My¶liwski domek rodu Hochbergów, dawnych w³a¶cicieli okolic Wa³brzycha i zamku Ksi±¿. Dzi¶ ruina przypomina dawne dzieje i czas ¶wietno¶ci tego regionu. W tle tzw. jeziorko Daisy. 
fot. M. Szafirski
infoEXPRESS






poznaj SUDETY
|
17 Grudnia 2025, 10:01 | Aktualności
W trosce o bezpieczeñstwo mieszkañców
W ostatnich dniach Wójt Gminy Adam Górecki podpisa³ umowê na dostawê fabrycznie nowego ci±gnika z ³adowaczem czo³owym – marki NEW HOLLAND.
To sprzêt, który bêdzie s³u¿y³ nam wszystkim w sytuacjach kryzysowych, podczas dzia³añ porz±dkowych i zawsze wtedy, gdy trzeba bêdzie zadbaæ o bezpieczeñstwo naszej spo³eczno¶ci - podkre¶la w³odarz.
Umowê podpisano z firm± OSADKOWSKI Sp. z o.o. z Bierutowa, reprezentowan± przez Pana Krzysztofa Tryba³ê – Kierownika oddzia³u Maszyny w ¦widnicy.
Warto¶æ umowy wynosi 288.927,00 z³.
Zakup zosta³ sfinansowany z Programu Ochrony Ludno¶ci i Obrony Cywilnej na lata 2025–2026.
To kolejny krok, by nasza gmina by³a miejscem spokojnym, przygotowanym i otoczonym opiek±.
Dziêkujemy, ¿e jeste¶cie z nami — razem budujemy bezpieczny dom dla wszystkich.
czarny-bor.pl
KOMENTARZE:
Publikowane komentarze s± prywatnymi opiniami u¿ytkowników portalu. Redakcja portalu Twoje Sudety nie ponosi odpowiedzialno¶ci za tre¶æ opinii.
Redakcja portalu zastrzega, ¿e w komentarzach i opiniach nie
mog± znale¼æ siê tre¶ci reklamuj±ce przedsiêbiorców, ich dzia³alno¶æ lub
oferowane przez nich towary i us³ugi; nie mog± siê te¿ znale¼æ tre¶ci
zabronione przez prawo, wulgarne, obra¼liwie, naruszaj±ce zasady wspó³¿ycia
spo³ecznego, naruszaj±ce prawa Redakcji lub innych osób - w przypadku
pojawienia sie takich opinii bêd± one przeredagowane, ich tre¶æ skrócona lub usuniêta.
|

Nie Przegap!
OG£OSZENIA
S O N D A

Wiadomo¶ci // region
:: Nietypowy, historyczny podarunek dla Bielawy od miasta partnerskiego Lingen
W dniach 11 - 14.VI.2026 r. burmistrz Bielawy odby³ kolejn± oficjaln± wizytê w partnerskim mie¶cie Bielawy - Lingen (Niemcy). Pierwszym punktem agendy by³a uroczysta kolacja, w której uczestniczyli przedstawiciele 4 miast, w tym: Lingen (Niemcy), Marienbergu (Niemcy), Bielawy (Polska), Lanivtsi (Ukraina).
:: Bezp³atne wsparcie Doradcy Energetycznego | spotkanie 30 czerwca
Skorzystaj z bezp³atnego wsparcia Doradcy Energetycznego z WFO¦iGW we Wroc³awiu.
:: Budowa pomostu nad wod± - jak zrobiæ to zgodnie z przepisami?
Budowa pomostu to ¶wietny sposób na wygodne korzystanie z uroków wody - odpoczynek, rekreacjê czy kontakt z natur±. Warto jednak podej¶æ do tego procesu spokojnie i ¶wiadomie. Przepisy nie maj± utrudniaæ inwestycji, ale pomagaj± zadbaæ o bezpieczeñstwo, ¶rodowisko i wspólne korzystanie z wód. Poni¿ej wyja¶niamy, jak przej¶æ przez ca³y proces mo¿liwie najpro¶ciej.
:: Biathlonowe zmagania
W miniony weekend nartorolkostrada w Czarnym Borze sta³a siê aren± zmagañ zawodników w ramach Pucharu Polski w biathlonie letnim oraz Mistrzostw Polski Amatorów. 13 czerwca rozegrano Mistrzostwa Polski Amatorów w biathlonie letnim. Na trasach i strzelnicy rywalizowali zawodnicy z ca³ego kraju, walcz±c o medale w czterech kategoriach wiekowych.
:: Termomodernizacja budynku Urzêdu Gminy
Ju¿ wkrótce rozpocznie siê termomodernizacja budynku Urzêdu Gminy. Umowa na realizacjê tego zadania o warto¶ci blisko 1 mln z³ zosta³a podpisana w po³owie czerwca. Gmina pozyska³a na ten cel dofinansowanie z funduszy europejskich na poziomie ok. 70%.
Archiwum
Szukaj w newsach:
Szukaj po czasie emisji:
| Czerwiec 2026 |
| Po |
Wt |
Sr |
Cz |
Pi |
So |
Ni |
|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
| 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
| 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 |
| 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 |
| 29 | 30 | | | | | |
|