Jesienne zimowity to piêkne kwiaty rosn±ce na ³±kach. Jest ro¶lin± kontrastów: jest lecznicza i truj±ca za razem... 
fot. M. Szafirski
infoEXPRESS






poznaj SUDETY
|
1 Lipca 2026, 09:58 | Zdrowie
Zapnij pasy - poczuj u¶cisk bezpieczeñstwa
W okresie wakacyjnych wyjazdów na drogach pojawia siê wiêcej podró¿uj±cych. To dobry moment, aby przypomnieæ o jednej z najprostszych zasad, która mo¿e uratowaæ ¿ycie - u¿ywaniu pasów bezpieczeñstwa przez wszystkie osoby znajduj±ce siê w poje¼dzie, niezale¿nie od d³ugo¶ci planowanej trasy.
Pasy bezpieczeñstwa znacz±co zmniejszaj± ryzyko odniesienia ciê¿kich obra¿eñ podczas wypadku lub gwa³townego hamowania. Obowi±zek ich u¿ywania dotyczy zarówno kieruj±cych, jak i osób zajmuj±cych wszystkie miejsca w poje¼dzie. Warto pamiêtaæ, ¿e niezapiêty pasa¿er siedz±cy na tylnej kanapie stanowi zagro¿enie nie tylko dla siebie, ale równie¿ dla osób podró¿uj±cych z przodu.
Szczególnej ochrony wymagaj± dzieci, które powinny byæ przewo¿one w odpowiednio dobranych fotelikach lub innych urz±dzeniach przytrzymuj±cych, dostosowanych do ich wzrostu i masy cia³a.
W trosce o bezpieczeñstwo podró¿uj±cych Biuro Ruchu Drogowego KGP wspólnie z firm± Yanosik oraz firm± Screen Network, pocz±wszy od 29 czerwca do 31 sierpnia 2026 r., bêdzie prowadzi³o akcjê pn. ZAPNIJ PASY - poczuj u¶cisk bezpieczeñstwa.
W ramach przedsiêwziêcia w aplikacji Yanosik zostanie uruchomiony specjalny quiz z pytaniami na temat bezpieczeñstwa oraz u¿ywania pasów bezpieczeñstwa w aucie. O tym, ¿e nale¿y zapinaæ pasy bêdzie przypomina³ równie¿ spot zrealizowany na potrzeby akcji, emitowany przez Firmê Screen Network, na ponad 20 tysi±cach ekranów LED rozmieszczonych w ca³ej Polsce.
Zapiêcie pasów trwa zaledwie chwilê, a w sytuacji zagro¿enia mo¿e uratowaæ ¿ycie.
BRD KGP
policja.pl
KOMENTARZE:
Publikowane komentarze s± prywatnymi opiniami u¿ytkowników portalu. Redakcja portalu Twoje Sudety nie ponosi odpowiedzialno¶ci za tre¶æ opinii.
Redakcja portalu zastrzega, ¿e w komentarzach i opiniach nie
mog± znale¼æ siê tre¶ci reklamuj±ce przedsiêbiorców, ich dzia³alno¶æ lub
oferowane przez nich towary i us³ugi; nie mog± siê te¿ znale¼æ tre¶ci
zabronione przez prawo, wulgarne, obra¼liwie, naruszaj±ce zasady wspó³¿ycia
spo³ecznego, naruszaj±ce prawa Redakcji lub innych osób - w przypadku
pojawienia sie takich opinii bêd± one przeredagowane, ich tre¶æ skrócona lub usuniêta.
|

Nie Przegap!
OG£OSZENIA
S O N D A

Wiadomo¶ci // region
:: Kolejne dofinansowanie dla Boguszowa-Gorc. Ponad 3,3 mln z³ na termomodernizacjê obiektów OSiR
Po raz kolejny skutecznie pozyskano ¶rodki zewnêtrzne na realizacjê wa¿nej inwestycji. Tym razem gmina otrzyma³a 3 387 189,70 z³ dofinansowania na kompleksow± termomodernizacjê budynków O¶rodka Sportu i Rekreacji.
:: Akcja charytatywna na rzecz Schroniska dla Zwierz±t im. Jana Lityñskiego w Wa³brzychu.
W sobotê 27 czerwca w godzinach 13:00–14:00 w drogerii Rossmann w Centrum Handlowym Victoria w Wa³brzychu odbêdzie siê akcja charytatywna na rzecz Schroniska dla Zwierz±t im. Jana Lityñskiego w Wa³brzychu. Tego dnia na godzinê kasy przejm± przedstawiciele schroniska. Ca³kowity dochód ze zrobionych w tym czasie zakupów wesprze dzia³ania organizacji.
:: XIV Festiwal Lodów - Pa³ac Struga
Serdecznie zapraszamy na XIV Festiwal Lodów do Pa³acu Struga. Tu ze smakiem mo¿na ratowaæ zabytki. Delektuj±c siê doskona³ymi i wyszukanymi smakami lodów rzemie¶lniczych pomagacie Pañstwo ratowaæ wyj±tkowo cenny i unikatowy zabytek: Pa³ac Struga to DIAMENT RENESANSU - mo¿na siê o tym przekonaæ kupuj±c bilet na zwiedzanie - bilet to cegie³ka na ratowanie pa³acu.
:: Dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej na budowê lodowiska z funkcj± boiska
Gmina miejska Kamienna Góra uzyska³a dofinansowanie ze ¶rodków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki na realizacjê zadania inwestycyjnego pn. „Budowa odkrytego lodowiska z funkcj± boiska wielofunkcyjnego w Kamiennej Górze”.
:: Przetarg na termomodernizacjê OPS-u w Dzier¿oniowie
Budynek przy ul. Szkolnej 24, w którym mie¶ci siê dzier¿oniowski O¶rodek Pomocy Spo³ecznej, przejdzie kolejne prace zwiêkszaj±ce jego efektywno¶æ termoizolacyjn±. To kolejne zadanie realizowane w ramach projektu „Modernizacja budynków u¿yteczno¶ci publicznej na terenie Aglomeracji Dzier¿oniowskiej”.
Archiwum
Szukaj w newsach:
Szukaj po czasie emisji:
| Lipiec 2026 |
| Po |
Wt |
Sr |
Cz |
Pi |
So |
Ni |
| | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
| 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 |
| 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 |
| 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 |
| 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | | |
|