¦nie¿yca wiosenna - Leucojum vernum - uwielbia wilgotne lasy i podmok³e ³±ki, choæ nie gardzi tak¿e ogrodami i ro¶nie tam jako ro¶lina ozdobna. Mimo, ¿e prezentuje siê okazale, ten niewielki kwiat zawiera truj±cy alkaloid... Sfotografowane w okolicy Szczawna Zdroju. 
fot. M. Szafirski
infoEXPRESS






poznaj SUDETY
|
12 Czerwca 2023, 11:52 | Różniste
Okno Artystyczne w brzozowo-sojowym klimacie
Wszystko zaczê³o siê w czasie pandemii, wtedy to Julia Daroszewska, wraz z Paw³em Paterkiem postanowi³a wyrabiaæ brzozowe drobiazgi do dekoracji. Mo¿na je ogl±daæ na wystawie w Oknie Artystycznym dzier¿oniowskiego ratusza.
- Zawsze podoba³ mi siê klimat rustykalny, a u nas na dzia³ce ro¶nie wiele samosiejek brzozowych. Postanowili¶my je wykorzystaæ. By³a mo¿liwo¶æ, ¿eby siê wy¿yæ artystycznie. Bardzo lubiê recycling, a dekoracje to naj³atwiejszy sposób na zmianê wystroju w domu. Dekoracje powstaj± „cha³upniczym” sposobem, bez wykorzystania specjalistycznych narzêdzi. Mo¿na je nabyæ przez internet w sklepie House Cuties na http://www.HouseCuties.com wraz z dekoracjami okoliczno¶ciowymi, drzewkami avocado, poszewkami na ja¶ki i antyalergicznymi zabawkami. Sprawdzaj± siê jako dekoracje sto³u na wesele czy komunie. Spodobaj± siê zapewne wszystkim tym, którzy lubi± naturê i minimalizm – mówi autorka brzozowych wazoników, wizytowników i podstawek, a tak¿e sojowych ¶wiec.
¬ród³o: dzierzoniow.pl
KOMENTARZE:
Publikowane komentarze s± prywatnymi opiniami u¿ytkowników portalu. Redakcja portalu Twoje Sudety nie ponosi odpowiedzialno¶ci za tre¶æ opinii.
Redakcja portalu zastrzega, ¿e w komentarzach i opiniach nie
mog± znale¼æ siê tre¶ci reklamuj±ce przedsiêbiorców, ich dzia³alno¶æ lub
oferowane przez nich towary i us³ugi; nie mog± siê te¿ znale¼æ tre¶ci
zabronione przez prawo, wulgarne, obra¼liwie, naruszaj±ce zasady wspó³¿ycia
spo³ecznego, naruszaj±ce prawa Redakcji lub innych osób - w przypadku
pojawienia sie takich opinii bêd± one przeredagowane, ich tre¶æ skrócona lub usuniêta.
|

Nie Przegap!
OG£OSZENIA
S O N D A
Co s±dzisz o obostrzeniach w zwi±zku z og³oszon± pandemi±?
S± przesadne, a¿ takiego wielkiego zagro¿enia przecie¿ nie ma | 100.00% | Uwa¿am, ¿e wprowadzone przepisy s± uzasadnione i ka¿dy powinien siê do nich stosowaæ | 0.00% | Nie mam zdania | 0.00% |

Wiadomo¶ci // region
:: Zapraszamy Pañstwa do udzia³u w Festiwalu Uzale¿nionych od ¿ycia!
To wyj±tkowe i niecodzienne wydarzenie odbêdzie siê w dniach 25-26.09.2023 r. w Akademii Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa w Wa³brzychu. Bêdzie to I edycja dwudniowego „Festiwalu Uzale¿nionych od ¯ycia” organizowanego przez Miejski O¶rodek Pomocy Spo³ecznej.
:: Boisko w Grzmi±cej w budowie
Wie¶ Grzmi±ca rozwija siê. W³a¶nie ruszy³a budowa kompleksu sportowo-rekreacyjnego, który zapewni mieszkañcom aktywny wypoczynek. Obecnie powstaje boisko do koszykówki.
:: W G³uszycy powstanie prawie 30 mieszkañ komunalnych
Z przyjemno¶ci± informujemy Mieszkañców Gminy, ¿e wystartowa³a procedura maj±ca na celu, uzyskanie pozwolenia na budowê Budynku Mieszkalnego Wielorodzinnego przy ulicy Dolnej w G³uszycy.
:: W Kamd¿a Bike Parku zakoñczy³a siê budowa trasy „Pompon”
W Kamd¿a Bike Parku zakoñczy³a siê budowa ³atwej trasy rowerowej „Pompon”. Oficjalnie otwarto j± w minion± sobotê.
:: Srebrne malowanie
Wyj±tkowa wystawa „Srebrne malowanie” odbêdzie siê 20 sierpnia o godzinie 15.00 w Galerii na Piêtrze Wa³brzyskiego O¶rodka Kultury na terenie Starej Kopalni. Ekspozycja jest organizowana z okazji jubileuszu dwudziestolecia istnienia Sudeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, bêdzie to podró¿ przez dwie dekady artystycznego dorobku uczestników warsztatów malarskich.
Archiwum
Szukaj w newsach:
Szukaj po czasie emisji:
Pa¼dziernik 2023 |
Po |
Wt |
Sr |
Cz |
Pi |
So |
Ni |
| | | | | | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 |
23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 |
30 | 31 | | | | | |
|