A paj±k krzy¿ak czatuje na ofiarê... 
fot. M. Szafirski
infoEXPRESS






poznaj SUDETY
|
25 Pa¼dziernika 2024, 13:43 | Sport
Przemys³aw Kubiak ze Strzegomia pobieg³ w maratonie w Chicago
Kiedy Strzegom go¶ci³ uczestników VII ARYZTA Pó³maratonu Strzegom, reprezentacja Strzegomskiej Dwunastki, mieszkañcy Strzegomia – Anna i Przemys³aw Kubiakowie z synem Maciejem wybrali siê za Atlantyk, aby wzi±æ udzia³ w Chicago Marathon (13.10).
Jak podaj± organizatorzy, na mecie maratonu w trzecim co wielko¶ci mie¶cie w USA zameldowa³o siê 52150 uczestników! Niew±tpliwie jest to ogromne prze¿ycie wzi±æ udzia³ w tak wielkim wydarzeniu. Dodajmy, ¿e w tegorocznej edycji pad³ rekord ¶wiata w maratonie kobiet, który aktualnie wynosi 2:09:57. Dokona³a tego Kenijka Ruth Chepngetich.
A tak wygl±da³o to z punktu widzenia Przemka:
„Generalnie mega prze¿ycie - w pi±tek na spokojnie EXPO. Wszystko piêknie i sprawnie zorganizowane! Sobota to bieg 5 km ChicagoFive w samym centrum Downtown - mega zajawka, szczê¶cie odebraæ medal od piêknej Polonuski, doskonale mówi±cej po polsku! Niedziela - dzieñ maratonu - oczywi¶cie wychodzimy wcze¶niej, aby zobaczyæ najlepszych. A potem 26,2 mil (42,195 km) wspania³ej fiesty po dzielnicach etnicznych Chicago, wra¿enia nie do opisania! Rok temu by³em ¶wiadkiem bicia rekordu ¶wiata mê¿czyzn, a w tym roku kobiet - niesamowite byæ czê¶ci± takiego wydarzenia! Poniedzia³ek - Medal Monday - setki, jak nie tysi±ce maratoñczyków z medalami w mie¶cie, pozdrawiaj±cych siê, u¶miechaj±cych i zagaduj±cych Ciebie!”
- Cieszymy siê prze¿yciami i emocjami Ani, Przemka i Maæka! Gratulujemy piêknej postawy i wspania³ej promocji Strzegomia na krañcach ¶wiata! – podkre¶la Edward Fedyczkowski, prezes Stowarzyszenia Strzegomska Dwunastka.
strzegom.pl
KOMENTARZE:
Publikowane komentarze s± prywatnymi opiniami u¿ytkowników portalu. Redakcja portalu Twoje Sudety nie ponosi odpowiedzialno¶ci za tre¶æ opinii.
Redakcja portalu zastrzega, ¿e w komentarzach i opiniach nie
mog± znale¼æ siê tre¶ci reklamuj±ce przedsiêbiorców, ich dzia³alno¶æ lub
oferowane przez nich towary i us³ugi; nie mog± siê te¿ znale¼æ tre¶ci
zabronione przez prawo, wulgarne, obra¼liwie, naruszaj±ce zasady wspó³¿ycia
spo³ecznego, naruszaj±ce prawa Redakcji lub innych osób - w przypadku
pojawienia sie takich opinii bêd± one przeredagowane, ich tre¶æ skrócona lub usuniêta.
|

Nie Przegap!
OG£OSZENIA
S O N D A
Co s±dzisz o obostrzeniach w zwi±zku z og³oszon± pandemi±?
| S± przesadne, a¿ takiego wielkiego zagro¿enia przecie¿ nie ma | 100.00% | Uwa¿am, ¿e wprowadzone przepisy s± uzasadnione i ka¿dy powinien siê do nich stosowaæ | 0.00% | Nie mam zdania | 0.00% |

Wiadomo¶ci // region
:: Przypominamy!! - „Dolno¶l±ski program pomocy uczniom niepe³nosprawnym „Sprawny Uczeñ”
Przypominamy ¿e w dniach 20-24 pa¼dziernika 2025 r. trwa nabór wniosków o przyznanie stypendium w ramach II edycji projektu (rok szkolny 2025/2026).
:: Towarzystwo Mi³o¶ników Ziemi Strzegomskiej ¶wiêtowa³o jubileusz 50-lecia
Uroczysto¶ci jubileuszowe 50-lecia Towarzystwa Mi³o¶ników Ziemi Strzegomskiej, które odby³y siê 18 pa¼dziernika w Strzegomskim Centrum Kultury, by³y okazj± do wspomnieñ i podziêkowañ dla tych wszystkich osób, które na przestrzeni lat anga¿owa³y siê w dzia³alno¶æ stowarzyszenia. Wiele wzruszeñ i emocji wywo³a³o wspania³e przedstawienie, wyre¿yserowane przez El¿bietê Soprych. Aktorzy brawurowo wcielili siê w postaci zwi±zane z towarzystwem.
:: Wernisa¿ wystawy fotografii „Strzegom dawniej i dzi¶”
Wernisa¿ wystawy fotografii „Strzegom dawniej i dzi¶”, który odby³ siê 17 pa¼dziernika w CAS "Karmel", zainaugurowa³ jubileusz 50-lecia Towarzystwa Mi³o¶ników Ziemi Strzegomskiej.
:: SPOTKANIE INFORMACYJNE DLA RODZICÓW I OPIEKUNÓW OSÓB Z NIEPE£NOSPRAWNO¦CIAMI (OZN)
„Twój ca³y ¶wiat krêci siê wokó³ dziecka – pozwól, by reszta ¶wiata pomog³a Tobie.”
:: Jubileusz 40-lecia Cechu Rzemios³ Ró¿nych i Ma³ej Przedsiebiorczo¶ci w Bielawie
W sobotê 4 pa¼dziernika odby³ siê Jubileusz 40-lecia Cechu Rzemios³ Ró¿nych i Ma³ej Przedsiêbiorczo¶ci w Bielawie. Bielawski Cech z du¿ym powodzeniem prowadzi Zespó³ Szkó³ Cechu Rzemios³ Ró¿nych, od lat funkcjonuj±cy w by³ym budynku Szko³y Podstawowej nr 5, który zlokalizowany jest przy ul. Polnej.
Archiwum
Szukaj w newsach:
Szukaj po czasie emisji:
| Listopad 2025 |
| Po |
Wt |
Sr |
Cz |
Pi |
So |
Ni |
| | | | | 1 | 2 |
| 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
| 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 |
| 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 |
| 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 |
| | | | | | |
|