M³yn w Strudze dzi¶ ju¿ mieli tylko przemijaj±cy czas... 
fot. I. Zdziebko
infoEXPRESS






poznaj SUDETY
|
26 Maja 2025, 13:24 | Wydarzenia
Bielawa ponownie stawiana jest za wzór do na¶ladowania
17 maja 2025 r. w Hotelu "REN" w Starogardzie Gdañskim odby³a siê I Miêdzynarodowa Konferencja naukowa pt. „Zarz±dzanie w administracji. Teoria i Praktyka,” zorganizowana przez tamtejsz± Pomorsk± Szko³ê Wy¿sz±.
Wydarzenie to by³o wyj±tkowym forum wymiany wiedzy i do¶wiadczeñ pomiêdzy teoretykami oraz praktykami z obszaru zarz±dzania w sektorze publicznym. Celem konferencji by³o kompleksowe zg³êbienie wyzwañ i nowych trendów w zarz±dzaniu administracj± publiczn±, zw³aszcza w kontek¶cie dynamicznie zmieniaj±cego siê otoczenia spo³eczno-gospodarczego i technologicznego. Omówione zosta³y zarówno podstawy teoretyczne zarz±dzania w administracji, jak i praktyczne aspekty wdra¿ania nowoczesnych metod i narzêdzi zarz±dczych.
W konferencji wziêli udzia³ eksperci z uczelni, przedstawiciele administracji pañstwowej i samorz±dowej, a tak¿e specjali¶ci-praktycy, którzy w trakcie 4 paneli dyskusyjnych dzielili siê swoimi do¶wiadczeniami i wiedz±.
Panel III po¶wiêcony zosta³ organizacji i zarz±dzaniu w administracji publicznej. W uznaniu za osi±gniêcia i dobre praktyki Bielawy na tej niwie, organizatorzy konferencji do zacnego grona ekspertów, zaprosili tak¿e moj± skromn± osobê. W debacie uczestniczyli tak¿e:
- Prezydent Starogardu Gdañskiego - mgr Janusz Stankowiak
- Cz³onek Zarz±du Powiatu Tczewskiego - mgr Aleksander Antoniewicz
- Dyrektor Instytutu Zarz±dania PSW - dr hab. Marcin Kêsy
- pracownik naukowy PSW - dr hab. £ukasz Zweiffel
- pracownik naukowy PSW - dr Pawe³ Bykowski
Taka konstelacja panelistów stworzy³a doskona³± okazjê do dyskusji na temat aktualnych problemów i kierunków rozwoju administracji publicznej w Polsce, pozwalaj±c na inspiruj±c± wymianê zdañ oraz pog³êbienie relacji miêdzy nauk± a praktyk±. Uczestnicy konferencji zyskali nie tylko now± wiedzê, lecz tak¿e narzêdzia do efektywnego zarz±dzania i doskonalenia procesów administracyjnych, co stanowiæ powinno istotny krok w kierunku usprawnienia funkcjonowania instytucji publicznych. Dla Bielawy by³o to nie tylko wyró¿nienie i uznanie za efektywn± implementacjê teorii do praktyki, ale tak¿e doskona³a okazja do promocji miasta w szerokim gronie osób opiniotwórczych.
um.bielawa.pl
KOMENTARZE:
Publikowane komentarze s± prywatnymi opiniami u¿ytkowników portalu. Redakcja portalu Twoje Sudety nie ponosi odpowiedzialno¶ci za tre¶æ opinii.
Redakcja portalu zastrzega, ¿e w komentarzach i opiniach nie
mog± znale¼æ siê tre¶ci reklamuj±ce przedsiêbiorców, ich dzia³alno¶æ lub
oferowane przez nich towary i us³ugi; nie mog± siê te¿ znale¼æ tre¶ci
zabronione przez prawo, wulgarne, obra¼liwie, naruszaj±ce zasady wspó³¿ycia
spo³ecznego, naruszaj±ce prawa Redakcji lub innych osób - w przypadku
pojawienia sie takich opinii bêd± one przeredagowane, ich tre¶æ skrócona lub usuniêta.
|

Nie Przegap!
OG£OSZENIA
S O N D A

Wiadomo¶ci // region
:: Nowy radiowóz dla dzier¿oniowskiej policji
W pi±tek, 13 marca, na dzier¿oniowskim Rynku odby³o siê uroczyste przekazanie nowego radiowozu dla Komendy Powiatowej Policji w Dzier¿oniowie. To efekt wspó³pracy samorz±dów, które wspólnie z województwem przeznaczy³y ¶rodki na doposa¿enie lokalnych funkcjonariuszy.
:: Og³oszenie o naborze wniosków na dofinansowanie zakupu i monta¿u zbiorników do gromadzenia wód opadowych i roztopowych przez mieszkañców Gminy Stare Bogaczowice
Wójt Gminy Stare Bogaczowice zaprasza chêtnych (osoby fizyczne i wspólnoty mieszkaniowe) do sk³adania wniosków na dofinansowanie zakupu i monta¿u zbiorników do gromadzenia wód opadowych i roztopowych przez mieszkañców Gminy Stare Bogaczowice
:: Miasto Jelenia Góra stolic± polskiego lecznictwa uzdrowiskowego
W dniach 17-20 wrze¶nia 2026 r. Jelenia Góra stanie siê centrum debaty nad przysz³o¶ci± uzdrowisk, w szczególno¶ci balneologii, medycyny fizykalnej i turystyki zdrowotnej. Miasto Jelenia Góra ugo¶ci uczestników XXXII Kongresu Uzdrowisk Polskich oraz XXXIII Kongresu Polskiego Towarzystwa Balneologii i Medycyny Fizykalnej. Tematem przewodnim Kongresu w 2026 roku jest has³o: Polskie Uzdrowiska. Dziedzictwo, które Leczy. Przysz³o¶æ, która Inspiruje.
:: Spotkanie informacyjne dotycz±ce Programu Czyste Powietrze
Serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne wszystkich mieszkañców zainteresowanych wymian± nieefektywnych ¼róde³ ciep³a oraz termomodernizacj± budynków mieszkalnych jednorodzinnych. Na spotkaniu zostan± przedstawione g³ówne za³o¿enia programu „Czyste Powietrze”.
:: Dotacje dla organizacji pozarz±dowych 2026
Wspieramy lokalne inicjatywy! Ponad 360 tysiêcy z³otych dla kamiennogórskich organizacji. Znamy ju¿ wyniki konkursów ofert na realizacjê zadañ publicznych w 2026 roku. Janusz Chodasewicz burmistrz Kamiennej Góry podpisa³ zarz±dzenia, na mocy których do lokalnych stowarzyszeñ i fundacji trafi ³±cznie 363 476 z³!
Archiwum
Szukaj w newsach:
Szukaj po czasie emisji:
| Marzec 2026 |
| Po |
Wt |
Sr |
Cz |
Pi |
So |
Ni |
| | | | | | 1 | | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
| 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
| 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 |
| 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 |
| 30 | 31 | | | | | |
|