Sudety oferuj± wiele tras turystycznych, równie¿ w¶ród stromych ska³. Jedn± z nich jest szlak ³±cz±cy Zamek Ksi±¿ z tzw. Starym Zamkiem, na którym zosta³o zrobione to ujêcie. 
fot. M. Szafirski
infoEXPRESS






poznaj SUDETY
|
14 Maja 2006, 01:03 | FOTOrelacja
XII Pó³maraton Wa³brzych - Wa³brzyska wizytówka
 | foto: { i.} |
XII Pó³maraton Wa³brzych zgromadzi³ na swym starcie prawie 140 zawodników z Europy i Afryki. Pod nieobecno¶æ najlepszej w Polsce Ma³gorzaty Sobañskiej kibice emocjonowali siê wystêpem Kenijczyków. Zwyciê¿y³ czarnoskóry Richard Rotich. Najlepszy z gospodarzy – Marek Henczka by³ 11.
Pó³maraton Wa³brzych by³ najwiêkszym wydarzeniem sportowym maja w naszym mie¶cie. Nale¿y jednak pamiêtaæ, i¿ tego dnia rywalizowali nie tylko doro¶li, ale równie¿ dzieci i m³odzie¿. Ju¿ od rana w pobli¿u Zespo³u Szkó³ nr 26 biegali uczniowie szkó³ podstawowych oraz gimnazjów. Po starcie sporej, bo tysiêcznej grupy m³odych sportowców przyszed³ czas na doros³ych. O godzinie 16 na pêtlê wokó³ Podzamcza wyruszy³o prawie 140 biegaczy, nie tylko z Polski, ale równie¿ Ukrainy, Bia³orusi, Kenii, czy odleg³ej Kanady. Faworytami imprezy byli obaj Kenijczycy, spo¶ród których Richard Rotich niedawno wygra³ Maraton Wroc³aw. Obaj czarnoskórzy biegacze z Afryki byli zreszt± prawdziw± ozdob± zawodów.
Uczestnicy pó³maratonu mieli do pokonania cztery pêtle po 5 kilometrów. Ju¿ na pierwszej rundzie uwidoczni³a siê czo³ówka wy¶cigu, w której znalaz³o siê o¶miu biegaczy, w tym Kenijczycy, bracia Jerzy i Damian Zawierucha, Aliksandr Nikalayuk, czy Victor Starodubcev. Ta grupa zawodników bieg³a solidarnie a¿ do przedostatniej pêtli. Wtedy to do przodu wyskoczyli: Richard Rotich oraz Aliksandr Nikalayuk. Tu¿ przed met± Kenijczyk wyra¼nie przyspieszy³ i z czasem 1:08,17 samotnie min±³ liniê mety. 15 sekund po zwyciêzcy bieg zakoñczy³ Bia³orusin Nikalayuk. Warto odnotowaæ pi±t± pozycjê mistrza ¶wiata w biegu na 100 km, 48-letniego ju¿ Vladimira Kotova, obecnie reprezentuj±cego RPA. Wa³brzyszanie wypadli na miarê swoich mo¿liwo¶ci. W klasyfikacji generalnej najwy¿ej uplasowa³ siê Marek Henczka z WKB Wa³brzych, który ostatecznie zaj±³ 11. miejsce, ale w swojej kategorii M-45 by³ trzeci. Jego kolega klubowy – Edward Baczewski w¶ród 40-latków znalaz³ siê na jeszcze lepszej, bo 2. pozycji. To by³ ju¿ XII Pó³maraton Wa³brzych. Impreza, o czym ¶wiadczy rosn±ca liczba uczestników, stale siê rozwija. Podczas pierwszej edycji na starcie stanê³o zaledwie 12 biegaczy,. Dla porównania samych tylko wa³brzyszan na starcie sobotnich zawodów by³o ponad 30. To dobrze rokuje na przysz³o¶æ pó³maratonu, który na sta³e wszed³ do kalendarza imprez sportowych Wa³brzycha.
Bart³omiej Nowak [30 minut]
 | |
 | |
 | |
 | |
 | |
 | |
 | |
 | |
 | |
 | |
 | |
 | |
 | |
 | |
 | |
 | |
 | |
 | |
 | |
 | |
 | |
 | |
 | |
 | |
 | |
 | |
 | |
 | |
 | |
 | |
 | |
 | |
 | |
 | |
 | |
 | |
 | |
 | |
 | |
 | |
 | |
 | |
XII Pó³maraton Wa³brzych 2006
fotografie: { i.} Ireneusz Piwowarski | © { i.} 2006.
Wszelkie prawa zastrze¿one.
KOMENTARZE:
14 Maja 2006, 08:44 Autor: k2 super fotki, super impreza
14 Maja 2006, 09:51 Autor: BURZA Swietna imprezka oby wiecej takich tylko dlaczego to podzamcze nie wychodzi sie bawic tylko gnije w blokach??? za rok trzeba to zrobic w srodmiesciu!!!!
14 Maja 2006, 10:22 Autor: zed Bardzo dobry pomys³. Róbcie takie imprezy w centrum, a najlepiej np. niech biegaj± miêdzy Sobiêcinem a Bia³ym Kamieniem. Padn± pewnie nowe rekordy jak biegacze uciekaæ bêd± przed menelami.
14 Maja 2006, 10:44 Autor: Marcin Jagiellicz Witam, fotki jak zawsze super :) Mo¿e masz na jakim¶ zdjêciu numer startowy 17 ? :D
14 Maja 2006, 18:20 Autor: { i.} z siedemnastek mam zdaye siê kilka dzievczyn, ale faceta ¿adnego...
14 Maja 2006, 23:56 Autor: GERAS To by³ mój pierwszy pó³maraton i ju¿ wiem, ¿e nie ostatni. Wystartowa³em sam a dobieg³em chyba dziêki moim synkom i ¿onie. Dziêkujê za umieszczenie zdjêcia oraz wszystkim tym, którzy mnie wyprzedzili - mia³em kogo goniæ i na¶ladowaæ... Wspania³a impreza!!!
Publikowane komentarze s± prywatnymi opiniami u¿ytkowników portalu. Redakcja portalu Twoje Sudety nie ponosi odpowiedzialno¶ci za tre¶æ opinii.
Redakcja portalu zastrzega, ¿e w komentarzach i opiniach nie
mog± znale¼æ siê tre¶ci reklamuj±ce przedsiêbiorców, ich dzia³alno¶æ lub
oferowane przez nich towary i us³ugi; nie mog± siê te¿ znale¼æ tre¶ci
zabronione przez prawo, wulgarne, obra¼liwie, naruszaj±ce zasady wspó³¿ycia
spo³ecznego, naruszaj±ce prawa Redakcji lub innych osób - w przypadku
pojawienia sie takich opinii bêd± one przeredagowane, ich tre¶æ skrócona lub usuniêta.
|

Nie Przegap!
OG£OSZENIA
S O N D A
Co s±dzisz o obostrzeniach w zwi±zku z og³oszon± pandemi±?
S± przesadne, a¿ takiego wielkiego zagro¿enia przecie¿ nie ma | 100.00% | Uwa¿am, ¿e wprowadzone przepisy s± uzasadnione i ka¿dy powinien siê do nich stosowaæ | 0.00% | Nie mam zdania | 0.00% |

Wiadomo¶ci // region
:: Ponad 620 tysiêcy z³ dla g³uszyckich so³ectw
Z przyjemno¶ci± informujemy, ¿e Gmina G³uszyca otrzyma³a kolejne ¶rodki finansowe na rozwój infrastruktury lokalnej – tym razem z bud¿etu Województwa Dolno¶l±skiego. Burmistrz G³uszycy otrzyma³ dzi¶ promesy z r±k Marsza³ka Województwa Dolno¶l±skiego Paw³a Gancarza oraz Cz³onkini Zarz±du Natalii Go³±b.
:: Remont mostu na trasie Jaczków - Kamienna Góra
Starostwo Powiatowe w Wa³brzychu informuje, ¿e w zwi±zku z przebudow± mostu w miejscowo¶ci Jaczków (droga powiatowa nr 3464D, obiekt mostowy nr JNI 01013272 w km 1+600), od dnia 11 czerwca 2025 r. do dnia 29 listopada 2025 r. most zostanie zamkniêty dla ruchu.
:: Spotkanie z Micha³em Mi¶kiem Koterskim w czarnoborskiej ksi±¿nicy
W Bibliotece + Centrum Kultury w Czarnym Borze 5 czerwca 2025 r. odby³o siê spotkanie autorskie z Micha³em „Mi¶kiem” Koterskim.
:: Rowerowe Sowie 2025 za nami
Czwarta edycja kolarskiego wyzwania Rowerowe Sowie ju¿ za nami!
:: Nowa per³a Gór Sowich – Osada Prado otwarta!
Na malowniczym zboczu góry Boreczna uroczy¶cie otwarto nowy o¶rodek wypoczynkowy Osada Prado.
W wydarzeniu wziêli udzia³ w³odarze okolicznych gmin i powiatów oraz wszyscy, którzy przyczynili siê do powstania obiektu – ³±cznie z dawnymi w³a¶cicielami tej niezwyk³ej nieruchomo¶ci.
Archiwum
Szukaj w newsach:
Szukaj po czasie emisji:
Lipiec 2025 |
Po |
Wt |
Sr |
Cz |
Pi |
So |
Ni |
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 |
14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 |
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 |
28 | 29 | 30 | 31 | | | |
|