Startuj z nami | Dodaj do ulubionych
Czwartek 3 Pa¼dziernika 2024 Imieniny: Bogumi³a, Gerarda, Józefy     os�b on-line [1]


Dzik - Sus Scrofa - w Ksi±¿añskim Parku Krajobrazowym jako "stra¿nik" odpoczywaj±cego stada. Dziki podczas sjesty nie zapominaj± o czuwaniu, ka¿dy podejrzany d¼wiêk lub zapach wzmaga ich czujno¶æ, gdy robi siê niebezpiecznie daj± sobie o tym znaæ i... uciekaj±.
fot. M. Szafirski

infoEXPRESS









poznaj SUDETY

wstecz strona g³ówna
30 Grudnia 2022, 14:00 | Biznes

Og³oszenie o rozpoczêciu III rundy naboru do projektu Bon na Innowacje. II edycja

Og³oszenie z dnia 12.12.2022 r.

o rozpoczêciu naboru Wniosków o udzielenie Grantu w ramach projektu pn.:

„BON NA INNOWACJE. INNOWACYJNO¦Æ=KONKURENCYJNO¦Æ. II EDYCJA. BONY NA INNOWACJE PROCESOWE I PRODUKTOWE DLA DOLNO¦L¡SKICH PRZEDSIÊBIORSTW”

Dolno¶l±scy Pracodawcy wraz z Dolno¶l±skim Parkiem Innowacji i Nauki S.A., realizuj± Projekt „Bon na Innowacje 2. Innowacyjno¶æ=Konkurencyjno¶æ”, wspó³finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolno¶l±skiego 2014-2020, wspó³finansowanego ze ¶rodków Unii Europejskiej – Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego, O¶ priorytetowa 1 Przedsiêbiorstwa i Innowacje, Dzia³anie 1.2 Innowacyjne przedsiêbiorstwa; Poddzia³anie 1.2.1. Innowacyjne przedsiêbiorstwa; Schemat 1.2.C.b; Us³ugi dla przedsiêbiorstw – „Bon na innowacje”. W ramach projektu rozpoczyna siê nabór Wniosków o udzielenie Grantu na pokrycie zakupu us³ug realizowanych przez jednostki naukowe na rzecz mikro, ma³ych i ¶rednich przedsiêbiorstw.


Cel i przedmiot projektu:
Cel: wzmocnienie wspó³pracy pomiêdzy dolno¶l±skimi przedsiêbiorstwami z sektora M¦P a sfer± B+R, poprzez stworzenie warunków do transferu wyników badañ, nowoczesnych technologii i innowacji pomiêdzy tymi jednostkami, oraz warunków do tworzenia i rozpowszechniania kultury innowacji oraz przedsiêbiorczo¶ci. Dzia³ania programowe to: dofinansowanie w postaci bonu na innowacje, przeznaczonego na audyt technologiczny (nieobligatoryjnie, 5% warto¶ci bonu) i us³ugi badawczo-rozwojowe dotycz±ce wdro¿enia b±d¼ rozwoju produktu lub technologii. Projekt przewiduje równie¿ pomoc przedsiêbiorcom w postaci konsultacji i doradztwa w zakresie np. wstêpnej oceny mo¿liwo¶ci dofinansowania projektu czy wpisanie projektów M¦P w inteligentne specjalizacje regionu.
Katalog grantobiorców:

Podmiotami uprawnionymi do ubiegania siê Grant s± przedsiêbiorcy, którzy spe³niaj± jednocze¶nie nastêpuj±ce warunki:
spe³niaj± definicjê mikro, ma³ego lub ¶redniego przedsiêbiorcy okre¶lon± w Za³±czniku I do Rozporz±dzenia Komisji (UE) Nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014r. uznaj±cego niektóre rodzaje pomocy za zgodne ze wspólnym rynkiem w zastosowaniu art. 107 i 108 Traktatu,
posiadaj± siedzibê/filiê/oddzia³ na terenie województwa dolno¶l±skiego oraz posiadaj± wpis do Krajowego Rejestru S±dowego (KRS) lub Centralnej Ewidencji i Informacji o Dzia³alno¶ci Gospodarczej (CEiDG),
s± uprawnieni do otrzymywania pomocy de minimis zgodnie z Rozporz±dzeniem Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 19 marca 2015 r. w sprawie udzielania pomocy de minimis w ramach regionalnych programów operacyjnych na lata 2014-2020 (Dz. U. z 2015 r. poz. 488),
nie posiadaj± zaleg³o¶ci wobec Skarbu Pañstwa,
nie pozostaj± pod zarz±dem komisarycznym ani nie znajduje siê w toku likwidacji albo postêpowania upad³o¶ciowego,
przedsiêbiorca bêd±cy osob± fizyczn± lub którykolwiek cz³onek organu zarz±dzaj±cego (w przypadku spó³ki kapita³owej) b±d¼ wspólnik spó³ki osobowej nie zosta³ skazany prawomocnym wyrokiem za przestêpstwo sk³adania fa³szywych zeznañ, przekupstwa, przeciwko mieniu, wiarygodno¶ci dokumentów, obrotowi pieniêdzmi i papierami warto¶ciowymi, obrotowi gospodarczemu, systemowi bankowemu, karno-skarbowe albo inne zwi±zane z wykonywaniem dzia³alno¶ci gospodarczej lub pope³nione w celu osi±gniêcia korzy¶ci maj±tkowych,
grantobiorca nie mo¿e byæ podmiotem wy³±czonym z mo¿liwo¶ci ubiegania siê o dofinansowanie (szczegó³owe informacje zawarte s± w Regulaminie przyznawania i rozliczania wsparcia w ramach projektu „BON NA INNOWACJE. INNOWACYJNO¦Æ=KONKURENCYJNO¦Æ. II EDYCJA. BONY NA INNOWACJE PROCESOWE I PRODUKTOWE DLA DOLNO¦L¡SKICH PRZEDSIÊBIORSTW”).

JEDEN GRANTOBIORCA MO¯E Z£O¯YÆ TYLKO JEDEN WNIOSEK O GRANT. Grantobiorc± mo¿e byæ M¦P, które nie otrzyma³o wcze¶niej wsparcia w ramach tego samego Projektu (o¶wiadczenie o braku podwójnego dofinansowania tego samego zakresu wsparcia).
Na co mo¿na otrzymaæ dofinansowanie:
Prace badawczo-rozwojowe – us³ugi obejmuj±ce badania przemys³owe i/lub eksperymentalne prace rozwojowe zgodne z Rozporz±dzeniem Komisji (UE) NR 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r. uznaj±ce niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnêtrznym w zastosowaniu art. 107 i 108 Traktatu m.in. opracowanie nowej lub udoskonalenie us³ugi lub wyrobu, wykonanie testów wdro¿eniowych, wykonanie analiz przedwdro¿eniowych, prowadzenie badañ i analiz w zakresie optymalizacji produktu. Us³ugi musz± byæ realizowane w jednym z obszarów Inteligentnych Specjalizacji Dolnego ¦l±ska okre¶lonych w dokumencie pn. „Dolno¶l±ska Strategia Innowacji 2030”. Zdefiniowane zosta³y cztery specjalizacje g³ówne/wiod±ce i trzy specjalizacje horyzontalne:

Chemia i medycyna
Auto-Moto-Aero-Space
Surowce naturalne i wtórne
Maszyny i urz±dzenia
„Zielony ³ad” – specjalizacja horyzontalna
„Przemys³ 4.0” – specjalizacja horyzontalna
„¯ycie wspomagane technologi±” – specjalizacja horyzontalna.

Dolno¶l±ska Strategia Innowacji 2030 dostêpna jest na stronie internetowej DIP: http://www.dip.dolnyslask.pl/o-programie/zapoznaj-sie-z-prawem-i-dokumentami.html Innowacja powinna byæ innowacj± procesow± lub produktow±. Wykonawc± Us³ugi musi byæ jednostka naukowa w rozumieniu art. 2 pkt 83 rozporz±dzenia Komisji (UE) nr 651/2014 [GBER] i posiadaj±ca siedzibê na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
Kryteria wyboru projektów grantowych

Ocena formalna wniosku o grant

Celem oceny formalnej jest sprawdzenie spe³nienia wymogów opisanych w Umowie i Regulaminie. Ocenê formaln± dokonuje upowa¿niony przedstawiciel/przedstawiciele Grantodawcy. Ocena formalna trwa do 10 dni roboczych liczonych od dnia z³o¿enia wniosku o grant. Grantodawca dopuszcza mo¿liwo¶æ dokonania przez Wnioskodawcê jednej poprawy formalnej w terminie do 5 dni roboczych na wezwanie Grantodawcy. Wniosek oceniony negatywnie pod wzglêdem formalnym nie przechodzi do oceny merytorycznej. Od oceny formalnej nie przys³uguje Wnioskodawcy odwo³anie.

 Ocena merytoryczna:

W¶ród kryteriów merytorycznych obligatoryjnych oceny s±:

Czy us³uga wpisuje siê w Cele dzia³ania 1.2 RPO-WD 2014-2020.
Czy us³uga polega na opracowaniu nowych produktów, procesów i us³ug lub wprowadzenie znacz±cych ulepszeñ do istniej±cych produktów, procesów lub us³ug (us³uga nie prowadzi do innowacji organizacyjnej i/lub marketingowej); realizacja projektu Grantowego przyczyni siê do powstania innowacji produktowej i/lub innowacji procesowej.
Czy projekt Grantowy wpisuje siê w specjalizacje i podobszary dolno¶l±skich regionalnych inteligentnych specjalizacji wymienionych w dokumencie „Dolno¶l±ska Strategia Innowacji 2030” przyjêtym uchwa³± nr 3270/VI/21 Zarz±du Województwa Dolno¶l±skiego z dnia 5 stycznia 2021 w sprawie przyjêcia Dolno¶l±skiej Strategii Innowacji 2030.
Czy realizacja Us³ugi nie obejmuje rutynowych i okresowych zmian wprowadzanych do produktów, linii produkcyjnych, procesów wytwórczych, istniej±cych us³ug oraz innych operacji w toku, nawet je¿eli takie zmiany maj± charakter ulepszeñ. Us³uga ta nie stanowi us³ugi typowej, powszechnie dostêpnej na rynku. Us³uga jest ukierunkowana na uzyskanie innowacyjnych efektów wdro¿eniowych.
Czy Grantobiorca posiada odpowiedni potencja³ techniczny, organizacyjny, finansowy i prawny do wykorzystania efektów Us³ugi.
Czy zaproponowany sposób realizacji Us³ugi gwarantuje jej wykonalno¶æ i osi±gniêcie deklarowanych efektów w zadeklarowanym przedziale czasowym.
Czy wydatki s± uzasadnione, racjonalne, nie s± zawy¿one, s± prawid³owo oszacowane i adekwatne do zakresu Us³ugi – mieszcz± siê w katalogu wydatków kwalifikowanych wskazanych w og³oszeniu o naborze wniosków na Grant.
Czy wydatki s± spójne z celem Us³ugi i zak³adanymi do osi±gniêcia wska¼nikami.
Czy nie zosta³ przekroczony wnioskowany limit dofinansowania – 200 000,00 z³.
Czy we wniosku s± zapisy pozwalaj±ce na ocenê wystêpowania pomocy publicznej/pomoc de minimis.

Ocenê merytoryczn± przeprowadza dwóch niezale¿nych ekspertów. Ocena merytoryczna obligatoryjna ma charakter 0-1. Ocena merytoryczna trwa do 10 dni roboczych, liczonych od dnia zakoñczenia oceny formalnej. Spe³nienie wszystkich kryteriów oceny merytorycznej obligatoryjnej jest warunkiem dopuszczenia do oceny merytorycznej fakultatywnej. W przypadku negatywnej oceny merytorycznej obligatoryjnej, Wnioskodawca jest informowany o tym fakcie za po¶rednictwem poczty elektronicznej i od oceny merytorycznej obligatoryjnej nie przys³uguje Wnioskodawcy odwo³anie.

Kryteria fakultatywne (rankinguj±ce):

Kryteria fakultatywne zosta³y opisane w Regulaminie przyznawania i rozliczania wsparcia w ramach projektu „BON NA INNOWACJE. INNOWACYJNO¦Æ=KONKURENCYJNO¦Æ. II EDYCJA. BONY NA INNOWACJE PROCESOWE I PRODUKTOWE DLA DOLNO¦L¡SKICH PRZEDSIÊBIORSTW” dostêpne s± na stronie http://www.innowacje.dp.org.pl oraz http://www.dpin.pl
PULA ¦RODKÓW PRZEZNACZONYCH NA KONKURS – DOFINANSOWANIE – WYNOSI: 586 055,65 Z£. ¦rodki pochodz± z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Wysoko¶æ dofinansowania:
MAKSYMALNA WARTO¦Æ UDZIELONEGO GRANTU (DOFINANSOWANIE) TO 200 000,00 Z£ Obejmowaæ mo¿e wy³±cznie koszt netto (bez podatku VAT). Koszt us³ugi powy¿ej kwoty dofinansowania oraz podatek VAT pokrywa Grantobiorca ze ¶rodków w³asnych. Grant mo¿e byæ udzielony na pokrycie do 85% wydatków kwalifikowalnych Us³ugi. Wk³ad w³asny: min. 15%
Lista wydatków grantobiorcy, które bêd± uznawane za kwalifikowalne:
Wydatki zwi±zane z zakupem Us³ugi audytu technologicznego, us³ugi badawczo-rozwojowej i/lub wdro¿eniowej realizowanej w celu opracowania nowych produktów, procesów i us³ug lub wprowadzenia znacz±cych ulepszeñ do istniej±cych produktów, procesów lub us³ug, która realizowana bêdzie przez Wykonawcê na rzecz Grantobiorcy, tj:

wsparcie w formule grantu (bonu) przekazywane grantobiorcy przez grantodawcê – dofinansowanie przeznaczone na us³ugi na rzecz M¦P:

– us³ugi badawczo-rozwojowe dotycz±ce wdro¿enia lub rozwoju produktu lub technologii, m.in.:

opracowanie nowej lub udoskonalonej us³ugi lub wyrobu,
wykonanie testów wdro¿eniowych,
wykonanie analiz przedwdro¿eniowych,
prowadzenie badañ i analiz w zakresie optymalizacji produktu.

– audyt technologiczny – zdiagnozowanie potrzeb badawczych i technologicznych oraz pomoc w identyfikacji potrzeb wdro¿eniowych, których realizacja nast±pi w ramach us³ugi badawczo –rozwojowej – do 5 % otrzymanego bonu.
UWAGA: Us³uga badawcza musi byæ obligatoryjnym przedmiotem przekazanego bonu, a audyt technologiczny mo¿e wyst±piæ jedynie jako jeden z jego elementów.
Okres kwalifikowalno¶ci wydatków:
Wydatki w projekcie kwalifikowane to wydatki poniesione najwcze¶niej po wyborze projektu do dofinansowania i najpó¼niej do dnia okre¶lonego w Umowie jako zakoñczenie us³ugi. Informacja o okresie realizacji umowy o powierzenie realizacji grantu: Umowa o powierzenie Grantu musi zostaæ podpisana przez Wnioskodawcê w terminie do 15 dni roboczych od dnia wys³ania wiadomo¶ci poczt± elektroniczn± z Biura Projektu na e-mail wskazany we Wniosku. Okres ¶wiadczenia Us³ugi nie mo¿e byæ d³u¿szy ni¿ do dnia 31.05.2023 r. Koñcowe rozliczenie Us³ugi odbywa siê poprzez dostarczenie Wniosku o wyp³atê wsparcia wraz z obowi±zkowymi za³±cznikami. Termin dostarczenia Wniosku o wyp³atê wsparcia wraz z za³±cznikami to 10 dni roboczych od czasu zakoñczenia realizacji us³ugi przez Wykonawcê. Grant to pomoc de minimis lub pomoc publiczna Wsparcie udzielone Grantobiorcy w formie grantu stanowi pomoc de minimis lub pomoc publiczn±.
Termin sk³adania wniosków:
05.01.2023 r. – 13.01.2023 r. do godz. 15.00 Nabór zostanie wstrzymany w momencie przekroczenia 200% alokacji przeznaczonej na konkurs. O wstrzymaniu naboru w wyniku przekroczenia alokacji Grantodawca poinformuje na swojej stronie internetowej. O zakoñczeniu naboru w wyniku wyczerpania alokacji Grantodawca poinformuje na swojej stronie internetowej.
Miejsce i sposób sk³adania wniosku:

Wniosek w dwóch egzemplarzach wraz z dwoma kompletami za³±czników w wersji papierowej lub elektronicznej (wniosek i za³±czniki w osobnych plikach pdf) nale¿y z³o¿yæ w placówce Grantodawcy – Biuro Projektu: Dolno¶l±scy Pracodawcy, ul. Rynek 6 (pokój nr 4 – parter), 58-300 Wa³brzych w godz. 9.00 – 15.00

lub na adres mailowy: biuro@dp.org.pl

Dokumenty przes³ane elektronicznie powinny byæ podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez osoby uprawnione lub upowa¿nione do reprezentowania Wnioskodawcy (zgodnie z KRS lub CEiDG).
Wniosek z³o¿ony w wersji papierowej wraz z za³±cznikami powinien byæ dostarczony w zamkniêtej kopercie lub w innym zamkniêtym opakowaniu, który powinien zawieraæ nastêpuj±ce informacje:
Pe³na nazwa i adres Wnioskodawcy.
Nazwa i adres Grantodawcy.
Dopisek „„BON NA INNOWACJE. INNOWACYJNO¦Æ=KONKURENCYJNO¦Æ. II EDYCJA. BONY NA INNOWACJE PROCESOWE I PRODUKTOWE DLA DOLNO¦L¡SKICH PRZEDSIÊBIORSTW”.

DAT¡ WP£YWU WNIOSKU JEST DZIEÑ I GODZINA DOSTARCZENIA GO DO SIEDZIBY GRANTODAWCY. Szczegó³owe zasady naboru oraz pó¼niejszego wyboru wykonawców okre¶la Regulamin przyznawania i rozliczania wsparcia w ramach projektu „BON NA INNOWACJE.INNOWACYJNO¦Æ =KONKURENCYJNO¦Æ. II EDYCJA. BONY NA INNOWACJE PROCESOWE I PRODUKTOWE DLA DOLNO¦L¡SKICH PRZEDSIÊBIORSTW” Lista wska¼ników do wyboru przez Grantobiorcê, wraz z ich definicjami stanowi za³±cznik do Regulaminu przyznawania i rozliczania wsparcia w ramach projektu „BON NA INNOWACJE. INNOWACYJNO¦Æ=KONKURENCYJNO¦Æ. II EDYCJA. BONY NA INNOWACJE PROCESOWE I PRODUKTOWE DLA DOLNO¦L¡SKICH PRZEDSIÊBIORSTW” Regulamin wraz z formularzami dokumentów aplikacyjnych dostêpny jest na witrynach internetowych http://www.innowacje.dp.org.pl oraz http://www.dpin.pl Biuro projektu: Dolno¶l±scy Pracodawcy Rynek 6, 58-300 Wa³brzych tel. kom.: +48 530 828 511 E-mail: biuro@dp.org.pl

¬ród³o: innowacje.dp.org.pl


Przeczytany [638] Dodaj komentarz


KOMENTARZE:
Publikowane komentarze s± prywatnymi opiniami u¿ytkowników portalu. Redakcja portalu Twoje Sudety nie ponosi odpowiedzialno¶ci za tre¶æ opinii.

Redakcja portalu zastrzega, ¿e w komentarzach i opiniach nie mog± znale¼æ siê tre¶ci reklamuj±ce przedsiêbiorców, ich dzia³alno¶æ lub oferowane przez nich towary i us³ugi; nie mog± siê te¿ znale¼æ tre¶ci zabronione przez prawo, wulgarne, obra¼liwie, naruszaj±ce zasady wspó³¿ycia spo³ecznego, naruszaj±ce prawa Redakcji lub innych osób - w przypadku pojawienia sie takich opinii bêd± one przeredagowane, ich tre¶æ skrócona lub usuniêta.




Nie Przegap!
OG£OSZENIA


S O N D A
Co s±dzisz o obostrzeniach w zwi±zku z og³oszon± pandemi±?
S± przesadne, a¿ takiego wielkiego zagro¿enia przecie¿ nie ma 100.00%
Uwa¿am, ¿e wprowadzone przepisy s± uzasadnione i ka¿dy powinien siê do nich stosowaæ 0.00%
Nie mam zdania0.00%

Wiadomo¶ci // region

:: Zasi³ek popowodziowy dla mieszkañców gminy Walim
Rodzina lub osoba samotnie gospodaruj±ca poszkodowana w wyniku wyst±pienia powodzi, w celu zaspokojenia niezbêdnej potrzeby bytowej, mo¿e otrzymaæ jednorazowy zasi³ek powodziowy w kwocie do 2.000 z³. Wnioski przyjmowane s± w Urzêdzie Gminy Walim w kancelarii, e mailem urz±d@walim.pl lub poprzez elektroniczn± skrzynkê podawcz± e-PUAP Urzêdu Gminy Walim.

:: Wspólne sprz±tanie gminy Walim
Ostatni tydzieñ by³ wyj±tkowo trudnym czasem. Niszczycielskiej si³y wielkiej wody, ktora przesz³a przez nasz± gminê nieszczê¶liwie do¶wiadczy³o wielu mieszkañców trac±c dobytek, a nawet dach nad g³ow±.

:: Zmiana godzin otwarcia wie¿y widokowej w Parku Sobieskiego
Od 1 wrze¶nia Wa³brzyska Wie¿a Widokowa w Parku Sobieskiego czynna jest w godzinach od 9:00 do 19:00.

:: Budowa ul. Diamentowej w Dzier¿oniowie
Obok ul. Srebrnej, Bursztynowej Rubinowej i Szafirowej miasto buduje kolejn± drogê. Diamentowa prowadzi do domków jednorodzinnych wybudowanych pomiêdzy now± czê¶ci± os. Têczowego, ul. Akacjow± i Z³ot±.

:: Projekt Wakacje - praca, profilaktyka, przygoda
Od wielu lat O¶rodek Sportu i Rekreacji oraz Urz±d Miasta w Dzier¿oniowie przy wspó³pracy M³odzie¿owego Centrum Kariery OHP w Dzier¿oniowie organizuje projekt „Bezpieczne wakacje - bez alkoholu” a w tym roku nadali¶my mu now± nazwê „Projekt Wakacje: praca, profilaktyka, przygoda.” Program ma na celu budowanie poczucia w³asnej warto¶ci, wyrobienie szacunku do pracy swojej i cudzej, rozwijanie umiejêtno¶ci funkcjonowania w grupie oraz integracjê m³odzie¿y z ró¿nych ¶rodowisk, o ró¿nym statusie ekonomicznym i z ró¿nymi problemami.


Archiwum

Szukaj w newsach:
Szukaj po czasie emisji:
Pa¼dziernik 2024
Po Wt Sr Cz Pi So Ni
1 2 3456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031


Copyright Twoje Sudety © 2004 | Wszelkie prawa zastrze¿one. Kopiowanie lub jakiekolwiek inne powielanie i wykorzystywanie wszelkich materia³ów zamieszczonych w serwisie - bez zgody redakcji - wzbronione. Kontakt: redakcja@twoje-sudety.pl
Kontakt w sprawie reklam na serwisie

polityka oczami kobiet - doradca biznesowy play - ceramika Boles³awiec kropka - dom seniora strzegom - minikoparka Legionowo - przepusty kablowe