Startuj z nami | Dodaj do ulubionych
Pi±tek 16 Stycznia 2026 Imieniny: Mascelego, Walerii, W³odzimierza     os�b on-line [1]


Dzienny motyl o niebieskich skrzyd³ach wystêpuj±cy niemal wszêdzie. W Sudetach na ³±kach i w lasach oprócz znacznych wysoko¶ci. Tu pod Che³mcem niedaleko Szczawna Zdroju.
fot. M. Szafirski

infoEXPRESS









poznaj SUDETY

wstecz strona g³ówna
26 Lipca 2021, 11:17 | Gospodarka

Forum Ekonomiczne w Karpaczu - Szansa dla przedsiêbiorców z Karpacza

- Jeste¶my pe³ni entuzjazmu. Dolny ¦l±sk ma ogromny potencja³, którym nale¿y siê dzieliæ. Mamy nadziejê, ¿e Forum Ekonomiczne w Karpaczu wypromuje region, a Karpacz zostanie zauwa¿ony tak¿e za granic±. Chcemy jak najlepiej wykorzystaæ czas przygotowañ i samej konferencji – mówi± zgodnie lokalni hotelarze.

Wszystkich przedsiêbiorców z Karpacza, w³a¶cicieli hoteli, sklepów, restauratorów ucieszy³a informacja o przeniesieniu Forum Ekonomicznego z Ma³opolski na Dolny ¦l±sk. Wiêkszo¶æ hoteli, które podpisa³y umowê z Instytutem Studiów Wschodnich, g³ównym organizatorem Forum Ekonomicznego w Karpaczu, bierze udzia³ w imprezie po raz pierwszy. „Forum to dla nas zupe³na nowo¶æ, ale ju¿ teraz jeste¶my przygotowani i elastyczni. Czekamy jeszcze na oficjalne wytyczne od organizatora i przystêpujemy do dzia³añ. Nasz hotel posiada 148 pokoi z czego 130 chcemy przeznaczyæ dla go¶ci forum. S± to zarówno pokoje jedno jak i dwuosobowe. Oferta nasza bêdzie obejmowaæ nie tylko noclegi. Liczymy na to, ¿e o Karpaczu zrobi siê naprawdê g³o¶no ju¿ od koñca czerwca” – mówi Ewelina Subocz, Specjalista ds. Sprzeda¿y, w Orbis Hotel Mercure Skalny w Karpaczu.

Dyrektor hotelu Dziki Potok Pan Damian Osmolak liczy przede wszystkim na promocjê Karpacza poza granicami Polski. To szansa, aby o tej urokliwej miejscowo¶ci mówi³o siê szerzej, nie tylko w kraju. My przede wszystkim udostêpniamy organizatorom Forum miejsca noclegowe, czyli ca³y obiekt ³±cznie 55 pokoi.

Karpaczowi brakowa³o wydarzenia o tej skali, mam nadziejê, ¿e konferencja napêdzi nasz rynek biznesowy i zostanie z nami na d³u¿ej, wspomina Krzysztof Micha³ek, kierownik Hotelu Vivaldi.

Forum Ekonomiczne wyrobi³o sobie markê przez 30 lat istnienia. To kawa³ czasu i historii. Znane tak¿e jako „polskie Davos” nieprzerwanie, nawet pomimo pandemii, zaprasza wybitne i znane osobisto¶ci z kraju i ¶wiata. £±cznie na ostatnie przed pandemi± Forum przyjecha³o prawie 6 tysiêcy osób, w tym ponad 1000 to przedstawiciele zagranicznych gospodarek, politycy, biznesmeni, ludzie kultury, sztuki, sportu.

Organizacja eventu o tak du¿ym zasiêgu przyniesie z pewno¶ci± wymierne korzy¶ci finansowe dla miejscowej bran¿y turystycznej: hoteli, restauracji, sklepów. W Krynicy, gdzie przez 30 lat odbywa³o siê Forum przed pandemi±, dodatkowe wp³yw tych firm wynosi³y prawie 6 mln z³, w tym 4 mln z³ trafia³o do hoteli i pensjonatów.

Forum Ekonomiczne odbêdzie siê w Hotelu Go³êbiewski w Karpaczu. Obiekt dysponuje idealnym zapleczem pod tego typu imprezê, blisko 900 pokoi i prawie 30 sal konferencyjnych.

Zapraszamy 7-9 wrze¶nia 2021

Dorota Gawron

¬ród³o: karpacz.pl


Przeczytany [1681] Dodaj komentarz


KOMENTARZE:
Publikowane komentarze s± prywatnymi opiniami u¿ytkowników portalu. Redakcja portalu Twoje Sudety nie ponosi odpowiedzialno¶ci za tre¶æ opinii.

Redakcja portalu zastrzega, ¿e w komentarzach i opiniach nie mog± znale¼æ siê tre¶ci reklamuj±ce przedsiêbiorców, ich dzia³alno¶æ lub oferowane przez nich towary i us³ugi; nie mog± siê te¿ znale¼æ tre¶ci zabronione przez prawo, wulgarne, obra¼liwie, naruszaj±ce zasady wspó³¿ycia spo³ecznego, naruszaj±ce prawa Redakcji lub innych osób - w przypadku pojawienia sie takich opinii bêd± one przeredagowane, ich tre¶æ skrócona lub usuniêta.




Nie Przegap!
OG£OSZENIA


S O N D A
Jak spêdzasz Sylwestra?
Nic szczególnego - dzieñ jak ka¿dy inny
Jestem w pracy
Bawiê siê i witam Nowy Rok
g³osów: [0] opinii: [0]

Wiadomo¶ci // region

:: 42. edycja Biegu Krasnali ju¿ 24 stycznia 2026 r.
Szykujcie czapki, rêkawiczki i mnóstwo u¶miechu, bo ju¿ w sobotê - 24 stycznia, Czarny Bór zamieni siê w arenê prawdziwego zimowego ¶wiêta rado¶ci i sportu! Przed nami 42. Narciarski Bieg Krasnali – jedno z najstarszych i najbardziej lubianych wydarzeñ narciarsko-biegowych dla dzieci na Dolnym ¦l±sku.

:: Og³oszono nabór na stypendium sportowe za osi±gniêcia w roku 2025
Urz±d Miasta Jedlina-Zdrój informuje o naborze wniosków o stypendia sportowe za osi±gniêcia uzyskane w 2025 roku. ¦wiadczenia bêd± przyznawane na okres 10 miesiêcy. Termin sk³adania wniosków: do 2 lutego 2026 r.

:: Zmiany na przeje¼dzie kolejowo-drogowym w Jugowicach
Informujemy, ¿e na przeje¼dzie kolejowo-drogowym w Jugowicach, w km 73,094 linii kolejowej nr 266 ¦widnica Kraszowice – Jedlina-Zdrój, nast±pi³a zmiana kategorii przejazdu z „D” na „C”.

:: Zaproszenie dla Pracodawców do organizacji sta¿y dla osób bezrobotnych
Powiatowy Urz±d Pracy w Wa³brzychu, jako Partner projektu pn. „W aktywno¶ci Nasza si³a”, zaprasza Pracodawców do wspó³pracy w zakresie organizacji sta¿y dla osób bezrobotnych.

:: Spotkanie autorskie w Kamiennej Górze
Muzeum Tajemnic i Eksploracji oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Kamiennej Górze zapraszaj± na spotkanie autorskie po¶wiêcone ksi±¿ce „Kroniki odkrywców. Kulisy badania tajemnic historii”.


Archiwum

Szukaj w newsach:
Szukaj po czasie emisji:
Styczeñ 2026
Po Wt Sr Cz Pi So Ni
1 2 34
5 67891011
12 13 14 15 16 1718
19202122232425
262728293031


Copyright Twoje Sudety © 2004 | Wszelkie prawa zastrze¿one. Kopiowanie lub jakiekolwiek inne powielanie i wykorzystywanie wszelkich materia³ów zamieszczonych w serwisie - bez zgody redakcji - wzbronione. Kontakt: redakcja@twoje-sudety.pl
Kontakt w sprawie reklam na serwisie

polityka oczami kobiet - doradca biznesowy play - ceramika Boles³awiec kropka - dom seniora strzegom - minikoparka Legionowo