Startuj z nami | Dodaj do ulubionych
Sobota 14 Marca 2026 Imieniny: Dalii, Leona, Matyldy     os�b on-line [1]


Ro¶linno¶æ polno- ³±kowa przybiera ró¿ne postacie. Spotkaæ tu mo¿na wszystkie kolory têczy w najró¿niejszych kompilacjach. Na zdjêciu jedyni na ³±ce, niebiescy koledzy po¶ród zielonych traw ko³o Wa³brzycha.
fot. M. Szafirski

infoEXPRESS









poznaj SUDETY

wstecz strona g³ówna
17 Czerwca 2020, 10:25 | Aktualności

Robert Biedroñ w Wa³brzychu

Robert Biedroñ, kandydat Lewicy na prezydenta RP spotka³ siê w Wa³brzychu z przedstawicielami Lewicy, by³ymi górnikami, sympatykami, a tak¿e dziennikarzami. Spotkanie odby³o siê pod Pomnikiem Pamiêci Górnictwa Wa³brzyskiego przy Alei Wyzwolenia. Przyby³o na nie kilkadziesi±t osób.

– Wa³brzyscy górnicy odegrali bardzo znacz±c± rolê nie tylko w Wa³brzychu, to dziêki nim Polska ros³a w si³ê – mówi³ podczas spotkania Robert Biedroñ. Ich trud, ich ciê¿ka praca sprawi³y, ¿e polskie miasta, polski przemys³ przez ostatnie dziesiêciolecia odbudowywa³y siê. Górnicy to wielki skarb i Polski Ludowej, i III Rzeczpospolitej. Pod pomnikiem Pamiêci Górników Wa³brzyskich pragnê z³o¿yæ ho³d wszystkim górnikom.

Kandydat na prezydenta mówi³ tak¿e o czasie, kiedy bezrobocie w Wa³brzychu wynosi³o 35%, o tym jak dziêki wysi³kowi mieszkañców odbudowywano miasto po transformacji, przekszta³caj±c je w du¿y o¶rodek przemys³owo – turystyczny. Dziêkowa³ i górnikom, i mieszkañcom miasta za trud, nazywaj±c wszystkich bohaterami.

– Dali¶cie radê zostawieni czêsto sami sobie, bez pomocy ze strony pañstwa.

Robert Biedroñ wspomnia³ tak¿e o tera¼niejszych problemach zwi±zanych z kryzysem, który zaczyna dotykaæ Wa³brzych obecnie. Wspomina³ o zagro¿onych miejscach pracy w Aqua Zdroju i Porcelanie Krzysztof.

Odpowiadaj±c na pytania dziennikarzy, Robert Biedroñ potwierdzi³ gotowo¶æ udzia³u we wszystkich debatach telewizyjnych i radiowych. Zapytany czy we¼mie udzia³ tak¿e w wielkiej debacie, któr± proponuje Rafa³ Trzaskowski, wspó³produkowanej przez trzy stacje telewizyjne, podczas której pytania zadawaliby dziennikarze wszystkich trzech stacji, powiedzia³ m.in.: – Wezmê udzia³ w ka¿dej debacie, która bêdzie organizowana, poniewa¿ jestem wielkim zwolennikiem rozmowy. Tylko nie mo¿e byæ tak, bo ja rozumiem, ¿e czê¶ci± tego planu jest to, ¿eby nie odby³y siê pozosta³e debaty. Ja chcia³bym, ¿eby¶my mieli szansê debatowaæ w ró¿nych stacjach, przy ró¿nych okazjach, a bojê siê, ¿e Rafa³ Trzaskowski boi siê debatowania, boi siê tej konfrontacji, tego, ¿e oka¿e siê, ¿e „król jest nagi”. Nie pozwólcie Pañstwo na to, ¿eby skupiæ ca³± uwagê tylko na jednej debacie. To jest te¿ w interesie Pañstwa. Po to jest kampania, po to s± wybory prezydenckie, ¿eby¶my przy ró¿nych okazjach ze sob± rozmawiali. Wiem, ¿e i Polsat i TVN i TVP próbuj± organizowaæ debaty tak¿e przez swoje stacje i chcia³bym tam siê spotkaæ ze wszystkimi kandydatami i rozmawiaæ o przysz³o¶ci Polski. A jak bêdzie debata wspólna wszystkich stacji, to tak¿e trzeba tam byæ. Ale sprowadzenie ca³ej kampanii do jednej, jedynej debaty, w mojej ocenie jest tchórzostwem, jest nie fair wobec wyborców.

¬ród³o: 30minut.pl


Przeczytany [1495] Dodaj komentarz


KOMENTARZE:
Publikowane komentarze s± prywatnymi opiniami u¿ytkowników portalu. Redakcja portalu Twoje Sudety nie ponosi odpowiedzialno¶ci za tre¶æ opinii.

Redakcja portalu zastrzega, ¿e w komentarzach i opiniach nie mog± znale¼æ siê tre¶ci reklamuj±ce przedsiêbiorców, ich dzia³alno¶æ lub oferowane przez nich towary i us³ugi; nie mog± siê te¿ znale¼æ tre¶ci zabronione przez prawo, wulgarne, obra¼liwie, naruszaj±ce zasady wspó³¿ycia spo³ecznego, naruszaj±ce prawa Redakcji lub innych osób - w przypadku pojawienia sie takich opinii bêd± one przeredagowane, ich tre¶æ skrócona lub usuniêta.




Nie Przegap!
OG£OSZENIA


S O N D A
W tym roku zima nas nie oszczêdza.. Czy wyczekujesz ju¿ wiosny?
Tak, z utêsknieniem!
Zima jest super, mog³aby trwaæ wiecznie!
Przecie¿ dopiero luty, wszystko w swoim czasie!
g³osów: [0] opinii: [0]

Wiadomo¶ci // region

:: Gmina Walim wzmacnia cyberbezpieczeñstwo urzêdu
Gmina Walim podejmuje dzia³ania na rzecz zwiêkszenia bezpieczeñstwa cyfrowego oraz ochrony danych przetwarzanych w Urzêdzie Gminy.

:: Wybory uzupe³niaj±ce na ³awników na kadencjê 2024 – 2027
Prezes S±du Okrêgowego w ¦widnicy zwróci³ siê do Rady Gminy Czarny Bór z pro¶b± o przeprowadzenie wyborów uzupe³niaj±cych na kadencjê 2024 – 2027 i dokonanie wyboru:
• do S±du Rejonowego w Wa³brzychu – 1 ³awnik do Wydzia³u Pracy.
Kto mo¿e zg³osiæ kandydata?

:: Uniwersytet Sukcesu – bezp³atny program stypendialny dla m³odych kobiet
Masz 18–25 lat i chcesz zdobyæ nowe kompetencje oraz zwiêkszyæ swoje szanse na rynku pracy?

:: Projekt „Dyplom i co dalej? Absolwenci z niepe³nosprawno¶ciami na rynku pracy”
Kontraktor Sp. z o.o. realizuje projekt wspieraj±cy absolwentów szkó³ wy¿szych z niepe³nosprawno¶ciami w skutecznym wej¶ciu na rynek pracy. Inicjatywa pomaga tak¿e pracodawcom w pozyskaniu wykwalifikowanych i zmotywowanych pracowników.

:: Nieodp³atna pomoc prawna, nieodp³atne poradnictwo obywatelskie, mediacja w Powiecie Wa³brzyskim
Zapraszamy Mieszkañców Powiatu Wa³brzyskiego do skorzystania z nieodp³atnych porad prawnych. Porady odbywaj± siê od poniedzia³ku do pi±tku w ró¿nych lokalizacjach: Wa³brzych – Starostwo Powiatowe, Boguszów-Gorce, G³uszyca, Jedlina-Zdrój, Szczawno-Zdrój, Stare Bogaczowice, Czarny Bór.


Archiwum

Szukaj w newsach:
Szukaj po czasie emisji:
Marzec 2026
Po Wt Sr Cz Pi So Ni
1
2 345 6 78
910 11 12 13 1415
16171819202122
23242526272829
3031


Copyright Twoje Sudety © 2004 | Wszelkie prawa zastrze¿one. Kopiowanie lub jakiekolwiek inne powielanie i wykorzystywanie wszelkich materia³ów zamieszczonych w serwisie - bez zgody redakcji - wzbronione. Kontakt: redakcja@twoje-sudety.pl
Kontakt w sprawie reklam na serwisie

polityka oczami kobiet - doradca biznesowy play - ceramika Boles³awiec kropka - dom seniora strzegom - skup odpadów po produkcyjnych