Chaber Centaurea z trzmielo podobnym pasa¿erem (Anthophora furcata- probnicowate) na ³±ce ko³o Lubomina. 
fot. M. Szafirski
infoEXPRESS






poznaj SUDETY
|
6 Lutego 2026, 12:07 | Sport
Srebro i br±z dla Dzier¿oniowa. Martyka i Przybylak na podium Mistrzostw Polski
Janów Lubelski by³ aren± zmagañ najlepszych zapa¶niczek w kraju. Podczas Mistrzostw Polski Seniorek w Zapasach, rozgrywanych od 29 stycznia do 1 lutego, znakomicie zaprezentowa³y siê zawodniczki MULKS JUNIOR Dzier¿oniów, zdobywaj±c dwa medale i wysokie, pi±te miejsce w klasyfikacji klubowej.
Najwiêkszym indywidualnym sukcesem zakoñczy³ siê wystêp Sylwii Martyki w kategorii 62 kg. Dzier¿oniowianka, po piêcioletniej przerwie w karierze spowodowanej macierzyñstwem, powróci³a na matê w wielkim stylu, awansuj±c do fina³u i ostatecznie zdobywaj±c srebrny medal mistrzostw Polski.
Br±zowy kr±¿ek w kategorii 65 kg wywalczy³a Adela Przybylak, która w pó³finale przegra³a bardzo wyrównan± walkê. To cenny i wymowny sukces m³odej zawodniczki.
W gronie seniorek swoje si³y próbowa³y tak¿e juniorki reprezentuj±ce klub: Oliwia Hlond (50 kg), Zuzanna Bejer (50 kg) i Wiktoria Szeliga (53 kg). Choæ odpad³y w walkach eliminacyjnych, zdobyty w Janowie do¶wiadczenie w najwa¿niejszych zawodach roku ma dla nich ogromn± warto¶æ. Zawody by³y bowiem jednocze¶nie eliminacj± do seniorskich i m³odzie¿owych Mistrzostw Europy.
Wysoka, pi±ta lokata w klasyfikacji dru¿ynowej potwierdza si³ê zespo³u z Dzier¿oniowa. Wyjazd na zawód zosta³ wsparty finansowo przez Urz±d Miasta Dzier¿oniowa.
dzierzoniow.pl
KOMENTARZE:
Publikowane komentarze s± prywatnymi opiniami u¿ytkowników portalu. Redakcja portalu Twoje Sudety nie ponosi odpowiedzialno¶ci za tre¶æ opinii.
Redakcja portalu zastrzega, ¿e w komentarzach i opiniach nie
mog± znale¼æ siê tre¶ci reklamuj±ce przedsiêbiorców, ich dzia³alno¶æ lub
oferowane przez nich towary i us³ugi; nie mog± siê te¿ znale¼æ tre¶ci
zabronione przez prawo, wulgarne, obra¼liwie, naruszaj±ce zasady wspó³¿ycia
spo³ecznego, naruszaj±ce prawa Redakcji lub innych osób - w przypadku
pojawienia sie takich opinii bêd± one przeredagowane, ich tre¶æ skrócona lub usuniêta.
|

Nie Przegap!
OG£OSZENIA
S O N D A

Wiadomo¶ci // region
:: Infolinia „Helpline” – wsparcie dla osób chorych na chorobê Alzheimera i ich opiekunów
Rzecznik Praw Pacjenta w partnerstwie z organizacj± Alzheimer Polska uruchomi³ ogólnopolsk±, bezp³atn± infoliniê „Helpline”, skierowan± do osób chorych na chorobê Alzheimera lub inne zaburzenia otêpienne, a tak¿e do ich rodzin i opiekunów. Infolinia rozpoczê³a dzia³alno¶æ 1 pa¼dziernika 2025 roku i stanowi wa¿ny element systemu wsparcia dla osób mierz±cych siê z chorobami otêpiennymi.
:: Laboratoria Sztucznej Inteligencji dla szkó³ w Boguszowie-Gorcach
Wdra¿anie inwestycji C2.2.1 Wyposa¿enie szkó³/instytucji w odpowiednie urz±dzenia i infrastrukturê ICT w celu poprawy ogólnej wydajno¶ci systemów edukacji, wska¼nik C13L Laboratoria sztucznej inteligencji (AI) oraz laboratoria nauk przyrodniczych, technologii, in¿ynierii i matematyki (STEM) utworzone w szko³ach
:: Radni Strzegomia zdecydowali: rok 2026 bêdzie rokiem jubileuszowym!
28 stycznia, podczas sesji Rady Miejskiej w Strzegomiu, przyjêto uchwa³ê og³aszaj±c± rok 2026 rokiem 200-lecia wydobycia granitu na skalê przemys³ow±. Inicjatywa wysz³a z Wydzia³u Promocji Urzêdu Miejskiego.
:: Kalendarz mobilnych zbiórek krwi w ¦wiebodzicach
A¿ 6 akcji krwiodawstwa w ¦wiebodzicach zaplanowa³o w tym roku RCKiK Wa³brzych. Tradycyjnie autokar parkowaæ bêdzie pod Ratuszem a pierwsza zbiórka odbêdzie siê ju¿ 24 lutego.
:: Ferie w ¦widnicy wystartowa³y! Kultura, sport i historia na wyci±gniêcie rêki
Zimowa przerwa od szko³y w³a¶nie siê zaczyna, a ¦widnica po raz kolejny udowadnia, ¿e ferie w mie¶cie mog± byæ pe³ne atrakcji. Od dzi¶ dzieci, m³odzie¿ i ca³e rodziny mog± korzystaæ z bogatej oferty kulturalnej, sportowej i edukacyjnej przygotowanej przez ¦widnicki O¶rodek Kultury, O¶rodek Sportu i Rekreacji oraz Muzeum Dawnego Kupiectwa. To idealny moment, by spêdziæ czas aktywnie, kreatywnie i wspólnie.
Archiwum
Szukaj w newsach:
Szukaj po czasie emisji:
| Luty 2026 |
| Po |
Wt |
Sr |
Cz |
Pi |
So |
Ni |
| | | | | | 1 | | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
| 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
| 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 |
| 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 |
|