody redakcji - wzbronione. Kontakt: redakcja@twoje-sudety.pl
Kontakt w sprawie reklam na serwisie

polityka oczami kobiet - doradca biznesowy play - wesele Dzierżoniów - wesela Wałbrzych