¯ar³oczna g±sienica na przekwitniêtych konwaliach. W lesie nie brak po¿ywienia nawet dla g±sienic, te korzystaj± z dobrodziejstwa, a z czasem przeobra¿aj± siê w piêknego motyla... 
fot. M. Szafirski
infoEXPRESS






poznaj SUDETY
|
7 Kwietnia 2023, 11:12 | Różniste
G³uszyca: Zwierzowa akcja kastracja 2023!
W okresie od MARCA 2023 do 30 LISTOPADA 2023 r. Mieszkañcy Miasta i Gminy G³uszyca mog± skorzystaæ z dofinansowañ do zabiegów kastracji i znakowania psa lub kota.
Gmina G³uszyca wraz z Fundacj± ZWIERZ (https://fundacjazwierz.org) podjê³y siê realizacji projektu ZWIERZowa Akcja Kastracja! maj±cego na celu upowszechnienie przeprowadzenia zabiegów sterylizacji/kastracji u zwierz±t w³a¶cicielskich – psów i kotów oraz kotów wolno ¿yj±cych. Do koñca trwania akcji lub do wyczerpania ¶rodków finansowych ka¿dy Mieszkaniec miasta i gminy G³uszyca mo¿e zg³osiæ siê ze swoim psem lub kotem na zabieg kastracji lub sterylizacji.
Wystarczy pobraæ, wype³niæ i z³o¿yæ wniosek w Urzêdzie Miejskim w G³uszycy ul. Parkowa 9. Po rozpatrzeniu wniosku Mieszkaniec otrzyma skierowanie na zabiegu (ilo¶æ zabiegów ograniczona, decyduje kolejno¶æ zg³oszeñ).
Zabiegi wykonywane bêd± w Gabinecie Weterynaryjnym Red-Vet Anny M. Redlickiej w G³uszycy przy ul. £ukasiewicza 10.
W ramach akcji i wykonania zabiegu zwierzê zostanie tak¿e trwale oznakowane (czipem). Jest to wymóg konieczny aby wzi±æ udzia³ w akcji zabiegu sterylizacji lub kastracji.
Dlaczego warto skorzystaæ z akcji kastracji zwierz±t w³a¶cicielskich?
Zapewnisz zdrowie i dobre ¿ycie zwierzêciu oraz obni¿ysz koszty jego przysz³ego leczenia. Zapobiegniesz zwiêkszaniu siê liczny zwierz±t bezdomnych w gminie i zmniejszysz koszty opieki nad nimi.
Znakowanie i kastracja/sterylizacja to dwa najwa¿niejsze dzia³ania zapobiegaj±ce bezdomno¶ci zwierz±t. Nale¿y pamiêtaæ o tym, ¿e opieka nad zwierzêtami to tak¿e kontrola ich rozmna¿ania.
Wiêcej informacji na temat akcji mo¿na uzyskaæ telefonicznie w Urzêdzie Miejskim w G³uszycy ul. Parkowa 9, tel. 74 6604642 lub pisz±c na adres e-mail: d.skup@gluszyca.pl
Zadanie realizowane jest zgodnie z Uchwa³± nr LIX/416/2023 Rady Miejskiej w G³uszycy z dnia 28 marca 2023 r. w sprawie przyjêcia Programu opieki nad zwierzêtami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomno¶ci zwierz±t na terenie Gminy G³uszyca w 2023 roku.
¬ród³o: gluszyca.pl
KOMENTARZE:
Publikowane komentarze s± prywatnymi opiniami u¿ytkowników portalu. Redakcja portalu Twoje Sudety nie ponosi odpowiedzialno¶ci za tre¶æ opinii.
Redakcja portalu zastrzega, ¿e w komentarzach i opiniach nie
mog± znale¼æ siê tre¶ci reklamuj±ce przedsiêbiorców, ich dzia³alno¶æ lub
oferowane przez nich towary i us³ugi; nie mog± siê te¿ znale¼æ tre¶ci
zabronione przez prawo, wulgarne, obra¼liwie, naruszaj±ce zasady wspó³¿ycia
spo³ecznego, naruszaj±ce prawa Redakcji lub innych osób - w przypadku
pojawienia sie takich opinii bêd± one przeredagowane, ich tre¶æ skrócona lub usuniêta.
|

Nie Przegap!
OG£OSZENIA
S O N D A

Wiadomo¶ci // region
:: Zimowe wsparcie w kryzysie bezdomno¶ci
O¶rodek Pomocy Spo³ecznej w Dzier¿oniowie prowadzi szeroki program wsparcia dla osób w kryzysie bezdomno¶ci, ³±cz±c dzia³ania interwencyjne, opiekuñcze i terapeutyczne. Ich celem jest zapewnienie osobom najbardziej potrzebuj±cym bezpieczeñstwa, pomocy w codziennym funkcjonowaniu oraz mo¿liwo¶ci stopniowego wychodzenia z bezdomno¶ci.
:: Strzegomski Jarmark Bo¿onarodzeniowy z rekordow± liczb± stoisk
Pi±ta edycja Strzegomskiego Jarmarku Bo¿onarodzeniowego wprowadzi³a mieszkañców w prawdziwie przed¶wi±teczny nastrój. Wydarzenie po raz pierwszy odby³o siê w nowej lokalizacji – w hali sportowej O¶rodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu. Jak podkre¶la El¿bieta Pienio, dyrektor Strzegomskiego Centrum Kultury, obiekt pomie¶ci³ rekordow± liczbê 40 stoisk, oferuj±cych ¶wi±teczne przysmaki oraz rêcznie wykonane ozdoby.
:: 40. rocznica katastrofy górniczej - wybuchu metanu w Kopalni Wêgla Kamiennego „Wa³brzych”
22 grudnia 2025 roku (poniedzia³ek) przypada 40. rocznica katastrofy górniczej – wybuchu metanu w Kopalni Wêgla Kamiennego „Wa³brzych”.
:: Bêdzie bezpieczniej przy ul. Parkowej w Czarnym Borze
Przy ul. Parkowej w Czarnym Borze trwaj± prace zwi±zane z budow± nowego chodnika wzd³u¿ drogi powiatowej nr 3367D. To wa¿na inwestycja, która ma na celu poprawê bezpieczeñstwa i komfortu wszystkich pieszych, a szczególnie osób korzystaj±cych z komunikacji publicznej.
:: Nowy sprzêt dla OSP w Czarnym Borze
11.12.2025 r. oficjalnie przekazali¶my sprzêt i wyposa¿enie dla naszych jednostek Ochotniczych Stra¿y Po¿arnych!
W wydarzeniu udzia³ wzi±³ Pawe³ £apacz – Prezes WFO¦iGW we Wroc³awiu, dziêki któremu mo¿liwe by³o dofinansowanie tak potrzebnych zakupów w ramach programu „Sprzêt dla OSP (dawniej Ma³y Stra¿ak)”.
Archiwum
Szukaj w newsach:
Szukaj po czasie emisji:
| Grudzieñ 2025 |
| Po |
Wt |
Sr |
Cz |
Pi |
So |
Ni |
|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
| 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
| 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 |
| 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 |
| 29 | 30 | 31 | | | | |
|