Groszek le¶ny Lathyrus silvestris to bylina pe³zaj±ca lub pn±ca siê z rozga³êzionymi w±sami na koñcach li¶ci. Ro¶lina pionierska, umacniaj±ca glebê, równie¿ ozdobna. 
fot. M. Szafirski
infoEXPRESS






poznaj SUDETY
|
29 Marca 2022, 13:26 | Różniste
Na Krakowskiej w Boguszowie-Gorcach powstanie Klub Seniora
W dniu 23.03.2022 r. zosta³a zawarta umowa z Wykonawc± – Przedsiêbiorstwo Wielobran¿owe MAX – Dumicz Leszek S.J. oraz przekazany teren budowy w ramach zadania „Utworzenie i/lub wyposa¿enie Klubu "Senior+", ul. Krakowska 14, 58 -370 Boguszów – Gorce”.
Inwestycja polega na modernizacji nieu¿ytkowanego lokalu znajduj±cego siê na parterze budynku w celu utworzenia przyjaznego i komfortowego miejsca spotkañ dla Seniorów z Boguszowa-Gorc. Zakres robót obejmuje m.in. wykonanie nowego uk³adu pomieszczeñ, wymianê stolarki okiennej i drzwiowej, wykonanie nowych posadzek i ok³adzin ¶cian, roboty murarskie, tynkarskie i malarskie, wykonanie nowych instalacji sanitarnych i elektrycznych, w tym nowego energooszczêdnego o¶wietlenia. Warto¶æ robót budowlanych zgodnie z umow± wynosi 289 982,50 z³. W dalszym etapie zostan± zakupione meble i wyposa¿enie. Zadanie jest wspó³finansowane ze ¶rodków Programu wieloletniego "Senior+” w kwocie 200 000,00 z³.
¬ród³o: boguszow-gorce.pl
KOMENTARZE:
Publikowane komentarze s± prywatnymi opiniami u¿ytkowników portalu. Redakcja portalu Twoje Sudety nie ponosi odpowiedzialno¶ci za tre¶æ opinii.
Redakcja portalu zastrzega, ¿e w komentarzach i opiniach nie
mog± znale¼æ siê tre¶ci reklamuj±ce przedsiêbiorców, ich dzia³alno¶æ lub
oferowane przez nich towary i us³ugi; nie mog± siê te¿ znale¼æ tre¶ci
zabronione przez prawo, wulgarne, obra¼liwie, naruszaj±ce zasady wspó³¿ycia
spo³ecznego, naruszaj±ce prawa Redakcji lub innych osób - w przypadku
pojawienia sie takich opinii bêd± one przeredagowane, ich tre¶æ skrócona lub usuniêta.
|

Nie Przegap!
OG£OSZENIA
S O N D A

Wiadomo¶ci // region
:: Jedlina Zdrój: Usuwanie azbestu
Jedlina-Zdrój planuje wyst±piæ do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony ¦rodowiska i Gospodarki Wodnej we Wroc³awiu z wnioskiem o dofinansowanie przedsiêwziêæ zwi±zanych z usuwaniem azbestu i wyrobów zawieraj±cych azbest z terenu Gminy. Gmina przyst±pi do realizacji tego zadania po otrzymaniu dotacji.
:: Trwaj± odbiory instalacji systemu sygnalizacji po¿arowej oraz o¶wietlenia awaryjnego w Zamku Grodno
Informujemy, ¿e trwaj± odbiory techniczne i konserwatorskie w ramach realizacji zadania „Budowa instalacji systemu sygnalizacji po¿arowej [SSP] oraz o¶wietlenia awaryjnego i ewakuacyjnego w Zamku Grodno w Zagórzu ¦l±skim” w ramach projektu pn. „Zwiêkszenie atrakcyjno¶ci turystycznej na terenie gminy Walim poprzez zagospodarowanie istniej±cych obiektów”.
:: Wyj±tkowe wydarzenie rowerowe bran¿y wiatrowej
W dniach 20-21 maja 2026 roku odbêdzie siê 9. edycja tour de wind pod has³em „Back to Routes”. To jedno z najbardziej inspiruj±cych wydarzeñ rowerowych w bran¿y energetyki wiatrowej, które ³±czy sportow± rywalizacjê, pasjê do kolarstwa oraz ideê zrównowa¿onego rozwoju. W tegorocznej edycji udzia³ mo¿e wzi±æ nawet 350 uczestników.
:: Podziel siê ¿yciodajnym p³ynem. Przed nami mobilna zbiórka krwi
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wa³brzychu zaprasza wszystkich chêtnych do wziêcia udzia³u w mobilnej akcji poboru krwi, która odbêdzie siê 24 lutego w ¦wiebodzicach.
:: Wójt Gminy Walim Adam Hausman w rozmowie z Piotrem Szpurem
Wójt Gminy Walim Adam Hausman wzi±³ udzia³ w rozmowie z redaktorem Piotrem Szpurem, podczas której poruszono kluczowe zagadnienia dotycz±ce funkcjonowania samorz±du oraz rozwoju gminy na przestrzeni ostatnich lat.
Archiwum
Szukaj w newsach:
Szukaj po czasie emisji:
| Luty 2026 |
| Po |
Wt |
Sr |
Cz |
Pi |
So |
Ni |
| | | | | | 1 | | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
| 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
| 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 |
| 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 |
|