Startuj z nami | Dodaj do ulubionych
¦roda 22 Lipca 2026 Imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyñca     os�b on-line [1]


Groszek le¶ny Lathyrus silvestris to bylina pe³zaj±ca lub pn±ca siê z rozga³êzionymi w±sami na koñcach li¶ci. Ro¶lina pionierska, umacniaj±ca glebê, równie¿ ozdobna.
fot. M. Szafirski

infoEXPRESS









poznaj SUDETY

wstecz strona g³ówna
25 Listopada 2019, 13:05 | Turystyka

Umowa partnerska podpisana na wie¿y Zamku Grodno!

Atrakcje turystyczne Gminy Walim od roku 2020 znajd± siê w ofercie turystycznej czeskiego regionu Broumovsko. £ami±c wszelkie stereotypy, w czwartek 14 listopada 2019 r. na wie¿y Zamku Grodno zosta³a podpisana umowa partnerska miêdzy Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu i czesk± organizacj± turystyczn± SDM Region Broumovski.

W ramach wspó³pracy Zamek Grodno i Sztolnie Walimskie, zyskaj± promocjê na terenie Republiki Czeskiej.
„Do podpisania umowy podeszli¶my bardzo kreatywnie i niekonwencjonalnie, ale wspó³praca i promocja w czasie bogatej oferty turystycznej, szczególnie pod k±tem turystów zagranicznych, wymaga w³a¶nie takiej kreatywno¶ci i zaanga¿owania. Czeski partner jest jednym z najbardziej aktywnych i skutecznych w zakresie promocji regionalnej w Czechach, dlatego cieszymy siê, ¿e chce pomóc nam w wej¶ciu na rynek czeski” – twierdzi Pawe³ Brzozowski, Dyrektor CKiT w Walimiu.
Skuteczno¶æ dzia³añ SDM Broumovska potwierdzaj± inwestycje w bazê turystyczn±, wykonane w ostatnich latach przy wsparciu ¶rodków europejskich, m.in. rewitalizacja barokowego Zabytku Narodowego Klasztor Broumov, czy powo³anie w ostatnim czasie Narodowego Geoparku Broumovsko, który ma aspiracje do stania siê geoparkiem Unesco.
Czeskiego partnera podczas podpisywania umowy reprezentowa³a Kateøina Agnolozzi – Manager SDMB. Obecna by³a tak¿e Martina Junková – kierownik Akademii Maiwalda w ramach Centrum Edukacji i Kultury Klasztor Broumov, odpowiedzialna za ofertê edukacyjn± i organizacjê zajêæ. Wspó³praca w tym zakresie umo¿liwi wymianê do¶wiadczeñ i wsparcie dla rozwoju edukacji przyrodniczej i turystyki edukacyjnej.
Spotkanie rozpoczê³o siê w Sztolniach Walimskich od prezentacji dzia³alno¶ci partnerów i dyskusji dotycz±cej rozwoju wspó³pracy. Go¶cie z Czech przy okazji wizyty mogli praktycznie poznaæ g³ówne atrakcje turystyczne Gminy Walim i oprócz Sztolni Walimskich zwiedzili K³adkê w Zagórzu ¦l±skim, zaporê na Jeziorze Bystrzyckim, a tak¿e Zamek Grodno.

¬ród³o: walim.pl


Przeczytany [2283] Dodaj komentarz


KOMENTARZE:
Publikowane komentarze s± prywatnymi opiniami u¿ytkowników portalu. Redakcja portalu Twoje Sudety nie ponosi odpowiedzialno¶ci za tre¶æ opinii.

Redakcja portalu zastrzega, ¿e w komentarzach i opiniach nie mog± znale¼æ siê tre¶ci reklamuj±ce przedsiêbiorców, ich dzia³alno¶æ lub oferowane przez nich towary i us³ugi; nie mog± siê te¿ znale¼æ tre¶ci zabronione przez prawo, wulgarne, obra¼liwie, naruszaj±ce zasady wspó³¿ycia spo³ecznego, naruszaj±ce prawa Redakcji lub innych osób - w przypadku pojawienia sie takich opinii bêd± one przeredagowane, ich tre¶æ skrócona lub usuniêta.




Nie Przegap!
OG£OSZENIA


S O N D A
Gdzie w tym roku spêdzasz urlop?
w Polsce
za granic±
jaki urlop?
g³osów: [0] opinii: [0]

Wiadomo¶ci // region

:: Prawie 24 mln z³ na nowe miejsca w ¿³obkach i ponad 4,3 mln z³ na sale sensoryczne dla najm³odszych Dolno¶l±zaczek i Dolno¶l±zaków!
To bardzo dobra wiadomo¶æ dla dolno¶l±skich rodzin. Dolny ¦l±sk jako jedyne województwo w Polsce otrzyma³ prawie 24 mln z³ dodatkowego wsparcia w ramach rz±dowego programu „Aktywny Maluch”. Dziêki tym ¶rodkom powstanie 548 nowych miejsc opieki dla dzieci do lat 3. Na tym nie koniec.

:: Kolejna inwestycja w bezpieczeñstwo Dolnego ¦l±ska. Nowe wozy stra¿ackie dla OSP
19 jednostek OSP z Dolnego ¦l±ska otrzyma nowe samochody ratowniczo-ga¶nicze. To dziêki wsparciu Ministerstwa Spraw Wewnêtrznych i Administracji oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony ¦rodowiska i Gospodarki Wodnej we Wroc³awiu. £±czna warto¶æ pojazdów przekracza 22 mln z³.

:: Informacja s³u¿b dotycz±ca sytuacji na rzece Bóbr - 19.07.2026
Nadal obowi±zuje Rozporz±dzenie Nr 18 Wojewody Dolno¶l±skiego z dnia 4 lipca 2026 r., wprowadzaj±ce zakaz korzystania z wód rzeki Bóbr na odcinku od korony Zapory Pilchowickiej do zbiornika Rakowice.

:: Ponad 50 mln z³ na przebudowê DW346. Kolejne umowy na modernizacjê wa¿nej trasy
Samorz±d Województwa Dolno¶l±skiego podpisa³ umowy na przebudowê blisko 12 kilometrów drogi wojewódzkiej nr 346 pomiêdzy Wierzbicami i Wêgrami. Inwestycja jest czê¶ci± wiêkszego programu modernizacji trasy prowadz±cej do Starego ¦leszowa i dalej w kierunku O³awy. £±czna warto¶æ podpisanych kontraktów przekracza 50 mln z³.

:: Kolej wróci do Gaworzyc, Niegos³awic i Szprotawy. Jasne deklaracje na przeje¼dzie specjalnym Kolei Dolno¶l±skich
Têdy bêdzie wiod³a Kolej Aglomeracyjna Zag³êbia Miedziowego: odcinek G³ogów - Niegos³awice - ¯agañ pozwoli na zamkniêcie "ringu" w ci±gu Legnica - Chocianów - Przemków - G³ogów. Bêdzie to druga linia Zag³êbia Miedziowego, która po³±czy mieszkañców tego regionu Dolnego ¦l±ska.


Archiwum

Szukaj w newsach:
Szukaj po czasie emisji:
Lipiec 2026
Po Wt Sr Cz Pi So Ni
1 2 3 45
6 7 8 9101112
13 14 15 16 17 1819
20 21 2223242526
2728293031


Copyright Twoje Sudety © 2004 | Wszelkie prawa zastrze¿one. Kopiowanie lub jakiekolwiek inne powielanie i wykorzystywanie wszelkich materia³ów zamieszczonych w serwisie - bez zgody redakcji - wzbronione. Kontakt: redakcja@twoje-sudety.pl
Kontakt w sprawie reklam na serwisie

polityka oczami kobiet - doradca biznesowy play - ceramika Boles³awiec kropka - dom seniora strzegom - skup odpadów po produkcyjnych