Strome ska³y dla muflonów nie stanowi± ¿adnych przeszkód; jest to ich naturalne ¶rodowisko, w którym czuj± siê najlepiej. Na zdjêciu samica muflona (owca) w¶ród ska³ Ksi±¿añskiego Parku Krajobrazowego. 
fot. M. Szafirski
infoEXPRESS






poznaj SUDETY
|
23 Wrze¶nia 2024, 09:37 | Gospodarka
Wspólne sprz±tanie gminy Walim
Ostatni tydzieñ by³ wyj±tkowo trudnym czasem. Niszczycielskiej si³y wielkiej wody, ktora przesz³a przez nasz± gminê nieszczê¶liwie do¶wiadczy³o wielu mieszkañców trac±c dobytek, a nawet dach nad g³ow±.
Nawet ci, którzy szczê¶liwie uniknêli strat we w³asnym maj±tku jeszcze d³ugo bêd± odczuwali skutki minionego kataklizmu, poniewa¿ zniszczeniom uleg³y drogi, mosty i nadrzeczne mury oporowe, a rw±ce rzeki wyrywa³y drzewa, krzewy i wszystko co stanê³o im na drodze…
Na szczê¶cie z niektórymi ze skutków mieszkañcy mog± (i co najwa¿niejsze chc±!) poradziæ sobie sami! Tak! Po wielkiej powodzi przyszed³ czas na wielkie sprz±tanie!
Ledwie chmury siê rozesz³y, deszcz przesta³ padaæ i rzeka siê uspokoi³a – a mieszkañcy ruszyli na ulice uzbrojeni w ³opaty, taczki, miot³y i worki by zbieraæ gruz, mu³, szlam, ¶mieci i kamienie naniesione przez wodê, by przywróciæ dawn± ¶wietno¶æ swoim okolicom.
Porz±dki trwaj±. M³odzie¿ regularnie walczy ze skutkami powodzi w parku. Odby³y siê te¿ organizowane przez so³tysów akcje sprz±tania w Nied¿wiedzicy, Olszyñcu, Rzeczce, Jugowicach, Walimiu i Dzieæmorowicach, jednak przed nami jeszcze wiele do zrobienia.
Na szczê¶cie, jak powiedzia³a So³tys Dzieæmorowic Katarzyna Nowak podczas wspólnego sprz±tania:
„Mamy cudownych mieszkañców!”
Cudownych, poniewa¿ w tej najwa¿niejszej chwili, w czasie próby, z chêci±, zaanga¿owaniem empati± i otwartymi sercami ruszyli, by dzia³aæ dla wspólnego dobra. Cudownych, poniewa¿ solidarnie stanêli na wysoko¶ci zadania.
walim.pl
KOMENTARZE:
Publikowane komentarze s± prywatnymi opiniami u¿ytkowników portalu. Redakcja portalu Twoje Sudety nie ponosi odpowiedzialno¶ci za tre¶æ opinii.
Redakcja portalu zastrzega, ¿e w komentarzach i opiniach nie
mog± znale¼æ siê tre¶ci reklamuj±ce przedsiêbiorców, ich dzia³alno¶æ lub
oferowane przez nich towary i us³ugi; nie mog± siê te¿ znale¼æ tre¶ci
zabronione przez prawo, wulgarne, obra¼liwie, naruszaj±ce zasady wspó³¿ycia
spo³ecznego, naruszaj±ce prawa Redakcji lub innych osób - w przypadku
pojawienia sie takich opinii bêd± one przeredagowane, ich tre¶æ skrócona lub usuniêta.
|

Nie Przegap!
OG£OSZENIA
S O N D A
Co s±dzisz o obostrzeniach w zwi±zku z og³oszon± pandemi±?
S± przesadne, a¿ takiego wielkiego zagro¿enia przecie¿ nie ma | 100.00% | Uwa¿am, ¿e wprowadzone przepisy s± uzasadnione i ka¿dy powinien siê do nich stosowaæ | 0.00% | Nie mam zdania | 0.00% |

Wiadomo¶ci // region
:: Kwiecieñ w Wa³brzychu
Jak spêdziæ czas wolny w Wa³brzychu? W miesi±cu kwietniu zaplanowano szereg ciekawych wydarzeñ.
:: Zielone projekty mieszkañców Dzier¿oniowa - do realizacji
G³osowanie w ramach Zielonego Bud¿etu Dzier¿oniowa 2025 nie bêdzie konieczne – wszystkie pozytywnie zweryfikowane wnioski zostan± zrealizowane. Miasto ma na to 500 tys. z³. Za tê kwotê uda siê wykonaæ jeden du¿y i piêæ ¶rednich projektów, z którymi wyst±pili dzier¿oniowianie.
:: Czysty Zielony Wa³brzych - wielka akcja sprz±tania miasta
Wa³brzych szykuje siê na wielk± wiosenn± mobilizacjê! Ju¿ 12 kwietnia 2025 roku mieszkañcy miasta po³±cz± si³y w ramach akcji „Czysty, zielony Wa³brzych”, by wspólnie zadbaæ o czysto¶æ i estetykê swojego otoczenia. Start zaplanowany jest na godzinê 9:30, a dzia³ania bêd± odbywaæ siê równocze¶nie w ró¿nych czê¶ciach miasta. To nie tylko szansa na uporz±dkowanie przestrzeni publicznej, ale te¿ doskona³a okazja do s±siedzkiej integracji i realnego wp³ywu na wygl±d Wa³brzycha.
:: Do³±cz do Rady Sportu w ¦widnicy. Trwa nabór kandydatów
Rada Sportu w ¦widnicy, dzia³aj±ca od 2015 roku, rozpoczyna swoj± czwart± kadencjê. Jako cia³o doradcze wspiera rozwój sportu i kultury fizycznej w mie¶cie. To doskona³a okazja, by aktywnie w³±czyæ siê w tworzenie przysz³o¶ci sportu w ¦widnicy.
:: Uporz±dkujemy brzegi Bystrzycy
¦widnica ponownie przejmie obowi±zek utrzymania i konserwacji brzegów rzeki Bystrzycy, potoku Witoszówka oraz zbiornika wodnego „Witoszówka I” w Parku Centralnym. Miejscy radni podjêli uchwa³ê w sprawie podpisania porozumienia z Pañstwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie, zarz±dc± tych terenów. Dziêki tej umowie miasto bêdzie w tym roku realizowaæ prace porz±dkowe i konserwacyjne, które poprawi± estetykê i stan techniczny tych obszarów.
Archiwum
Szukaj w newsach:
Szukaj po czasie emisji:
Kwiecieñ 2025 |
Po |
Wt |
Sr |
Cz |
Pi |
So |
Ni |
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 |
14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 |
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 |
28 | 29 | 30 | | | | |
|