Bujna ro¶linno¶æ wodna sztucznego zbiornika wodnego po³o¿onego miêdzy Wa³brzychem a Szczawnem Zdrój. Spora ilo¶æ ro¶lin to po¿ywienie i schronienie dla wielu gatunków ryb i ptaków wodnych. 
fot. M. Szafirski
infoEXPRESS






poznaj SUDETY
|
7 Kwietnia 2023, 11:17 | Aktualności
Rewitalizacja przestrzeni publicznej - teren przy ul. Piastowskiej 16 w Jedlinie-Zdroju
Gmina Jedlina-Zdrój realizuje inwestycjê pn. „Rewitalizacja przestrzeni publicznej - teren przy ul. Piastowskiej 16 w Jedlinie-Zdroju”. Inwestycja bêdzie obejmowa³a ¶cie¿ki piesze, monta¿ ³awek i koszy na odpady, budowê placu zabaw wraz z niskim ogrodzeniem, zieleñ - nasadzenia na terenie dzia³ek nr 249/1 i 249/5 (obrêb Jedlina-Zdrój). Na w/w terenie znajdzie siê hu¶tawka 2-osobowa, piaskownica, rama do wspinaczki z sieci±, dwa sto³y do gry w szachy. Dofinansowanie jakie gmina pozyska³a na ten cel to 140 879 z³.
Zadanie realizowane jest w ramach poddzia³ania „Wsparcie na wdra¿anie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez spo³eczno¶æ” i dotyczy dzia³ania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objêtego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w zakresie „Rozwój ogólnodostêpnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej, lub kulturalnej”.
Efektem realizacji operacji bêdzie zagospodarowana przestrzeñ tworz±c tzw. „park kieszonkowy”, gdzie mieszkañcy i tury¶ci bêd± mogli wypoczywaæ w otoczeniu zieleni. Przyczyni siê to do realizacji celu operacji tj. do utworzenia obszaru z zadban± przestrzeni± publiczn± o sprawnej infrastrukturze turystycznej, rekreacyjnej i spo³ecznej.
Planowane zakoñczenie inwestycji to II kwarta³ 2023 r.
¬ród³o: jedlinazdroj.eu
KOMENTARZE:
Publikowane komentarze s± prywatnymi opiniami u¿ytkowników portalu. Redakcja portalu Twoje Sudety nie ponosi odpowiedzialno¶ci za tre¶æ opinii.
Redakcja portalu zastrzega, ¿e w komentarzach i opiniach nie
mog± znale¼æ siê tre¶ci reklamuj±ce przedsiêbiorców, ich dzia³alno¶æ lub
oferowane przez nich towary i us³ugi; nie mog± siê te¿ znale¼æ tre¶ci
zabronione przez prawo, wulgarne, obra¼liwie, naruszaj±ce zasady wspó³¿ycia
spo³ecznego, naruszaj±ce prawa Redakcji lub innych osób - w przypadku
pojawienia sie takich opinii bêd± one przeredagowane, ich tre¶æ skrócona lub usuniêta.
|

Nie Przegap!
OG£OSZENIA
S O N D A

Wiadomo¶ci // region
:: Nowy radiowóz dla dzier¿oniowskiej policji
W pi±tek, 13 marca, na dzier¿oniowskim Rynku odby³o siê uroczyste przekazanie nowego radiowozu dla Komendy Powiatowej Policji w Dzier¿oniowie. To efekt wspó³pracy samorz±dów, które wspólnie z województwem przeznaczy³y ¶rodki na doposa¿enie lokalnych funkcjonariuszy.
:: Og³oszenie o naborze wniosków na dofinansowanie zakupu i monta¿u zbiorników do gromadzenia wód opadowych i roztopowych przez mieszkañców Gminy Stare Bogaczowice
Wójt Gminy Stare Bogaczowice zaprasza chêtnych (osoby fizyczne i wspólnoty mieszkaniowe) do sk³adania wniosków na dofinansowanie zakupu i monta¿u zbiorników do gromadzenia wód opadowych i roztopowych przez mieszkañców Gminy Stare Bogaczowice
:: Miasto Jelenia Góra stolic± polskiego lecznictwa uzdrowiskowego
W dniach 17-20 wrze¶nia 2026 r. Jelenia Góra stanie siê centrum debaty nad przysz³o¶ci± uzdrowisk, w szczególno¶ci balneologii, medycyny fizykalnej i turystyki zdrowotnej. Miasto Jelenia Góra ugo¶ci uczestników XXXII Kongresu Uzdrowisk Polskich oraz XXXIII Kongresu Polskiego Towarzystwa Balneologii i Medycyny Fizykalnej. Tematem przewodnim Kongresu w 2026 roku jest has³o: Polskie Uzdrowiska. Dziedzictwo, które Leczy. Przysz³o¶æ, która Inspiruje.
:: Spotkanie informacyjne dotycz±ce Programu Czyste Powietrze
Serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne wszystkich mieszkañców zainteresowanych wymian± nieefektywnych ¼róde³ ciep³a oraz termomodernizacj± budynków mieszkalnych jednorodzinnych. Na spotkaniu zostan± przedstawione g³ówne za³o¿enia programu „Czyste Powietrze”.
:: Dotacje dla organizacji pozarz±dowych 2026
Wspieramy lokalne inicjatywy! Ponad 360 tysiêcy z³otych dla kamiennogórskich organizacji. Znamy ju¿ wyniki konkursów ofert na realizacjê zadañ publicznych w 2026 roku. Janusz Chodasewicz burmistrz Kamiennej Góry podpisa³ zarz±dzenia, na mocy których do lokalnych stowarzyszeñ i fundacji trafi ³±cznie 363 476 z³!
Archiwum
Szukaj w newsach:
Szukaj po czasie emisji:
| Marzec 2026 |
| Po |
Wt |
Sr |
Cz |
Pi |
So |
Ni |
| | | | | | 1 | | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
| 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
| 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 |
| 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 |
| 30 | 31 | | | | | |
|