Sosna zwyczajna - Pinus silvestris - to pospolite drzewo w naszym regionie. Osi±ga do 40m wysoko¶ci i ¿yje do 120 lat. Na zdjêciu sosna w zimowej szacie na Wzgórzu Gedymina. 
fot. M. Szafirski
infoEXPRESS






poznaj SUDETY
|
22 Grudnia 2020, 13:35 | Sport
Mistrzyni z G³uszycy, Mistrz z Wa³brzycha!
6 grudnia w Sierpcu odby³y siê Mistrzostwa Polski FTS 2020 w tañcach latynoamerykañskich w klasie B. Pochodz±ca z G³uszycy Maja Nowiñska wraz ze swoim partnerem tanecznym Bartoszem Rudyjem z Wa³brzycha wywalczyli w mistrzostwach I miejsce w kategorii doros³ych i m³odzie¿y! Tym samym para otrzyma³a najwy¿sz± Klasê Krajow± - Mistrzowsk± A.
Maja i Bartek zajmuj± równie¿ 9. miejsce w¶ród najlepszych par tanecznych w Polsce w rywalizacji ³±czonej tañców standardowych i latynoamerykañskich 10T w swojej kategorii wiekowej. Swoj± przygodê z tañcem oboje rozpoczêli ju¿ w przedszkolu. Na co dzieñ para ciê¿ko pracuje, doje¿d¿aj±c na treningi do Studia Tañca PM Lubin, gdzie pod okiem profesjonalnych trenerów i szkoleniowców doskonal± swoje umiejêtno¶ci. Zgodnie twierdz±, ¿e taniec jest w ich ¿yciu najwa¿niejszy i wart ka¿dego po¶wiêcenia.
Gratulujemy Mai i Bartkowi tak ogromnego sukcesu i z niecierpliwo¶ci± czekamy na kolejne!
¬ród³o: gluszyca.pl
KOMENTARZE:
Publikowane komentarze s± prywatnymi opiniami u¿ytkowników portalu. Redakcja portalu Twoje Sudety nie ponosi odpowiedzialno¶ci za tre¶æ opinii.
Redakcja portalu zastrzega, ¿e w komentarzach i opiniach nie
mog± znale¼æ siê tre¶ci reklamuj±ce przedsiêbiorców, ich dzia³alno¶æ lub
oferowane przez nich towary i us³ugi; nie mog± siê te¿ znale¼æ tre¶ci
zabronione przez prawo, wulgarne, obra¼liwie, naruszaj±ce zasady wspó³¿ycia
spo³ecznego, naruszaj±ce prawa Redakcji lub innych osób - w przypadku
pojawienia sie takich opinii bêd± one przeredagowane, ich tre¶æ skrócona lub usuniêta.
|

Nie Przegap!
OG£OSZENIA
S O N D A
Co s±dzisz o obostrzeniach w zwi±zku z og³oszon± pandemi±?
| S± przesadne, a¿ takiego wielkiego zagro¿enia przecie¿ nie ma | 100.00% | Uwa¿am, ¿e wprowadzone przepisy s± uzasadnione i ka¿dy powinien siê do nich stosowaæ | 0.00% | Nie mam zdania | 0.00% |

Wiadomo¶ci // region
:: Warsztaty w siedzibie Jednostki Ratowniczo-Ga¶niczej nr 1 PSP w Wa³brzychu
Dnia 13 listopada 2025 roku uczniowie klas 6b i 7b Szko³y Podstawowej nr 3 odwiedzili Jednostkê Ratowniczo-Ga¶nicz± nr 1 Pañstwowej Stra¿y Po¿arnej w Wa³brzychu przy ulicy Przemys³owej 1. Celem wyj¶cia by³o zapoznanie uczniów z prac± stra¿aków oraz zdobycie podstawowej wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
:: Zaproszenie na spotkanie z Bankiem Gospodarstwa Krajowego - dla samorz±dów oraz przedsiêbiorców - 21.11.2025 r. - DOK Dzier¿oniów
Zapraszamy na spotkanie informacyjne Banku Gospodarstwa Krajowego dotycz±ce: Po¿yczki na efektywno¶æ energetyczn± budynków i o¶wietlenia ulicznego oraz Po¿yczki na OZE dla JST i innych podmiotów ze ¶rodków Programu Fundusze Europejskie dla Dolnego ¦l±ska 2021 – 2027, które odbêdzie siê w dniu 21.11.2025 r. godz. 10.00 sala konferencyjna (II piêtro – Dzier¿oniowski O¶rodek Kultury, Dzier¿oniów, ul. ¦widnicka 23.
:: Otwarcie Lodowiska w Dzier¿oniowie
Ju¿ niebawem otwieramy sezon na ³y¿wy w Dzier¿oniowie! Kryte lodowisko o wymiarach 20x30 metrów na terenie dzier¿oniowskiego OSiR-u ruszy 22 listopada o godz. 12.00.
:: Spotkanie z Mêsk± Sztuk± w Walimiu? Ju¿ 22 listopada!
„Mêska Sztuka” to wydarzenie, które udowadnia, ¿e si³a i wra¿liwo¶æ mog± i¶æ w parze. Spotkanie zaplanowane na 22 listopada o godz. 17:00 po³±czy wystawy lokalnych twórców, muzykê i stand-up, tworz±c przestrzeñ dla mê¿czyzn, którzy poprzez sztukê wyra¿aj± emocje, pasje i swoj± artystyczn± naturê.
:: Joga ¶miechu dla zdrowia i urody!
W ramach realizowanego przez Gminê Wa³brzych – Miasto na prawach powiatu Projektu, pn.: „Dbamy o dobre, d³ugie ¿ycie – edukacyjna inicjatywa miêdzypokoleniowa", nasi seniorzy z Klubu Senior+ i uczniowie z PSP Nr 2 im. Or³a Bia³ego w Wa³brzychu przez trzy pa¼dziernikowe dni (27, 28 i 30.10.2025 r.) brali udzia³ w zajêciach ¶miechoterapii.
Archiwum
Szukaj w newsach:
Szukaj po czasie emisji:
| Listopad 2025 |
| Po |
Wt |
Sr |
Cz |
Pi |
So |
Ni |
| | | | | 1 | 2 |
| 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
| 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 |
| 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 |
| 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 |
| | | | | | |
|