Ta piêkna ro¶lina o niebieskich, ma³ych kwiatkach ro¶nie niemal wszêdzie. Tu na zdjêciu gdzie¶ w okolicy góry Che³miec. 
fot. M. Szafirski
infoEXPRESS






poznaj SUDETY
|
2 Pa¼dziernika 2024, 12:14 | Różniste
Latawce na ¶wiebodzickim niebie
W niedzielê 29 wrze¶nia na l±dowisku gminnym odby³o siê II ¦wiebodzickie ¦wiêto Latawca. Organizatorem wydarzenia by³o Miasto ¦wiebodzice we wspó³pracy z Towarzystwem Lotniczym oraz ¶wiebodzickim szko³ami podstawowymi nr: 1,2, 3 ,4 i Integracyjn±.
Na terenie lotniska na uczestników czeka³y materia³y do samodzielnego tworzenia latawców oraz gotowi do pomocy dyrektorzy i nauczyciele z placówek o¶wiatowych, m.in. Dyrektor Szko³y Podstawowej nr 2 Agnieszka Bielawska, Dyrektor Szko³y Podstawowej nr 4 Anna Nowak, Dyrektor Szko³y Podstawowej Integracyjnej £ukasz Kucemba. Wszystkich zgromadzonych powitali Kierownik Wydzia³u Promocji i Komunikacji Spo³ecznej Ilona Szczygielska oraz Prezes Towarzystwa Lotniczego £ukasz Jaworski, ¿ycz±c dobrej zabawy i owocnej pracy przy budowaniu niezwyk³ych, kolorowych latawców. W¶ród dodatkowych atrakcji ciesz±cych siê powodzeniem by³o p³ukanie z³ota z Sudeckimi poszukiwaczami z³ota gold prospector, a tak¿e zorganizowany przez Szko³ê Podstawow± Integracyjn± Dzieñ Dawcy Szpiku.
Uczestnicy w³o¿yli wiele pracy i zaanga¿owania w stworzenie niepowtarzalnych latawców, a w¶ród dzie³ mo¿na by³o zobaczyæ u¶miechniête buzie, postacie z bajek, a nawet herb naszego miasta. Jury w sk³adzie: £ukasz Jaworski i Marek Stru¿yk z TLS nie mieli ³atwego zadania, aby wybraæ naj³adniejszy z nich. Dlatego po obradach zdecydowali siê przyznaæ nie jedn±, a dwie g³ówne nagrody w postaci lotu szybowcem za naj³adniejszy i najwy¿ej lataj±cy latawiec. Ponadto ka¿dy uczestnik otrzyma³ pami±tkowy dyplom od Burmistrza Miasta ¦wiebodzice Paw³a Ozgi. W miêdzy czasie ka¿dy móg³ ogrzaæ siê przy ognisku i upiec kie³baskê na przek±skê.
Dla osób chc±cych dotrzeæ na lotnisko, a po zakoñczeniu imprezy wróciæ do miasta Spó³ka ZGK ¦wiebodzice uruchomi³a specjalny kurs miejskiego autobusu. Wszystkim serdecznie dziêkujemy za udzia³ w wydarzeniu i zapraszamy na kolejn± edycjê za rok.
swiebodzice.pl
KOMENTARZE:
Publikowane komentarze s± prywatnymi opiniami u¿ytkowników portalu. Redakcja portalu Twoje Sudety nie ponosi odpowiedzialno¶ci za tre¶æ opinii.
Redakcja portalu zastrzega, ¿e w komentarzach i opiniach nie
mog± znale¼æ siê tre¶ci reklamuj±ce przedsiêbiorców, ich dzia³alno¶æ lub
oferowane przez nich towary i us³ugi; nie mog± siê te¿ znale¼æ tre¶ci
zabronione przez prawo, wulgarne, obra¼liwie, naruszaj±ce zasady wspó³¿ycia
spo³ecznego, naruszaj±ce prawa Redakcji lub innych osób - w przypadku
pojawienia sie takich opinii bêd± one przeredagowane, ich tre¶æ skrócona lub usuniêta.
|

Nie Przegap!
OG£OSZENIA
S O N D A

Wiadomo¶ci // region
:: Rusza program usuwania wyrobów zawieraj±cych azbest!
W zwi±zku z przyst±pieniem do realizacji kolejnego etapu zadania zwi±zanego z usuwaniem wyrobów zawieraj±cych azbest z terenu miasta Jelenia Góra, Prezydent Miasta Jeleniej Góry zaprasza mieszkañców zainteresowanych usuniêciem w 2026 roku azbestu do z³o¿enia wniosku o przyst±pienie do programu.
:: Jak przyci±gn±æ i zatrzymaæ przysz³e talenty?
Najlepsi pracodawcy wiedz±, ¿e oczekiwania m³odego pokolenia wobec pracy szybko siê zmieniaj±. Najnowszy raport „Pracodawca okiem przysz³ych talentów” przygotowany przez Antal x SWPS x SPCC dostarcza aktualne dane i praktyczne wnioski na temat tego, co naprawdê liczy siê dla studentów i m³odych profesjonalistów wchodz±cych na rynek pracy.
:: O strefach praktycznie – jak siê przygotowaæ do rozliczenia podatku dochodowego za 2025 r. – webinar
Wa³brzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wspólnie z Kancelari± PwC zaprasza na webinarium
„O strefach praktycznie – jak siê przygotowaæ do rozliczenia podatku dochodowego za 2025 r.”, które odbêdzie siê 13 lutego 2026 r. w godzinach 10:00 – 11:30.
:: Energoch³onno¶æ w 2026 r. jak i gdzie szukaæ oszczêdno¶ci na mediach? – webinar
Wa³brzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wspólnie z Kancelari± KPMG zaprasza na webinarium
„Energoch³onno¶æ w 2026 r. jak i gdzie szukaæ oszczêdno¶ci na mediach?”, które odbêdzie siê 11 lutego 2026 r. w godzinach 10:00 – 11:30.
:: Wymieñ foliówkê na eko-reklamówkê
Masz w domu niepotrzebne foliowe reklamówki? Mo¿esz w prosty sposób zamieniæ je na co¶ znacznie lepszego dla ¶rodowiska! Ju¿ w dniach od 19 do 20 lutego w Urzêdzie Miejskim w ¦widnicy odbêdzie siê kolejna edycja popularnej akcji „Wymieñ foliówkê na eko-reklamówkê”. Do mieszkañców trafi³o ich ju¿ ponad 8000 sztuk.
Archiwum
Szukaj w newsach:
Szukaj po czasie emisji:
| Luty 2026 |
| Po |
Wt |
Sr |
Cz |
Pi |
So |
Ni |
| | | | | | 1 | | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
| 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
| 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 |
| 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 |
|