Niewysoki ale piêkny... Wodospad Szklarka w Karkonoskim Parku Narodowym. 
fot. M. Szafirski
infoEXPRESS






poznaj SUDETY
|
5 Listopada 2021, 13:15 | Kultura
Mroczne zjawy oprowadza³y go¶ci na Zamku Grodno
Za dnia, pe³en swej trzynastoletniej potêgi, przepiêknie góruje nad Rezerwatem Przyrody Góry Choina. W nocy zmienia siê w miejsce pe³ne legend, duchów i przeró¿nych straszyde³. Zamek Grodno w Zagórzu ¦l±skim skrywa wiele tajemnic i tylko przy wyj±tkowych okazjach odkrywa ich niewielk± czê¶æ. Tak w³a¶nie by³o w sobotni wieczór 30 pa¼dziernika 2021 r.
Przy blasku srebrzystego ksiê¿yca Bia³a Dama opu¶ci³a mury zamku, by przywitaæ naszych go¶ci w centrum Zagórza ¦l±skiego. To nie by³a jedyna niespodzianka. Niespodziewanie, do ¶mia³ków kieruj±cych siê do Zamku Grodno, do³±czy³a tajemnicza Czarna Dama. Utartym szlakiem le¶nym piechurzy pod±¿yli w stronê mrocznego zamczyska. A tu czyha³y na naszych go¶ci tajemnicze stwory, wy³aniaj±ce siê z ciemnego lasu. Niewielkie ¶wiat³o z pochodni, smagane jesiennym wiatrem, tylko rozbudza³o wyobra¼niê. Na dziedziñcu czeka³ na nieustraszonych go¶ci mroczny przewodnik, który oprowadzi³ ¶mia³ków po nastrojowym zamku. Tu i ówdzie na go¶ci czeka³y paj±ki a z otch³ani mroku wy³ania³y siê tajemnicze zjawy. Kto bohatersko dobrn±³ do koñca zwiedzania czelu¶ci starego zamczyska, móg³ zasi±¶æ w Karczmie Rycerskiej i spróbowaæ niesamowitych „creepy” dañ.
¬ród³o: walim.pl
KOMENTARZE:
Publikowane komentarze s± prywatnymi opiniami u¿ytkowników portalu. Redakcja portalu Twoje Sudety nie ponosi odpowiedzialno¶ci za tre¶æ opinii.
Redakcja portalu zastrzega, ¿e w komentarzach i opiniach nie
mog± znale¼æ siê tre¶ci reklamuj±ce przedsiêbiorców, ich dzia³alno¶æ lub
oferowane przez nich towary i us³ugi; nie mog± siê te¿ znale¼æ tre¶ci
zabronione przez prawo, wulgarne, obra¼liwie, naruszaj±ce zasady wspó³¿ycia
spo³ecznego, naruszaj±ce prawa Redakcji lub innych osób - w przypadku
pojawienia sie takich opinii bêd± one przeredagowane, ich tre¶æ skrócona lub usuniêta.
|

Nie Przegap!
OG£OSZENIA
S O N D A

Wiadomo¶ci // region
:: Jedlina Zdrój: Usuwanie azbestu
Jedlina-Zdrój planuje wyst±piæ do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony ¦rodowiska i Gospodarki Wodnej we Wroc³awiu z wnioskiem o dofinansowanie przedsiêwziêæ zwi±zanych z usuwaniem azbestu i wyrobów zawieraj±cych azbest z terenu Gminy. Gmina przyst±pi do realizacji tego zadania po otrzymaniu dotacji.
:: Trwaj± odbiory instalacji systemu sygnalizacji po¿arowej oraz o¶wietlenia awaryjnego w Zamku Grodno
Informujemy, ¿e trwaj± odbiory techniczne i konserwatorskie w ramach realizacji zadania „Budowa instalacji systemu sygnalizacji po¿arowej [SSP] oraz o¶wietlenia awaryjnego i ewakuacyjnego w Zamku Grodno w Zagórzu ¦l±skim” w ramach projektu pn. „Zwiêkszenie atrakcyjno¶ci turystycznej na terenie gminy Walim poprzez zagospodarowanie istniej±cych obiektów”.
:: Wyj±tkowe wydarzenie rowerowe bran¿y wiatrowej
W dniach 20-21 maja 2026 roku odbêdzie siê 9. edycja tour de wind pod has³em „Back to Routes”. To jedno z najbardziej inspiruj±cych wydarzeñ rowerowych w bran¿y energetyki wiatrowej, które ³±czy sportow± rywalizacjê, pasjê do kolarstwa oraz ideê zrównowa¿onego rozwoju. W tegorocznej edycji udzia³ mo¿e wzi±æ nawet 350 uczestników.
:: Podziel siê ¿yciodajnym p³ynem. Przed nami mobilna zbiórka krwi
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wa³brzychu zaprasza wszystkich chêtnych do wziêcia udzia³u w mobilnej akcji poboru krwi, która odbêdzie siê 24 lutego w ¦wiebodzicach.
:: Wójt Gminy Walim Adam Hausman w rozmowie z Piotrem Szpurem
Wójt Gminy Walim Adam Hausman wzi±³ udzia³ w rozmowie z redaktorem Piotrem Szpurem, podczas której poruszono kluczowe zagadnienia dotycz±ce funkcjonowania samorz±du oraz rozwoju gminy na przestrzeni ostatnich lat.
Archiwum
Szukaj w newsach:
Szukaj po czasie emisji:
| Luty 2026 |
| Po |
Wt |
Sr |
Cz |
Pi |
So |
Ni |
| | | | | | 1 | | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
| 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
| 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 |
| 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 |
|