Zielonkawa, osnuta wieloma legendami toñ jeziorka Daisy. Jeziorko to znajduje siê w Ksi±¿añskim Parku Krajobrazowym. 
fot. M. Szafirski
infoEXPRESS






poznaj SUDETY
|
13 Grudnia 2019, 14:01 | Różniste
Dolno¶l±skie Towarzystwo Mi³o¶ników Zabytków
Dolno¶l±skie Towarzystwo Mi³o¶ników Zabytków (DTMZ) to facebookowa grupa mi³o¶ników historii, fotografii i wêdrówek. W¶ród nich s± osoby z ró¿nych czê¶ci kraju (a nawet z Czech), nie tylko z Dolnego ¦l±ska. S± ludzie z przeró¿nych zawodów i profesji. Towarzystwo powsta³o w 2015 r., a jego szefem jest Robert Matwiejów, emerytowany stra¿ak, funkcjonariusz wa³brzyskiej PSP.
Na co dzieñ cz³onkowie DTMZ komunikuj± siê na Facebook'u, informuj± o swoich dokonaniach, czasem odkryciach, dodaj± zdjêcia ze swoich "wypadów". Co 2-3 miesi±ce "foto-zwiedzacze" spotykaj± siê na zlotach. Podczas zlotów oprócz zwiedzania, grupowicze za zgod± lokalnych w³adz porz±dkuj± zabytkowe obiekty. Po zwiedzaniu wspólnie gotuj± te¿ w wielkim garze zlotow± zupê. Tradycj± jest te¿ przygotowywanie niedzielnej jajecznicy.
S± miejsca, do których Grupa wraca cyklicznie. To m. in. Pa³ac Ksi±¿êcy we Wleniu, Wie¿a Ksi±¿êca w Siedlêcinie i nasze zabytki – Zamki Cisy i Stary Ksi±¿. Obiekty te s± przez nich porz±dkowane.
W tym roku Towarzystwo odwiedzi³o m. in. Kotlinê Jeleniogórsk±, Jurê Krakowsko – Czêstochowsk± i okolice Czerwieñska. Ju¿ na pocz±tku nowego roku zawitaj± do Pa³acu Ksi±¿êcego we Wleniu na tradycyjnym oko³o¶wi±tecznym zlocie.
¬ród³o: 30minut.pl
KOMENTARZE:
Publikowane komentarze s± prywatnymi opiniami u¿ytkowników portalu. Redakcja portalu Twoje Sudety nie ponosi odpowiedzialno¶ci za tre¶æ opinii.
Redakcja portalu zastrzega, ¿e w komentarzach i opiniach nie
mog± znale¼æ siê tre¶ci reklamuj±ce przedsiêbiorców, ich dzia³alno¶æ lub
oferowane przez nich towary i us³ugi; nie mog± siê te¿ znale¼æ tre¶ci
zabronione przez prawo, wulgarne, obra¼liwie, naruszaj±ce zasady wspó³¿ycia
spo³ecznego, naruszaj±ce prawa Redakcji lub innych osób - w przypadku
pojawienia sie takich opinii bêd± one przeredagowane, ich tre¶æ skrócona lub usuniêta.
|

Nie Przegap!
OG£OSZENIA
S O N D A

Wiadomo¶ci // region
:: Janowianki 2026
20 czerwca w godzinach 14:00-01:00 w Parku "Zielona Dolina" odbêdzie sie coroczne ¶wiêto gminy pn. "Janowianki".
:: Przez sezon letni, na terenie Campingu "Sudety" funkcjonowaæ bêdzie weso³e miasteczko
Bielawa staje siê coraz bardziej atrakcyjnym miejscem do inwestowania w szeroko rozumian± turystykê. Konsekwentna polityka tworzenia infrastruktury technicznej (drogi, przy³±cza mediów itp.) oraz w³a¶ciwa planistyka przestrzenna powoduj±, ¿e w naszym mie¶cie chc± lokowaæ swoje kapita³y kolejni przedsiêbiorcy. W ostatnich latach bardzo du¿o uwagi po¶wiêcono wykorzystaniu potencja³u endogenicznego Gminy jakim s± Góry Sowie i Jezioro Bielawskie, tworz±c produkt turystyczny pn. Camping "Sudety". St±d te¿ zrealizowano szereg przedsiêwziêæ inwestycyjnych, które z jednej strony mia³y podnie¶æ atrakcyjno¶æ turystyczn± tego miejsca, a z drugiej poprawiæ jego dostêpno¶æ komunikacyjn± (drogow± i kolejow±). Co wa¿ne w procesy te zaanga¿owa³ siê równie¿ sektor prywatny, który widzi w tym potencjale swoj± szansê biznesow±.
:: Za nami 47. Dni Bielawy
W dniach 6 - 7 czerwca odby³y siê 47 Dni Bielawy. Na estradzie umiejscowionej na Campigu SUDETY zaprezentowa³y siê rodzime zespo³y, jak i zawodowi wykonawcy. Przed zgromadzon± widowni± wyst±pili: "Czerwona Jarzêbina", "The Mokis Family", Zespó³ Pie¶ni i Tañca "Poloneziaki", Studio Piosenki i Tañca FART oraz zespo³y "Eule", "Flow up" oraz "HBI".
:: ¦widnickie ogrody dzia³kowe z miejskim wsparciem
Dziewiêæ rodzinnych ogrodów dzia³kowych w ¦widnicy otrzyma³o miejskie dofinansowanie na modernizacjê i rozwój infrastruktury. W tegorocznym bud¿ecie miasta na ten cel przeznaczono 63 794 z³. ¦rodki umo¿liwi± m.in. budowê stanowisk na odpady, monta¿ nowych ogrodzeñ i remont ¶wietlic, przyczyniaj±c siê do poprawy infrastruktury oraz estetyki wspólnych przestrzeni.
:: Dziewiêæ muzycznych niedziel w Parku M³odzie¿owym. Rusza czwarta edycja „Muzycznej Altany”
Od znanych polskich i ¶wiatowych przebojów, przez koncerty instrumentalne i autorskie kompozycje, a¿ po nowoczesne brzmienia elektroniki - tegoroczna edycja „Muzycznej Altany” zapowiada siê wyj±tkowo ró¿norodnie. Przez ca³e wakacje, w ka¿d± niedzielê o godz. 16.00, Park M³odzie¿owy w ¦widnicy bêdzie miejscem plenerowych koncertów.
Archiwum
Szukaj w newsach:
Szukaj po czasie emisji:
| Czerwiec 2026 |
| Po |
Wt |
Sr |
Cz |
Pi |
So |
Ni |
|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
| 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
| 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 |
| 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 |
| 29 | 30 | | | | | |
|