Startuj z nami | Dodaj do ulubionych
Czwartek 6 Listopada 2025 Imieniny: Arletty, Feliksa, Leonarda     os�b on-line [1]


Wierzbówka kiprzyca- pospolita ro¶lina o wysoko¶ci do 100cm. Rozsiewa siê tworz±c ca³e ³any i "opanowuj±c" ³±ki. Ro¶nie miêdzy innymi w okolicy Szczawna Zdroju, gdzie zosta³a sfotografowana.
fot. M. Szafirski

infoEXPRESS









poznaj SUDETY

wstecz strona g³ówna
10 Marca 2021, 10:44 | Aktualności

Dofinansowanie na usuwanie azbestu

Burmistrz G³uszycy og³asza nabór wniosków o dofinansowanie usuwania azbestu w roku 2021. Zadanie bêdzie realizowane pod warunkiem otrzymania przez Gminê G³uszyca dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony ¦rodowiska i Gospodarki Wodnej we Wroc³awiu. Kosztami obejmuj±cymi dofinansowanie bêd± wy³±cznie koszty demonta¿u, zbierania, transportu i unieszkodliwiania odpadów zawieraj±cych azbest.

Dofinansowanie nie bêdzie obejmowaæ kosztów zwi±zanych z zakupem i monta¿em nowych pokryæ dachowych. O dofinansowanie ubiegaæ siê mog±: osoby fizyczne, rolnicy, ko¶cio³y i zwi±zki wyznaniowe, stowarzyszenia, wspólnoty mieszkaniowe itp.

Nabór wniosków odbêdzie siê w terminie do dnia 31.03.2021 r.

Usuniêcia i unieszkodliwienia wyrobów zawieraj±cych azbest dokona wykonawca wybrany do realizacji tego zadania zgodnie z przepisami ustawy z dnia 11 wrze¶nia 2019 roku - Prawo zamówieñ publicznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 2019 ze zm.), z którym Gmina G³uszyca zawrze stosown± umowê po przyznaniu Gminie ¶rodków finansowych z WFO¦iGW.

Wzory wniosku i informacji o wyrobach zawieraj±cych azbest dostêpne s± w Urzêdzie Miejskim w G³uszycy w pokoju nr 1 lub 23 i do pobrania poni¿ej. Bli¿sze informacje mo¿na tak¿e uzyskaæ pod numerem telefonu 74 88 66 740, 74 88 66 756.

¬ród³o: gluszyca.pl


Przeczytany [843] Dodaj komentarz


KOMENTARZE:
Publikowane komentarze s± prywatnymi opiniami u¿ytkowników portalu. Redakcja portalu Twoje Sudety nie ponosi odpowiedzialno¶ci za tre¶æ opinii.

Redakcja portalu zastrzega, ¿e w komentarzach i opiniach nie mog± znale¼æ siê tre¶ci reklamuj±ce przedsiêbiorców, ich dzia³alno¶æ lub oferowane przez nich towary i us³ugi; nie mog± siê te¿ znale¼æ tre¶ci zabronione przez prawo, wulgarne, obra¼liwie, naruszaj±ce zasady wspó³¿ycia spo³ecznego, naruszaj±ce prawa Redakcji lub innych osób - w przypadku pojawienia sie takich opinii bêd± one przeredagowane, ich tre¶æ skrócona lub usuniêta.




Nie Przegap!
OG£OSZENIA


S O N D A
Co s±dzisz o obostrzeniach w zwi±zku z og³oszon± pandemi±?
S± przesadne, a¿ takiego wielkiego zagro¿enia przecie¿ nie ma 100.00%
Uwa¿am, ¿e wprowadzone przepisy s± uzasadnione i ka¿dy powinien siê do nich stosowaæ 0.00%
Nie mam zdania0.00%

Wiadomo¶ci // region

:: Jubileusz 40-lecia Cechu Rzemios³ Ró¿nych i Ma³ej Przedsiebiorczo¶ci w Bielawie
W sobotê 4 pa¼dziernika odby³ siê Jubileusz 40-lecia Cechu Rzemios³ Ró¿nych i Ma³ej Przedsiêbiorczo¶ci w Bielawie. Bielawski Cech z du¿ym powodzeniem prowadzi Zespó³ Szkó³ Cechu Rzemios³ Ró¿nych, od lat funkcjonuj±cy w by³ym budynku Szko³y Podstawowej nr 5, który zlokalizowany jest przy ul. Polnej.

:: Dobre wie¶ci dla boguszowskich szkó³
Burmistrz Miasta Boguszowa-Gorc Daniel Lubiñski podpisa³ umowê z Ministrem Cyfryzacji na nieodp³atne przekazanie sprzêtu komputerowego dla prowadzonych przez Gminê Boguszów-Gorce szkó³. Placówki otrzymaj± ³±cznie 74 sztuki sprzêtu w tym: 39 laptopów, 12 laptopów przegl±darkowych i 23 tablety wraz z systemami operacyjnymi.

:: Dolno¶l±ski Festiwal Nauki - Nauka jest Chrobra
Zapraszamy na XXVIII Dolno¶l±ski Festiwal Nauki!
Akademia Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa ma zaszczyt zaprosiæ Pañstwa na kolejn±, XXVIII edycjê Dolno¶l±skiego Festiwalu Nauki pod has³em „NAUKA JEST CHROBRA”, która odbêdzie siê 30–31 pa¼dziernika 2025 r.

:: G³uszyccy Seniorzy nie pró¿nuj±
Pocz±tek jesieni to idealny moment, by wêdrowaæ po górskich szlakach. Pogoda sprzyja pieszym wycieczkom, a po sezonie wakacyjnym w lasach jest du¿o spokojniej. A nasi Seniorzy doskonale wiedz±, ¿e z takich warunków nale¿y korzystaæ, i najlepiej zrobiæ to aktywnie. Na koñcu trasy czeka³o ognisko i poczêstunek.

:: Ponad 1200 uczestników na II Festiwalu „Uzale¿nieni od ¿ycia”
Dwa dni inspiruj±cych spotkañ, warsztatów, debat i rozmów o tym, co najwa¿niejsze – o ¿yciu. II edycja Festiwalu „Uzale¿nieni od ¿ycia”, organizowanego przez Miejski O¶rodek Pomocy Spo³ecznej w Wa³brzychu, zgromadzi³a ponad 1200 uczestników i 47 wystawców oraz partnerów. Zwieñczeniem wydarzenia by³o spotkanie z Dorot± Wellman, która z charakterystyczn± energi± i humorem mówi³a o pasji, rado¶ci i sile codzienno¶ci.


Archiwum

Szukaj w newsach:
Szukaj po czasie emisji:
Listopad 2025
Po Wt Sr Cz Pi So Ni
12
34 5 6789
10111213141516
17181920212223
24252627282930


Copyright Twoje Sudety © 2004 | Wszelkie prawa zastrze¿one. Kopiowanie lub jakiekolwiek inne powielanie i wykorzystywanie wszelkich materia³ów zamieszczonych w serwisie - bez zgody redakcji - wzbronione. Kontakt: redakcja@twoje-sudety.pl
Kontakt w sprawie reklam na serwisie

polityka oczami kobiet - doradca biznesowy play - ceramika Boles³awiec kropka - dom seniora strzegom - minikoparka Legionowo