„Z nami po szlakach” to rajdy piesze z przewodnikami PTTK odbywaj±ce siê cyklicznie od maja do wrze¶nia br. w ca³ym powiecie wa³brzyskim. 6 i 7 sierpnia zapraszamy amatorów pieszych górskich wypraw do wspólnego wêdrowania po terenach Gminy G³uszyca. Udzia³ w rajdzie jest bezp³atny, a wygodne buty i dobry humor obowi±zkowe!
W sobotê 6 sierpnia o godz. 9. 00 spotykamy siê przy stacji PKP G³uszyca (ul. Kolejowa) i wyruszymy w kierunku Andrzejówki, mijaj±c po drodze Rogowiec (870 m n.p.m.) z ruinami najwy¿ej po³o¿onego zamku w Polsce. Dotrzemy tak¿e do ruin domku my¶liwskiego i wejdziemy na Waligórê (936 m n. p. m.), najwy¿szy szczyt w granicach administracyjnych Gminy G³uszyca. Rajd zakoñczy spotkanie przy ognisku przy schronisku Andrzejówka oraz quiz z nagrodami.
W niedzielê startujemy o godz. 9 z centrum G³uszycy (ul. Le¶na) i pod±¿ymy na Cesarskie Ska³ki przez dolinê Marcowego Potoku. Rajd zakoñczy siê w Parku Jordanowskim.
Do udzia³u w rajdzie „ Z nami po szlakach” serdecznie zapraszaj± Oddzia³ PTTK Ziemi Wa³brzyskiej, Burmistrz G³uszycy Roman G³ód oraz Centrum Kultury- Miejska Biblioteka Publiczna w G³uszycy.
Publikowane komentarze s± prywatnymi opiniami u¿ytkowników portalu. Redakcja portalu Twoje Sudety nie ponosi odpowiedzialno¶ci za tre¶æ opinii.
Redakcja portalu zastrzega, ¿e w komentarzach i opiniach nie
mog± znale¼æ siê tre¶ci reklamuj±ce przedsiêbiorców, ich dzia³alno¶æ lub
oferowane przez nich towary i us³ugi; nie mog± siê te¿ znale¼æ tre¶ci
zabronione przez prawo, wulgarne, obra¼liwie, naruszaj±ce zasady wspó³¿ycia
spo³ecznego, naruszaj±ce prawa Redakcji lub innych osób - w przypadku
pojawienia sie takich opinii bêd± one przeredagowane, ich tre¶æ skrócona lub usuniêta.
:: Ponad 620 tysiêcy z³ dla g³uszyckich so³ectw
Z przyjemno¶ci± informujemy, ¿e Gmina G³uszyca otrzyma³a kolejne ¶rodki finansowe na rozwój infrastruktury lokalnej – tym razem z bud¿etu Województwa Dolno¶l±skiego. Burmistrz G³uszycy otrzyma³ dzi¶ promesy z r±k Marsza³ka Województwa Dolno¶l±skiego Paw³a Gancarza oraz Cz³onkini Zarz±du Natalii Go³±b.
:: Remont mostu na trasie Jaczków - Kamienna Góra
Starostwo Powiatowe w Wa³brzychu informuje, ¿e w zwi±zku z przebudow± mostu w miejscowo¶ci Jaczków (droga powiatowa nr 3464D, obiekt mostowy nr JNI 01013272 w km 1+600), od dnia 11 czerwca 2025 r. do dnia 29 listopada 2025 r. most zostanie zamkniêty dla ruchu.
:: Spotkanie z Micha³em Mi¶kiem Koterskim w czarnoborskiej ksi±¿nicy
W Bibliotece + Centrum Kultury w Czarnym Borze 5 czerwca 2025 r. odby³o siê spotkanie autorskie z Micha³em „Mi¶kiem” Koterskim.
:: Rowerowe Sowie 2025 za nami
Czwarta edycja kolarskiego wyzwania Rowerowe Sowie ju¿ za nami!
:: Nowa per³a Gór Sowich – Osada Prado otwarta!
Na malowniczym zboczu góry Boreczna uroczy¶cie otwarto nowy o¶rodek wypoczynkowy Osada Prado.
W wydarzeniu wziêli udzia³ w³odarze okolicznych gmin i powiatów oraz wszyscy, którzy przyczynili siê do powstania obiektu – ³±cznie z dawnymi w³a¶cicielami tej niezwyk³ej nieruchomo¶ci.