Startuj z nami | Dodaj do ulubionych
¦roda 11 Lutego 2026 Imieniny: Bernadetty, Marii, Olgierda     os�b on-line [1]


Mi³a, ¶wie¿o wykluta gromadka kaczek wraz z mam± na oczku wodnym miêdzy Wa³brzychem a Szczawnem Zdrój.
fot. M. Szafirski

infoEXPRESS









poznaj SUDETY

wstecz strona g³ówna
27 Stycznia 2008, 15:13 | FOTOrelacja

Górnik nie sprosta³ liderowi

Górnik Wa³brzych - Anwil W³oc³awek 65:76 (15:18, 15:16, 19:26, 16:16). foto: { i.}

W ¦wiebodzicach daleko od sensacji
Nie by³o kolejnej niespodzianki w wykonaniu Górnika. Koszykarze z Wa³brzycha, po s³abej III kwarcie, przegrali z Anwilem W³oc³awek 65:76.
Gospodarzom nie pomóg³ brak w ekipie trenera Alesa Pipana lidera zespo³u Gerro-da Hendersona, który jest zawieszony przez w³oc³awski klub. - Przed tygodniem pokonali¶my w Zgorzelcu dru¿ynê Turowa i wielu kibiców liczy³o, ¿e teraz wygramy z kolejnym faworytem. Okaza³o siê jednak, ¿e nie jeste¶my w stanie w tak krótkim czasie zagraæ dwa razy bardzo dobrze przeciwko tak mocnym przeciwnikom - mówi³ po meczu trener Górnika Rados³aw Czerniak. - Wynik nie oddaje przewagi Anwilu. Przecie¿ w pewnym momencie przegrywali¶my ju¿ nawet 20 punktami - dodawa³.
Jego podopieczni d³ugo walczyli z rywalami jak równy z równym. W I kwarcie wynik "ci±gn±³" Jeremy Montgomery, który w tej czê¶ci spotkania zdoby³ dziesiêæ punktów. W 5 minucie Górnik obj±³ nawet jedyne w tym spotkaniu prowadzenie (8:7). Po chwili jednak Anwil uciek³ gospodarzom i po pierwszych dziesiêciu minutach wygrywa³ 18:15.


W drugiej czê¶ci meczu oba zespo³y nadal gra³y szybko i broni³y twardo i agresywnie. Go¶cie jednak wypracowywali sobie pozycje do oddania rzutu, a wa³brzyszanom przychodzi³o to z wielkim trudem. - Nie mia³em w³a¶ciwie w ca³ym meczu ¿adnej czystej pozycji do rzutu. Rywale bardzo dobrze odcinali nas te¿ od gry na skrzyd³ach- mówi³ po spotkaniu Tomasz Zab³ocki.
Jego i £ukasza Wichniarza przyjezdni pilnowali szczególnie uwa¿nie. Przed tygodniem ci dwaj zawodnicy trafili przeciwko Turowowi a¿ dziewiêæ razy za trzy punkty. W sobotê ca³y zespó³ Górnika mia³ na koncie tylko dwie trójki. - Przygotowali¶my siê do tego meczu bardzo starannie. Chcieli¶my zrewan¿owaæ siê za pora¿kê z pierwszej rundy. Jednym z elementów mia³o byæ w³a¶nie ograniczenie poczynañ Tomka i £ukasza, najlepszych strzelców Górnika. Cieszê siê, ¿e siê to uda³o - wyja¶nia³ trener Ales Pipan.
To, ¿e po dwudziestu minutach wa³brzyszanie przegrywali tylko czterema punktami (30:34), zawdziêczaæ mog± w du¿ej mierze Rafa³owi Glapiñskiemu. Rozgrywaj±cy gospodarzy udanie zastêpowa³ nie najlepiej spisuj±cego siê w sobotê Tezale Archiego. Pe³nowarto¶ciowym zmiennikiem dla Amerykanina nie by³ te¿ jego rodak Markus Carr. Nowy zawodnik Górnika, który zadebiutowa³ w meczu z Anwilem, w przysz³o¶ci mo¿e byæ warto¶ciowym graczem, ale teraz wyra¼nie nie rozumie siê jeszcze z kolegami z nowego zespo³u. Trzecia kwarta zaczê³a siê od popisu strzeleckiego Alana Danielsa. Zawodnik go¶ci zdoby³ w niej pierwszych dziesiêæ punktów dla swojej dru¿yny. W tym czasie skuteczny by³ te¿ Montgomery i w 27 minucie meczu Górnik przegrywa³ tylko 44:48. Wtedy jednak zacz±³ siê okres wyj±tkowej niemocy strzeleckiej wa³brzyszan.
Do 38 minuty tylko raz uda³o im siê trafiæ do kosza z gry, punkty zdobywali wy³±cznie z rzutów wolnych. Na trzy minuty przed koñcem meczu, po kolejnym trafieniu Danielsa, Anwil prowadzi³ ju¿ 76:56. W samej koñcówce gospodarze zmniejszyli nieco straty. - Zabrak³o nam skuteczno¶ci. Poza tym go³ym okiem by³o widaæ, ¿e rywale walcz± o zupe³nie inne cele ni¿ my - podsumowa³ wystêp swojego zespo³u Rafa³ Glapiñski.

Pawe³ Go³êbiowski - POLSKA Gazeta Wroc³awska






































fotografie: { i.} Ireneusz Piwowarski
© { i.} 2008. Wszelkie prawa zastrze¿one.


Przeczytany [7997] Dodaj komentarz


KOMENTARZE:
Publikowane komentarze s± prywatnymi opiniami u¿ytkowników portalu. Redakcja portalu Twoje Sudety nie ponosi odpowiedzialno¶ci za tre¶æ opinii.

Redakcja portalu zastrzega, ¿e w komentarzach i opiniach nie mog± znale¼æ siê tre¶ci reklamuj±ce przedsiêbiorców, ich dzia³alno¶æ lub oferowane przez nich towary i us³ugi; nie mog± siê te¿ znale¼æ tre¶ci zabronione przez prawo, wulgarne, obra¼liwie, naruszaj±ce zasady wspó³¿ycia spo³ecznego, naruszaj±ce prawa Redakcji lub innych osób - w przypadku pojawienia sie takich opinii bêd± one przeredagowane, ich tre¶æ skrócona lub usuniêta.




Nie Przegap!
OG£OSZENIA


S O N D A
Gdzie spêdzasz ferie zimowe?
Wyje¿d¿am na narty
W domu, robi±c okoliczne wycieczki
Nie mam ferii, bo pracujê
g³osów: [0] opinii: [0]

Wiadomo¶ci // region

:: Rusza program usuwania wyrobów zawieraj±cych azbest!
W zwi±zku z przyst±pieniem do realizacji kolejnego etapu zadania zwi±zanego z usuwaniem wyrobów zawieraj±cych azbest z terenu miasta Jelenia Góra, Prezydent Miasta Jeleniej Góry zaprasza mieszkañców zainteresowanych usuniêciem w 2026 roku azbestu do z³o¿enia wniosku o przyst±pienie do programu.

:: Jak przyci±gn±æ i zatrzymaæ przysz³e talenty?
Najlepsi pracodawcy wiedz±, ¿e oczekiwania m³odego pokolenia wobec pracy szybko siê zmieniaj±. Najnowszy raport „Pracodawca okiem przysz³ych talentów” przygotowany przez Antal x SWPS x SPCC dostarcza aktualne dane i praktyczne wnioski na temat tego, co naprawdê liczy siê dla studentów i m³odych profesjonalistów wchodz±cych na rynek pracy.

:: O strefach praktycznie – jak siê przygotowaæ do rozliczenia podatku dochodowego za 2025 r. – webinar
Wa³brzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wspólnie z Kancelari± PwC zaprasza na webinarium
„O strefach praktycznie – jak siê przygotowaæ do rozliczenia podatku dochodowego za 2025 r.”, które odbêdzie siê 13 lutego 2026 r. w godzinach 10:00 – 11:30.

:: Energoch³onno¶æ w 2026 r. jak i gdzie szukaæ oszczêdno¶ci na mediach? – webinar
Wa³brzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wspólnie z Kancelari± KPMG zaprasza na webinarium
„Energoch³onno¶æ w 2026 r. jak i gdzie szukaæ oszczêdno¶ci na mediach?”, które odbêdzie siê 11 lutego 2026 r. w godzinach 10:00 – 11:30.

:: Wymieñ foliówkê na eko-reklamówkê
Masz w domu niepotrzebne foliowe reklamówki? Mo¿esz w prosty sposób zamieniæ je na co¶ znacznie lepszego dla ¶rodowiska! Ju¿ w dniach od 19 do 20 lutego w Urzêdzie Miejskim w ¦widnicy odbêdzie siê kolejna edycja popularnej akcji „Wymieñ foliówkê na eko-reklamówkê”. Do mieszkañców trafi³o ich ju¿ ponad 8000 sztuk.


Archiwum

Szukaj w newsach:
Szukaj po czasie emisji:
Luty 2026
Po Wt Sr Cz Pi So Ni
1
2 3 45 6 78
9 10 1112131415
16171819202122
232425262728


Copyright Twoje Sudety © 2004 | Wszelkie prawa zastrze¿one. Kopiowanie lub jakiekolwiek inne powielanie i wykorzystywanie wszelkich materia³ów zamieszczonych w serwisie - bez zgody redakcji - wzbronione. Kontakt: redakcja@twoje-sudety.pl
Kontakt w sprawie reklam na serwisie

polityka oczami kobiet - doradca biznesowy play - ceramika Boles³awiec kropka - dom seniora strzegom - minikoparka Legionowo - skup odpadów po produkcyjnych