![]() |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Sobota 27 Czerwca 2026 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Niespokojne dzi¶ niebo nad czerwona ziemi± w pobli¿u Strugi. Czeka nas wiosenna burza?
![]() fot. I. Zdziebko
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
6 Lutego 2006, 18:41 | FOTOrelacja
Wokó³ Waligóry i po Ma³ym Klinie
fotografie: Mateusz Szafirski
KOMENTARZE: Autor: MzWok jak zwykle ³adne fotki Mateusz :) Autor: mj fajne fotki ale dlaczego tak ma³o?? Autor: Skalnik nie liczy sie ilosc tylko jakosc! Piotr Prezydent z tym krzakiem na glowie wyszedl jakby sie maskowal :))) Autor: gosciu a ten z zielonymi piórkami w czapie to co za model? drag queen party? ;) brakuje mu jeszcze rozowego boa... Autor: Kamyk Do wiadomo¶ci ignorantów nie znaj±cych historii Biegu Gwarków: to by³a jest i bedzie impreza gwarków - górników, i nie wa¿ne kto stoi obok górnika w zielonym pióropuszu (dla nie uswiadomionych: zielony oznacza górnicza têsknotê za zieleni± lasów i pól, w czasie pracy pod ziemi±). Wa¿ne ¿e startuje górnik. Radze czytaæ o tradycjach ze swojego regionu, a potem komentowac wygl±d gwarków. Tradycja to skarb. Autor: feniks Mi siê tam wydaje, ¿e prezydent siê tak maskowa³, ¿eby byæ jak najmniej widocznym dla fotoreporterów, którzy mogli by mu przeszkodziæ w zdobyciu wysokiej pozycji:) Autor: walden Do wiadomo¶ci ignorantów, zielone pióropusze na czakach nosili dyrektorzy kopalñ i gwarectwa. A ten starszy pan obok prezydenta to by³y dyrektor kopalni Wa³brzych Jerzy Kosmaty (obecnie kustosz muzeum przemys³u i techniki górniczej) Pozdrawiam Autor: absolwent a Pan Kosmaty uczyl mnie j.niemieckiego w Energetyku kiedys:PPP Autor: byly gornik to by³a ale juz nie jest i nie bedzie impreza gwarkow-gornikow z tamtej tradycji pozostala tylko nazwa i prosze sie tu falszywie nie egzaltowac czy powolywac na gornicza przeszlosc. ilu faktycznie gornikow bierze w niej udzial? biedaszybnicy tez startowali? ilu bylych gornikow stac dzis na kupno sprzetu narciarskiego? ci strajkujacy gornicy spod zusu tez biegli? jaka informacje mamy puscic w swiat: na codzien byli gornicy kopia w biedaszybach i strajkuja by dostac renty a w niedziele biegaja w biegu gwarkow? bzdura! myslmy rozsadnie: dzis naprawde nie chodzi o to by wtlaczac na sile ludziom obraz biegajacych gornikow ale o to by popularyzowac te znakomita impreze na zewnatrz i lokalnie jako atut regionalny bo bez watpienia tego jest warta! a to ze byly establishment gorniczy stroi sie w piorka i tym chce sobie zdobyc poklask uwazam za groteskowe i bufoniaste. to panowie mocno zasiedziali na intratnych stolkach za czasow kopalni ktorych dzis po prostu stac na takie ekstrawagancje chca sie po prostu pokazac kreowanie siebie na "zywa pamiatke gornictwa..." jest niegodziwe, lepiej napisac "przetrwalem, bo siedzac na dyrektorskim stolku nie nabawilem sie pylicy, krzemicy... itd." to dobrze ze wlodarze biora udzial w imprezach masowych ale trzeba to robic z wyczuciem i szacunkiem a nie epatowac tania reklama poza tym muzeum techniki i gornictwa jest na dzien dzisiejszy w oplakanym stanie co tez daje pojecie o podejsciu do gorniczej tradycji ludzi kiedys bedacych w gorniczych wladzach a ktorym dzisiaj przyszlo sie ta spuscizna opiekowac... zalosne. byly gornik 25 lat pracy NA DOLE. Autor: mateusza freundin mati zawsze robi swietne zdjecia i wogole on sam tez jest swietny Redakcja portalu zastrzega, ¿e w komentarzach i opiniach nie mog± znale¼æ siê tre¶ci reklamuj±ce przedsiêbiorców, ich dzia³alno¶æ lub oferowane przez nich towary i us³ugi; nie mog± siê te¿ znale¼æ tre¶ci zabronione przez prawo, wulgarne, obra¼liwie, naruszaj±ce zasady wspó³¿ycia spo³ecznego, naruszaj±ce prawa Redakcji lub innych osób - w przypadku pojawienia sie takich opinii bêd± one przeredagowane, ich tre¶æ skrócona lub usuniêta. |
![]()
![]()
:: Tydzieñ wzmo¿onych dzia³añ „Alkohol i narkotyki” na drogach Wa³brzycha i powiatu wa³brzyskiego - podsumowanie akcji
W dniach od 15 do 21 czerwca 2026 roku policjanci Wydzia³u Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wa³brzychu prowadzili na terenie naszego miasta oraz powiatu wa³brzyskiego wzmo¿one dzia³ania kontrolno-prewencyjne pod kryptonimem „Alkohol i narkotyki”. Ich g³ównym celem by³o wyeliminowanie z ruchu drogowego kieruj±cych znajduj±cych siê pod wp³ywem alkoholu lub ¶rodków dzia³aj±cych podobnie do alkoholu, a tym samym zwiêkszenie bezpieczeñstwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.
:: Rekrutacja na szkolenie z zakresu z aktywnego poszukiwania pracy
:: Festiwal Pasibrzucha we Wroc³awiu ju¿ w najbli¿szy weekend
:: Ruszy³a rejestracja na wydarzenia w ramach projektu „Due Patrie – Dwie Ojczyzny”
:: Uroczyste otwarcie ¶wietlicy ¶rodowiskowej w Starym Julianowie
Szukaj w newsach:
Szukaj po czasie emisji:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||