Pojawienie siê Konwalii jest niezawodnym sygna³em, ¿e to ju¿ maj. A jak maj to matury i zbli¿aj±ce siê wakacje... A wakacje to wycieczki i wyjazdy na ³ono natury. Tylko proszê pamiêtaæ o chronionych (tak jak konwalia) gatunkach ro¶lin i zwierz±t... 
fot. M. Szafirski
infoEXPRESS






poznaj SUDETY
|
5 Pa¼dziernika 2008, 20:53 | FOTOrelacja
Trzecia pora¿ka z rzêdu: Górnik nie sprosta³ Anwilowi
Anwil zbyt mocny - Victoria Górnik Wa³brzych - Anwil W³oc³awek 73:79. Forma idzie w górê, ale wci±¿ brak wygranej.
Koszykarze Victorii Górnika Wa³brzych pozostaj± bez zwyciêstwa po trzech kolejkach Dominet Bank Ekstraligi. W niedzielê ulegli na w³asnym parkiecie 73:79 dru¿ynie Anwilu W³oc³awek.
- Jest mi przykro, bo trudno cieszyæ siê z kolejnej pora¿ki. Tym bardziej, ¿e przegrali¶my ju¿ trzy mecze. Wiem, ¿e to boli, bo w sporcie najwa¿niejsze s± przecie¿ zwyciêstwa. Jednak pomimo pora¿ki muszê stwierdziæ, ¿e w naszej grze widaæ postêpy - mówi³ po spotkaniu Jerzy Chudeusz, trener Victorii Górnika.
Rzeczywi¶cie jego podopieczni zaprezentowali siê wczoraj znacznie lepiej ni¿ w poprzednich pojedynkach, w których ulegli Zniczowi Jaros³aw i Kotwicy Ko³obrzeg.
- Zw³aszcza w obronie grali¶my ju¿ nie¼le. A przecie¿ wszyscy zdaj± sobie sprawê z klasy naszego rywala - dodawa³ szkoleniowiec.
Mecz z Anwilem zacz±³ siê jednak fatalnie dla jego podopiecznych i po pierwszej kwarcie przegrywali ju¿ 9:20. W tym czasie mieli spore problemy ze zdobywaniem punktów, a w zespole go¶ci dwa razy z dystansu trafi³ Gerrod Henderson, po jednym celnym rzucie za trzy punkty zanotowali £ukasz Koszarek i Stipe Modriæ.
Dru¿yny trenera Chudeusza nie za³ama³o jednak wysokie prowadzenie go¶ci. Victoria od drugiej kwarty coraz czê¶ciej broni³a na ca³ym boisku, a naciskani w³oc³awianie pope³niali b³êdy. Kiedy jeszcze pi³ka zaczê³a wpadaæ do kosza, zw³aszcza po rzutach Adama Waczyñskiego, Macieja Raczyñskiego i ¶wietnie radz±cego sobie pod tablicami Ousmane Barro to gospodarze przegrywaj±cy w 13 minucie ju¿ 13:26 szybko doprowadzili do stanu 25:26. Dwana¶cie punktów z rzêdu dawa³o nadziejê - nie tylko na nawi±zanie walki, ale nawet na koñcowy sukces.
Po drugiej kwarcie Anwil wygrywa³ ju¿ tylko 36:34.
W trzeciej czê¶ci meczu Victoria, która wyra¼nie uwierzy³a w mo¿liwo¶æ sprawienia niespodzianki i pokonania faworyzowanej ekipy trenera Zmago Sagadina, w 22 minucie po trafieniu Raczyñskiego doprowadzi³a do remisu 38:38, a po chwili po jednym dobrze wykonanym przez Barro rzucie wolnym wysz³a na swoje pierwsze prowadzenie 42:41. Go¶cie opanowali jednak sytuacjê i po trzydziestu minutach to oni wygrywali minimalnie 55:53.
- Zabrak³o nam szczê¶cia i ch³odnej g³owy w momencie, kiedy wynik oscylowa³ wokó³ remisu. Spud³owali¶my wtedy za du¿o rzutów osobistych i nie uda³o siê osi±gn±æ przewagi. W takich momentach daje o sobie znaæ do¶wiadczenie i ogranie. A te atuty by³y, niestety, po stronie naszych rywali - rozwa¿a³ przyczyny pora¿ki Rafa³ Glapiñski, rozgrywaj±cy gospodarzy.
Wp³yw na niepowodzenie jego dru¿yny mia³ te¿ z pewno¶ci± fakt, ¿e kontuzji nabawi³ siê center Kristijan Ercegoviæ i drugi wysoki - Ousmnane Barro od trzeciej kwarty gra³ z czterema faulami na koncie.
W ostatniej ods³onie Anwil mia³ ca³y czas kilka punktów przewagi, któr± "dowióz³" do koñcowego gwizdka sêdziego.
Na 58 sekund przed koñcem meczu po trafieniu Chadda Barnes'a go¶cie wygrywali tylko 71:67 i wa³brzyszanie zaczêli przerywaæ ich akcje faulami, ale zawodnicy Anwilu wykorzystywali prawie wszystkie rzuty wolne.
- Ulegli¶my Anwilowi, ale gramy coraz lepiej. Teraz jedziemy do Inowroc³awia po zwyciêstwo. Ten rywal zdecydowanie jest w naszym zasiêgu. I my¶lê, ¿e udowodnimy to ju¿ w najbli¿sz± ¶rodê - zapowiada³ Glapiñski.
Pawe³ Go³êbiowski - POLSKA Gazeta Wroc³awska
¼ród³o wiadomo¶ci | walbrzych.naszemiasto.pl
 | |
 | |
 | |
 | |
 | |
 | |
 | |
 | |
 | |
 | |
 | |
 | |
 | |
 | |
fotografie: { i.} Ireneusz Piwowarski
© { i.} 2008. Wszelkie prawa zastrze¿one.
KOMENTARZE:
Publikowane komentarze s± prywatnymi opiniami u¿ytkowników portalu. Redakcja portalu Twoje Sudety nie ponosi odpowiedzialno¶ci za tre¶æ opinii.
Redakcja portalu zastrzega, ¿e w komentarzach i opiniach nie
mog± znale¼æ siê tre¶ci reklamuj±ce przedsiêbiorców, ich dzia³alno¶æ lub
oferowane przez nich towary i us³ugi; nie mog± siê te¿ znale¼æ tre¶ci
zabronione przez prawo, wulgarne, obra¼liwie, naruszaj±ce zasady wspó³¿ycia
spo³ecznego, naruszaj±ce prawa Redakcji lub innych osób - w przypadku
pojawienia sie takich opinii bêd± one przeredagowane, ich tre¶æ skrócona lub usuniêta.
|

Nie Przegap!
OG£OSZENIA
S O N D A

Wiadomo¶ci // region
:: Bezp³atne szkolenia zawodowe we Wroc³awiu – projekt wspó³finansowany ze ¶rodków UE
Experum HR serdecznie zaprasza do udzia³u w bezp³atnym projekcie szkoleniowym finansowanym ze ¶rodków Europejskiego Funduszu Spo³ecznego. Szkolenia odbywaj± siê stacjonarnie we Wroc³awiu, w siedzibie firmy Experum HR, i stanowi± okazjê do zdobycia praktycznych kompetencji zawodowych oraz certyfikatu potwierdzaj±cego ukoñczenie kursu.
:: Spotkanie informacyjne z pracownikami Miejskiego O¶rodka Pomocy Spo³ecznej w Urzêdzie Pracy
W dniu 29.04.2026 r. odby³o siê drugie spotkanie informacyjne pracowników Miejskiego O¶rodka Pomocy Spo³ecznej oraz Powiatowego Urzêdu Pracy po¶wiêcone omówieniu zadañ wynikaj±cych z przepisów Ustawy o pomocy spo³ecznej.
:: TAURON Festiwal Kwiatów i Sztuki w Zamku Ksi±¿ – „Odyseja czasu” - 30 kwietnia - 3 maja 2026 r.
Zapraszamy na 4 dni TAURON Festiwal Kwiatów i Sztuki w Zamku Ksi±¿ - to nasze najwiêksze widowisko w skali roku, które przyci±ga mi³o¶ników kwiatów, sztuki i niezwyk³ych aran¿acji florystycznych z ca³ej Polski i zza granicy. W zabytkowych wnêtrzach zamku ponownie rozkwitn± tysi±ce kwiatów, tworz±c magiczn±, wiosenn± atmosferê pe³n± kolorów, zapachów i inspiracji.
:: Akcja pn. „Trze¼wo¶æ” z wynikiem zero
Wczoraj policjanci Wydzia³u Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wa³brzychu przyprowadzili dzia³ania pod kryptonimem „Trze¼wo¶æ” i nie ujawnili osób kieruj±cych pojazdami po spo¿yciu alkoholu. Przypominamy, ¿e tego typu akcje kontrolno-prewencyjne maj± na celu wyeliminowanie nieodpowiedzialnych kierowców, którzy jazd± w stanie nietrze¼wo¶ci stwarzaj± zagro¿enie dla innych uczestników dróg.
:: Uwaga na drodze! Wiosenne s³oñce mo¿e ograniczaæ widoczno¶æ i zwiêkszaæ ryzyko zdarzeñ drogowych
Jeleniogórscy policjanci apeluj± do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostro¿no¶ci w zwi±zku z wiosennymi warunkami atmosferycznymi. W tym okresie, zw³aszcza w godzinach porannych, nisko operuj±ce i intensywne s³oñce mo¿e w istotny sposób ograniczaæ widoczno¶æ na drodze.
Archiwum
Szukaj w newsach:
Szukaj po czasie emisji:
| Maj 2026 |
| Po |
Wt |
Sr |
Cz |
Pi |
So |
Ni |
| | | | 1 | 2 | 3 |
| 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
| 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 |
| 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 |
| 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
| | | | | | |
|