Oczennicowate motyle górskie wystêpuj± w Sudetach w wielu odmianach. Ró¿nice te polegaj± g³ównie na wzorach na skrzyd³ach. 
fot. M. Szafirski
infoEXPRESS






poznaj SUDETY
|
16 Lipca 2005, 19:59 | FOTOrelacja
Amerykañska legenda w Ksi±¿u - fotorelacja
Zamek Ksi±¿ prze¿y³ w po³udnie 16 lipca w sobotê, najazd z prawdziwego zdarzenia. Wycieczkê fakultatywn± do zamku w Wa³brzychu odbyli motocykli¶ci IV Miêdzynarodowego Zlotu Motocykli Harley Davidson (4th Polish H.O.G. International Wild West Rally), który odbywa siê w Karpaczu.
Na zlot, oprócz Polaków, przyjechali Szwedzi, Holendrzy, Francuzi, W³osi, Czesi. Najwiêcej osób przyby³o z Niemiec i Austrii. Nie zabrak³o oczywi¶cie Amerykanów. Ogó³em w Karpaczu jest ok. 1000 motocykli Harley Davidson (HD, Indian, Sokó³ 1000 i BossHoss) i prawie 1500 osób.
 | | 4th Polish Harley-Davidson Owners Group International Wild West Rally - Parada Motocykli Harley Davidson; Zamek Ksi±¿ 2005. foto: { i.} |
Przejazd z Karpacza do Wa³brzycha, do zamku Ksi±¿ zabezpiecza³o 40 osób ubranych w odblaskowe kamizelki, w tym czterech policjantów. Jak us³yszeli¶my od uczestników tej wycieczki, ca³a kolumna 400 maszyn (ka¿dy z motocykli wa¿y ok. 400 kg) - d³uga na prawie 500 m, jecha³a w ka¿dym terenie tylko 50 km /godz., gdy¿ jak podkre¶laj±: bezpieczeñstwo jest najwa¿niejsze. Najstarszy uczestnik tej imprezy ma 73 lata i jest Holendrem, natomiast najm³odszy zaledwie 6 lat.
Na miejscu, na dziedziñcu zamkowym, czeka³ na nich obiad oraz pokaz tañców ¶redniowiecznych i walki rycerskiej oraz mogli zwiedziæ zamek. W godzinach popo³udniowych, po do¶æ intensywnym deszczu, wrócili do Karpacza, gdy¿ o godz. 18.00 mia³a siê tam odbyæ dla mieszkañców i turystów parada motocykli.
We wrze¶niu odbêdzie siê jeden z najwiêkszych zlotów mi³o¶ników tych maszyn w Austrii w miejscowo¶ci Faaker See.
Kamila Wale¿ak
4th Polish Harley-Davidson Owners Group International Wild West Rally - Parada Motocykli Harley Davidson; Zamek Ksi±¿ 2005.
fotografie: { i.} Irek Piwowarski | © { i.} 2005. Wszelkie prawa zastrze¿one.
 | | foto: Marcin Jagiellicz |
 | | foto: Marcin Jagiellicz |
 | | foto: Marcin Jagiellicz |
 | | foto: Marcin Jagiellicz |
 | | foto: Marcin Jagiellicz |
 | | foto: Marcin Jagiellicz |
 | | foto: Marcin Jagiellicz |
 | | foto: Marcin Jagiellicz |
 | | foto: Marcin Jagiellicz |
 | | foto: Marcin Jagiellicz |
 | | foto: Marcin Jagiellicz |
 | | foto: Marcin Jagiellicz |
 | | foto: Marcin Jagiellicz |
 | | foto: Marcin Jagiellicz |
KOMENTARZE:
19 Lipca 2005, 17:23 Autor: Marco Piekne zdjecia!! szkoda,ze to juz by³o.A by³o suuuper.Do zobaczyska za rok
19 Lipca 2005, 18:37 Autor: Jurand By³o Suuuuuuuuper impreza na ca³ego prze¿ycia niesamowite.
19 Lipca 2005, 21:55 Autor: Czecha kiedys tez taki bede ale jeszcze nie dzis
22 Lipca 2005, 19:19 Autor: Mycha Zdjêcia rewelacyjne!!! Cieszê siê, ¿e tak¿e jestem na nich uwidoczniona. Wiêcej takich imprez i takiego towarzystwa.
23 Lipca 2005, 12:26 Autor: { i.} ... no i takich dziewczyn! pozdrowienia z Sudetów dla Poznania i Wielkopolski
Publikowane komentarze s± prywatnymi opiniami u¿ytkowników portalu. Redakcja portalu Twoje Sudety nie ponosi odpowiedzialno¶ci za tre¶æ opinii.
Redakcja portalu zastrzega, ¿e w komentarzach i opiniach nie
mog± znale¼æ siê tre¶ci reklamuj±ce przedsiêbiorców, ich dzia³alno¶æ lub
oferowane przez nich towary i us³ugi; nie mog± siê te¿ znale¼æ tre¶ci
zabronione przez prawo, wulgarne, obra¼liwie, naruszaj±ce zasady wspó³¿ycia
spo³ecznego, naruszaj±ce prawa Redakcji lub innych osób - w przypadku
pojawienia sie takich opinii bêd± one przeredagowane, ich tre¶æ skrócona lub usuniêta.
|

Nie Przegap!
OG£OSZENIA
S O N D A

Wiadomo¶ci // region
:: Infolinia „Helpline” – wsparcie dla osób chorych na chorobê Alzheimera i ich opiekunów
Rzecznik Praw Pacjenta w partnerstwie z organizacj± Alzheimer Polska uruchomi³ ogólnopolsk±, bezp³atn± infoliniê „Helpline”, skierowan± do osób chorych na chorobê Alzheimera lub inne zaburzenia otêpienne, a tak¿e do ich rodzin i opiekunów. Infolinia rozpoczê³a dzia³alno¶æ 1 pa¼dziernika 2025 roku i stanowi wa¿ny element systemu wsparcia dla osób mierz±cych siê z chorobami otêpiennymi.
:: Laboratoria Sztucznej Inteligencji dla szkó³ w Boguszowie-Gorcach
Wdra¿anie inwestycji C2.2.1 Wyposa¿enie szkó³/instytucji w odpowiednie urz±dzenia i infrastrukturê ICT w celu poprawy ogólnej wydajno¶ci systemów edukacji, wska¼nik C13L Laboratoria sztucznej inteligencji (AI) oraz laboratoria nauk przyrodniczych, technologii, in¿ynierii i matematyki (STEM) utworzone w szko³ach
:: Radni Strzegomia zdecydowali: rok 2026 bêdzie rokiem jubileuszowym!
28 stycznia, podczas sesji Rady Miejskiej w Strzegomiu, przyjêto uchwa³ê og³aszaj±c± rok 2026 rokiem 200-lecia wydobycia granitu na skalê przemys³ow±. Inicjatywa wysz³a z Wydzia³u Promocji Urzêdu Miejskiego.
:: Kalendarz mobilnych zbiórek krwi w ¦wiebodzicach
A¿ 6 akcji krwiodawstwa w ¦wiebodzicach zaplanowa³o w tym roku RCKiK Wa³brzych. Tradycyjnie autokar parkowaæ bêdzie pod Ratuszem a pierwsza zbiórka odbêdzie siê ju¿ 24 lutego.
:: Ferie w ¦widnicy wystartowa³y! Kultura, sport i historia na wyci±gniêcie rêki
Zimowa przerwa od szko³y w³a¶nie siê zaczyna, a ¦widnica po raz kolejny udowadnia, ¿e ferie w mie¶cie mog± byæ pe³ne atrakcji. Od dzi¶ dzieci, m³odzie¿ i ca³e rodziny mog± korzystaæ z bogatej oferty kulturalnej, sportowej i edukacyjnej przygotowanej przez ¦widnicki O¶rodek Kultury, O¶rodek Sportu i Rekreacji oraz Muzeum Dawnego Kupiectwa. To idealny moment, by spêdziæ czas aktywnie, kreatywnie i wspólnie.
Archiwum
Szukaj w newsach:
Szukaj po czasie emisji:
| Luty 2026 |
| Po |
Wt |
Sr |
Cz |
Pi |
So |
Ni |
| | | | | | 1 | | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
| 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
| 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 |
| 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 |
|