Startuj z nami | Dodaj do ulubionych
Sobota 7 Lutego 2026 Imieniny: Ryszarda, Teodora, Wilhelminy     os�b on-line [1]


Zielonkawa, osnuta wieloma legendami toñ jeziorka Daisy. Jeziorko to znajduje siê w Ksi±¿añskim Parku Krajobrazowym.
fot. M. Szafirski

infoEXPRESS









poznaj SUDETY

wstecz strona g³ówna
25 Listopada 2022, 12:39 | Nauka

Festiwal Nauki w Elektroniku

W pi±tek 18 listopada br. w Zespole Szkó³ Elektronicznych odby³ siê XVIII Festiwal Nauki. Podczas imprezy popularyzuj±cej dociekliwo¶æ w zdobywaniu wiedzy i doskonalenia umiejêtno¶ci zaproponowanej uczniom, mo¿na by³o wzi±æ udzia³ w wyk³adach, pokazach i prelekcjach. 

Uczniowie klas ósmych, z jedenastu szkó³ podstawowych, rywalizowali ze sob± i sprawdzili siê w czterech tematycznych konkursach oraz w dyktandzie o pióro Prezydenta Miasta Jeleniej Góry. 

Starsi uczniowie uczestniczyli w wyk³adach i prelekcjach przygotowanych przez przedstawicieli uczelni wy¿szych: Jeleniogórsk± Filiê Politechniki Wroc³awskiej, Uniwersytet Ekonomiczny i Karkonosk± Akademi± Nauk Stosowanych. 


Lokalnych pracodawców reprezentowa³y wspó³pracuj±ce z Elektronikiem Jeleniogórskie Zak³ady Optyczne, Dräxlmaier oraz Sikla.
Motto „Tradycja i nowoczesno¶æ” tegorocznego festiwalu nie jest przypadkowe. Jest nawi±zaniem do obchodzonego w tym roku jubileuszu Zespo³u Szkó³ Elektronicznych. 
70 lat istnienia szko³y by³o okazj± do przypomnienia historii placówki i zaprezentowania jej dorobku. W ci±gu tych lat szko³ê opu¶ci³o kilka tysiêcy absolwentów. S± w¶ród nich obecni nauczyciele, wyk³adowcy uczelni wy¿szych, prawnicy, dyrektorzy szkó³, banków, ksiê¿a, parlamentarzy¶ci, oficerowie wojska polskiego, dziennikarze i przedsiêbiorcy. 

Dyrektor szko³y, Miros³aw Ciesielski podkre¶li³, ¿e szko³a pamiêta o przesz³o¶ci, ale stawia na tera¼niejszo¶æ i my¶li o przysz³o¶ci. Dzi¶ „Elektronik” to szko³a nowoczesna, która przyci±ga m³odzie¿ nie tylko z Jeleniej Góry, ale tak¿e z pobliskich miejscowo¶ci. 
Obecnie w Zespole Szkó³ Elektronicznych wiedzê zdobywa 600 uczniów kszta³c±cych siê w czterech kierunkach: technik elektronik, informatyk, programista i logistyk. Nauka odbywa siê w nowoczesnych pracowniach wyposa¿onych w najnowszy sprzêt – drukarki 3D, spawarki do ¶wiat³owodów, symulatory linii automatyki przemys³owej, nowoczesne generatory i oscyloskopy, zestawy do programowania automatyki i robotyki. 

Go¶cie Festiwalu Nauki podkre¶lali, ¿e Zespó³ Szkó³ Elektronicznych ma ugruntowan± pozycjê na lokalnym rynku edukacyjnym. Jego absolwenci s± przygotowani na wyzwania przysz³o¶ci, s± cenionymi pracownikami i dobrymi studentami. 

¬ród³o: jeleniagora.pl


Przeczytany [1094] Dodaj komentarz


KOMENTARZE:
Publikowane komentarze s± prywatnymi opiniami u¿ytkowników portalu. Redakcja portalu Twoje Sudety nie ponosi odpowiedzialno¶ci za tre¶æ opinii.

Redakcja portalu zastrzega, ¿e w komentarzach i opiniach nie mog± znale¼æ siê tre¶ci reklamuj±ce przedsiêbiorców, ich dzia³alno¶æ lub oferowane przez nich towary i us³ugi; nie mog± siê te¿ znale¼æ tre¶ci zabronione przez prawo, wulgarne, obra¼liwie, naruszaj±ce zasady wspó³¿ycia spo³ecznego, naruszaj±ce prawa Redakcji lub innych osób - w przypadku pojawienia sie takich opinii bêd± one przeredagowane, ich tre¶æ skrócona lub usuniêta.




Nie Przegap!
OG£OSZENIA


S O N D A
Gdzie spêdzasz ferie zimowe?
Wyje¿d¿am na narty
W domu, robi±c okoliczne wycieczki
Nie mam ferii, bo pracujê
g³osów: [0] opinii: [0]

Wiadomo¶ci // region

:: Infolinia „Helpline” – wsparcie dla osób chorych na chorobê Alzheimera i ich opiekunów
Rzecznik Praw Pacjenta w partnerstwie z organizacj± Alzheimer Polska uruchomi³ ogólnopolsk±, bezp³atn± infoliniê „Helpline”, skierowan± do osób chorych na chorobê Alzheimera lub inne zaburzenia otêpienne, a tak¿e do ich rodzin i opiekunów. Infolinia rozpoczê³a dzia³alno¶æ 1 pa¼dziernika 2025 roku i stanowi wa¿ny element systemu wsparcia dla osób mierz±cych siê z chorobami otêpiennymi.

:: Laboratoria Sztucznej Inteligencji dla szkó³ w Boguszowie-Gorcach
Wdra¿anie inwestycji C2.2.1 Wyposa¿enie szkó³/instytucji w odpowiednie urz±dzenia i infrastrukturê ICT w celu poprawy ogólnej wydajno¶ci systemów edukacji, wska¼nik C13L Laboratoria sztucznej inteligencji (AI) oraz laboratoria nauk przyrodniczych, technologii, in¿ynierii i matematyki (STEM) utworzone w szko³ach

:: Radni Strzegomia zdecydowali: rok 2026 bêdzie rokiem jubileuszowym!
28 stycznia, podczas sesji Rady Miejskiej w Strzegomiu, przyjêto uchwa³ê og³aszaj±c± rok 2026 rokiem 200-lecia wydobycia granitu na skalê przemys³ow±. Inicjatywa wysz³a z Wydzia³u Promocji Urzêdu Miejskiego.

:: Kalendarz mobilnych zbiórek krwi w ¦wiebodzicach
A¿ 6 akcji krwiodawstwa w ¦wiebodzicach zaplanowa³o w tym roku RCKiK Wa³brzych. Tradycyjnie autokar parkowaæ bêdzie pod Ratuszem a pierwsza zbiórka odbêdzie siê ju¿ 24 lutego.

:: Ferie w ¦widnicy wystartowa³y! Kultura, sport i historia na wyci±gniêcie rêki
Zimowa przerwa od szko³y w³a¶nie siê zaczyna, a ¦widnica po raz kolejny udowadnia, ¿e ferie w mie¶cie mog± byæ pe³ne atrakcji. Od dzi¶ dzieci, m³odzie¿ i ca³e rodziny mog± korzystaæ z bogatej oferty kulturalnej, sportowej i edukacyjnej przygotowanej przez ¦widnicki O¶rodek Kultury, O¶rodek Sportu i Rekreacji oraz Muzeum Dawnego Kupiectwa. To idealny moment, by spêdziæ czas aktywnie, kreatywnie i wspólnie.


Archiwum

Szukaj w newsach:
Szukaj po czasie emisji:
Luty 2026
Po Wt Sr Cz Pi So Ni
1
2 3 45 6 78
9101112131415
16171819202122
232425262728


Copyright Twoje Sudety © 2004 | Wszelkie prawa zastrze¿one. Kopiowanie lub jakiekolwiek inne powielanie i wykorzystywanie wszelkich materia³ów zamieszczonych w serwisie - bez zgody redakcji - wzbronione. Kontakt: redakcja@twoje-sudety.pl
Kontakt w sprawie reklam na serwisie

polityka oczami kobiet - doradca biznesowy play - ceramika Boles³awiec kropka - dom seniora strzegom - minikoparka Legionowo - skup odpadów po produkcyjnych