Pszeniec ró¿owy Melampyrum arvense. Jego wystêpowanie to przydro¿a, suche murawy, zaro¶la. Jest ro¶lin± roczn±, truj±c± (nasiona zawieraj± du¿± ilo¶æ aukubiny), pó³paso¿ytnicz±.

fot. M. Szafirski
infoEXPRESS






poznaj SUDETY
|
10 Stycznia 2020, 13:26 | Turystyka
LOT AW rozwija skrzyd³a
Lokalna Organizacja Turystyczna Aglomeracji Wa³brzyskiej z przytupem wesz³a w nowy rok. Bud¿et organizacji na 2020 rok to prawie pó³ miliona z³otych. Do stowarzyszenia do³±czy³o tak¿e trzech nowych cz³onków i tym samym liczy ono ju¿ 28 podmiotów.
Zarz±d Lokalnej Organizacji Turystycznej Aglomeracji Wa³brzyskiej przyj±³ podczas ostatniego posiedzenia walnego w poczet cz³onków stowarzyszenia trzy obiekty turystyczne, których nie trzeba przedstawiaæ turystom odwiedzaj±cym nasz region. W sk³ad LOT AW weszli: spó³ka Landl, w³a¶ciciel Zespo³u Pa³acowo – Hotelowego Jedlinka z siedzib± przy ul. Zamkowej 2 w Jedlinie – Zdroju. Firma ta remontuje i udostêpnia do zwiedzania zabytkowy, klasycystyczne pa³ac Seher-Tossów i Kristerów w Jedlince, na którego terenie dzia³aj± popularne restauracja i lokalny browar. Kolejne urokliwe miejsce, które wesz³o w poczet cz³onków LOT -AW to s³yn±ce z doskona³ej, w³oskiej kuchni bistro „Zwolna” z siedzib± przy ul. Sienkiewicza 16, tak¿e w Jedlinie- Zdroju. Trzeci± firm±, która wesz³a w sk³ad LOT AW jest przedsiêbiorstwo „Iwona”, którym kieruje Iwona Koszycka-£awska. Jest w³a¶cicielem lubianych restauracji i kawiarni „Bohema” w Szczawnie -Zdroju.
Podczas czwartkowego zgromadzenia walnego cz³onków LOT AW oprócz planu dzia³ania i bud¿etu na 2020 rok, ustalono tak¿e wysoko¶ci rocznych sk³adek cz³onkowskich.
¬ród³o: 30minut.pl
KOMENTARZE:
Publikowane komentarze s± prywatnymi opiniami u¿ytkowników portalu. Redakcja portalu Twoje Sudety nie ponosi odpowiedzialno¶ci za tre¶æ opinii.
Redakcja portalu zastrzega, ¿e w komentarzach i opiniach nie
mog± znale¼æ siê tre¶ci reklamuj±ce przedsiêbiorców, ich dzia³alno¶æ lub
oferowane przez nich towary i us³ugi; nie mog± siê te¿ znale¼æ tre¶ci
zabronione przez prawo, wulgarne, obra¼liwie, naruszaj±ce zasady wspó³¿ycia
spo³ecznego, naruszaj±ce prawa Redakcji lub innych osób - w przypadku
pojawienia sie takich opinii bêd± one przeredagowane, ich tre¶æ skrócona lub usuniêta.
|

Nie Przegap!
OG£OSZENIA
S O N D A

Wiadomo¶ci // region
:: Rusza realizacja projektu „Odnowa terenów publicznych na terenie trzech gmin Jedliny-Zdroju, G³uszycy i Walimia”
W dn. 10.03.2026 r. podpisano umowê o dofinansowanie projektu pn. „Odnowa terenów publicznych na terenie trzech gmin Jedliny-Zdroju, G³uszycy i Walimia” nr FEDS.06.01-IZ.00-0034/25 w ramach Priorytetu nr 6 „Fundusze Europejskie bli¿ej mieszkañców Dolnego ¦l±ska” Dzia³ania nr 6.1 „Rozwój lokalny – strategie ZIT” Programu Fundusze Europejskie dla Dolnego ¦l±ska 2021–2027. Projekt realizowany jest w partnerstwie. Liderem jest Gmina Jedlina-Zdrój. Partnerami s± Gmina G³uszyca i Gmina Walim.
:: Bezp³atna nauka p³ywania w G³uszycy
W tym roku nasze dzieci ponownie ucz± siê p³ywaæ dziêki wsparciu rz±dowego programu „ABC RUCHU – p³ywam, æwiczê”.
:: Wa³brzyski Bud¿et Obywatelski 2027
Wa³brzyski Bud¿et Obywatelski to inicjatywa, dziêki której mieszkañcy maj± realny wp³yw na rozwój miasta. Ka¿dy mo¿e zg³osiæ swój projekt, a nastêpnie zag³osowaæ na najlepsze pomys³y, które zostan± zrealizowane w 2027 roku.
:: IV Wa³brzyskie Czytanie: Mój Pary¿ nad Dunajem
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna „Biblioteka pod Atlantami” serdecznie zaprasza na czwart± edycjê Wa³brzyskiego Czytania w ramach Tygodnia Bibliotek. Tym razem wspólnie pochylimy siê nad tekstami Mariana Jachimowicza, ¶wiêtuj±c 120. rocznicê jego urodzin.
:: Spotkanie autorskie Elizy K±ckiej
W ramach XXIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek zapraszamy na spotkanie z wybitn± pisark±, literaturoznawczyni± i krytyczk± – Eliz± K±ck±. To niepowtarzalna okazja, by porozmawiaæ o literaturze z laureatk± presti¿owej Nagrody Literackiej Nike 2025 oraz Nagrody Nike Czytelników.
Archiwum
Szukaj w newsach:
Szukaj po czasie emisji:
| Kwiecieñ 2026 |
| Po |
Wt |
Sr |
Cz |
Pi |
So |
Ni |
| | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
| 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 |
| 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 |
| 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 |
| 27 | 28 | 29 | 30 | | | |
|